10 miniloomaaeda ja farmi, kus toredasti aega veeta

Mida teha lastega suvel? Kui olete juba käinud rannas, matkamas, sõitnud jalgrattaga ja külastanud seiklusparki, siis on aeg minna kallistama armsaid jänkusid, paitama ponisid või vaatama, kuidas elavad kitsed, sead ja lehmad. Loomad ei jäta kedagi külmaks: nii väiksemad kui suuremad lapsed on loomadest lummatud ning karvased ja sulelised toovad naeratuse näole ka vanematele.

Tule ja veeda paar tundi loomade seltsis ja hea tuju on garanteeritud!

Kuristu talu miniloomaaed Tallinna külje all

Kellele ei meeldiks paitada armsaid küülikuid?

Kui olete tallinlased või parasjagu Tallinna külastamas, siis pole loomadega kohtumiseks paremat kohta, kui Kuristu talu.

Kuristu tallu jõudmiseks peavad pere väiksemad liikmed ära kannatama vaid lühikese, 15-minutilise autosõidu Ääsmäele, kus neid ootab tõeline talueluidüll. Siin saate näha ja katsuda lambaid, kitsi, küülikuid, ponisid ja erinevaid linde.

MiniZoo Pärnus

Eksootika MiniZoos Allikas: Peeter Põldsam, Puhka Eestis

Kui olete Pärnus aega veetmas, ei jää teile tõenäoliselt märkamata väike, aga huvipakkuv silt “MiniZoo“, Vallikääru vahetus läheduses.

Astuge aga julgelt sisse, sest MiniZoo hämaras ruumis on end sisse seadnud eksootiline terraarium. Siin sisisevad boad ja keeravad end kerra püütonid.

Teile avaneb imeline võimalus panna nina vastu klaasi ja vaadata tõtt mürkmadudega, keda te tõenäoliselt looduses kohata ei soovi. Ütle tere krokodillile ja imetle väikseid gekosid. Julgemad saavad mõnda looma ka katsuda.

Polli loomaaed Harjumaal

Polli loomaaia paabulind. Allikas: Polli Loomaaed Facebook, Puhka Eestis

Tuhala Nõiakaevu vahetusse lähedusse on end ära peitnud üks põnev loomaaed. Selleks on Polli loomaaed. Vaatamiseks ja katsumiseks on siin palju toredaid linde ja loomi. Siin eputavad uhke sabaga paabulinnud, patseerivad ringi jaanalinnud ja kodukanad.

Polli loomaaias elavad ka uhkete sarvedega põhjapõdrad, nunnud pesukarud, minilambad ja kääbuskitsed.

Lisaks karvastele ja sulelistele saavad lapsed auru välja lasta mänguväljakul batuudil hüpates ja pallimeres möllates. Täiskasvanud saavad aga samal ajal piknikut pidada ja võrkpalli mängida. 

Rakši puhkekompleks Gauja rahvuspargis

Rakši puhkekompleks. Allikas: latvia.travel

Kas teadsite, et peale Riia loomaaia on Lätis veelgi põnevaid väikseid loomaparke? Üks sellistest on Rakši puhkekompleks, mis asub looduskaunis Gauja rahvuspargis.

Tulge ja vaadake ning toitke kaameleid, alpakaid ja laamasid. Tehke eksootilistele loomadele pai või laske laamadel oma piknikukorvi kanda.

Dobuļi miniloomaaed Lätis

Armas känguru Dobuli miniloomaaias. Allikas: latvia.travel

Teine tore koht, kuhu Lätti reisides võiks kindlasti minna, on Dobuļi miniloomaaed. Lastel tuleb autos kannatada vaid 34km sõitu Riiast ning vanematel kukrut kergendada 6€ võrra.

Selle eest aga saate vaadata ja katsuda imearmsaid väikeloomi nagu kääbussead, küülikud, kitsed lambad ja ponid. Olemas on ka eksootilised loomad ja erinevad toredad linnud.

 Küülikuküla Saaremaal

Jänkud sulatavad südameid. Allikas: Kertu Koert, Puhka Eestis

Kõik jänesefännid, siin on midagi teile! Nimelt on kaks venda ehitanud Saaremaale Sõrve poolsaarele päris ehtsa küla, mille elanikeks on pikakõrvalised karvapallid. Küülikukülas on jänkudel ja muudel külaelanikel olemas nii jaamahoone, pood, kirik kui ka tuuleveski.

Tulge ja veetke elevust täis päev selles täiesti erilises loomakülas! Kui jänesed vaadatud, on aeg minna spaasse. Mõnusa valiku spaahotelle leiate Kuressaarest.

 Pauküla mäe talu Raplamaal

Naudi maaelu Paukülas. Allikas: Mäe talu, Puhka Eestis

Raplamaale sattudes tuleks kindla peale läbi astuda Pauküla mäe talust, mille nunnud loomad ootavad teid külla aastaringselt. Mida siis täpsemalt talus teha saab? Siin saab toita ja paitada küülikuid ning alpakaid, uudistada hanesid, parte, kukkesid ja kanu.

Peale loomade vaatamist saab mängida mänguväljakul ning piknikut pidada. Nii et pista kindlasti kotti ka tekk ja toidupoolis.

Kui teil on soov aga pikemaks Raplamaad avastama jääda, siis võite sõita ööbima ajaloolisse Ruunawere Postimõisa Hotelli.

Tuuleoru talu Valgamaal

Miniponid juba ootavad. Allikas: Tuuleoru talu, Puhka Eestis

Tere tulemast Tuuleoru tallu! Siin, Eestimaa lõunatipus, ootavad teid kõige nunnumad loomad: imearmsad notsud, vahvad jänkud, toredad miniponid, kitsed ja siblivad kanakesed. Kui kõigile loomadele on pai tehtud, siis seadke end valmis mõnusaks söögikorraks.

Soovi korral valmistab perenaine teile midagi maitsvat. Kaasa saab osta ka kitsepiima ja juustu.

Ööbimisvõimaluste kohta Valgamaal uuriga lisaks siit.

Sigulda loomaaed

Sigulda loomaaed on Läti suurim eraloomaaed.

Gauja Rahvuspargis seigeldes võiksite kindlasti sisse astuda ka Läti suurimasse eraloomaaeda, milleks on Sigulda loomaaed.

Sigulda lähedal asuval loodusalal saate uudistada sebrasid, kaameleid, laamasid ja leemureid. Imetlege alpakaid ja nunnusid eesleid. Siin jooksevad ringi ka jänesed, kitsed ja paabulinnud.

More safaripark

More safaripark pakub elamusi. Allikas: latvia.travel

Kui soovite lisada sotsiaalmeediasse kadestamisväärseid pilte, siis tuleb sammud seada More safariparki. Siin ootab teid 300 kitse ja põhjapõtra. Vaadake neid aasal jooksmas või andke neile oma peo pealt süüa või tehke hoopis koos loomadega kauneid pilte.

Peale loomade külastamist võite kala püüda, piknikut pidada või loomade sarvedest tehtud suveniire kaasa osta. Lähedal asuvate ööbimisvõimaluste kohta uurige siit.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga