5 enneolematut toiduelamust Lätis

Kui palju tead sina Läti toidust? Tõenäoliselt oled kuulnud, et ka Lätis süüakse kartulisalatit, oled maitsnud Karumsi kohukest ning tead, mida tähendab saldejums. Aga kuhu minna siis, kui tahame saada tõelist viietärni söögielamust? Siinkohal tuleb meile aga appi Michelin Guide. Vaatamegi nüüd, millised restoranid on jõudnud Läti restoranikultuuri tippu.

Michelini tärni uhke omanik Max Cekot Kitchen

Max Cekot Kitchen on Läti ainuke Michelini tärniga restoran. Allikas: latvia.travel

Läti ainsa Michelini tärniga pärjatud restorani üles leidmine polegi väga lihtne. Nimelt tuleb toiduhuvilisel sammud seada Riia äärelinna ning astuda sisse punastest tellistest endisesse laohoonesse.

Kitsas, saja-aasta vanune metallist trepp, viib külastaja üles vanas tehasehoones asuvasse söögisaali, kus kõik, nõudest kuni mööblini, on valminud käsitööna. 

Toidu osas võite kindlad olla, et restoranis Max Cekot Kitchen on kõik värske. Nimelt tuleb 80% kasutatavatest toiduainetest restorani kõrvalt aiast.

Restoranist võite tellida 10-käigulise maitsemenüü, mis on igal aastaajal pisut erinev ja sõltub sellest, mida võib aiast leida. Taimetoitlaseid rõõmustab aga 10-käiguline taimetoidumenüü.

Kogu kupatuse taga seisab Läti päritolu Max Cekot, kes peale kokaõpinguid on töötanud nii New Yorgis, Londonis Gordon Ramsay restoranis kui ka mujal Euroopas. Kodumaale naastes müüs ta ära kogu oma maapealse vara, et täita oma eluunistus ning avada Max Cekot Kitchen.

Shōyu— Jaapani köögi austajatele

Parim ramen Lätis

Kui Jaapani toidud on sinu tassike teed, siis on Shōyu sinu jaoks see õige restoran, mida Riias külastada. Väikses ja hubases ning hästi ventileeritud ruumis ootavad sind ees klassikalised Jaapani toiduained ja kaasaegne toiduvalmistamise kunst.

Shōyu firmaroog on ramen, mida kiidetakse taevani ning nii mõnigi külastaja on arvanud, et see on parim ramen väljaspool Jaapanit. Nuudlid näevad välja nii isuäratavad, et tõenäoliselt ei jõua sa enne esimese ampsu võtmist neist isegi  pilti teha ja nii ongi õige, sest liiga kaua oodates, lähevad nuudlid liiga pehmeks.

Maksimaalse maitseelamuse saamiseks peab nuudleid luristama. Ära muretsege— see on Jaapanis täiesti normaalne tegevus.

Menüüst leiavad midagi hamba alla ka veganid ja taimetoitlased. Kuna tegu on väikse ja populaarse kohaga, siis broneerige laud kindlasti ette. 

MO: traditsioonilised söögid Liepaja kõige popimas rajoonis

Restoran MO kaunis interjöör. Allikas: latvia.travel

Liepaja sadamapromenaadi vahetus läheduses asub Julianna hoov paljude ajalooliste tööstushoonetega. Just siin asub MO, maast laeni akendega traditsioonilist toitu pakkuv restoran.

Restorani interjööris sulavad ajaloolised detailid nagu tellisseinad, peitmata torud ja halli värviga kaetud puit kokku kaasaegsete elementidega: tumeda mööbli ja kaasaegsete lühtritega.

Menüüst võib leida veiseliha carpaccio, musta riisi roa krevettidega ja õrna lambafilee kukeseente ja pastinaagipüreega. Eriti maitsvad on nende magustoidud. Joogiks saab maitsta rabarberi rose’d, aga ka kohaliku õlut ja kokteile. 

Akustika: fantastiline suveterrass ning elav muusika

Akustika on tõeliselt hea atmosfääriga restoran

Kui atmosfäär, jutusumin pikkadel suveõhtutel, klaaside kokku löömise helid ning elav muusika on sinu jaoks ühe õige restorani koostisosad, siis ei jää muud üle, kui võtta ette reis Valmierasse.

See väike linn Gauja rahvuspargi külje all jääb 100 km kaugusele Riiast ning on kuulus selle poolest, et linna külje all pruulitakse Valmiermuiža õlut. 

Restoran Akustika asub postimaja alumisel korrusel ning restorani menüüst leiab maitsvaid hooajalisi toite. Kõik, mis on taldrikul, on kohalik: koha tuleb lähedalasuvast Burtnieksi järvest ja lambaliha tuleb siinsamas kasvatatud lammastelt.

Barents: stiilne ja väljapeetud mereannirestoran

Mereannirestoran Barents. Allikas: latvia.travel

Kes otsib unustamatut restoranikogemust ja midagi eriliselt elegantset võiks tulla sööma restorani Barents. Restoran paikneb juugendstiilis majas, vaid paari sammu kaugusel kuulsast kassimajast, otse Riia vanalinna südames. 

Siit leiad sa modernse köögi parimad palad, kus maitsed ja tekstuurid on omavahel suurepärases harmoonias. 

Barentsi tugevuseks on mereannid, mis on püütud Barentsi merest. Mereteema jätkub ka nende kokteilimenüüs. Barentsis saab näiteks tellida kokteili nimega “Liustike monumentaalsus ja mere soolasus”. Visake kindlasti pilk peale ka nende märkimisväärsele šampusevalikule.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga