6 põnevat reisisihtkohta loomasõpradele

Loomadel on meile kummaline mõju. Nad teevad tuju heaks ja toovad naeratuse näole ka kõige jonnihimulisemale lapsele ja väsinumale lapsevanemale. Nunnude loomade külastus on ideaalne kohtinguidee, aga ka väga mõnus ajaviide parimate sõprade seltsis. Igapäevaelu on tihti stressirohke. On oluline enda eest hoolitseda ja vabal ajal pakkuda endale võimalikult palju positiivseid elamusi. Järgnevalt mõned mõtted, kuhu minna loomi uudistama.

Mine külla alpakatele

Pärnumaa metsade vahelt leiad eesti naise ja norra mehe toreda ettevõtmise — alpakafarmi. Alpakad on väikest laamat meenutavad kaamellased toreda koheva karvkatte, suurte silmade ja naerusuise näoga. Esimene alpaka jõudis Alpakafarmi aastal 2012 ning sellest peale on kõigil külastajatel võimalik alpakatega lähemat tutvust teha. Näiteks saab kohapealt osta porgandiviile, millega võib loomi toita.

Külaskäigu teeb väga meeldivaks pererahva külalislahkus. Perenaine ja peremees on rõõmuga nõus vastama külastajate küsimustele loomade kohta ning vastutasuks soovivad nad vaid seda, et külalised loomadega arvestaksid ja neid ei ehmataks.

Samas asub ka suveniiripood, kust saab osta erinevaid suveniire, lõngu ja kudumeid.

Rohkem infot Alpakafarmi kohta leiad siit!

Vaata jääkaruga tõtt Tallinna loomaaias

Kas oled juba käinud Tallinna loomaaia jääkarumajas? Kui mitte, siis on siis on see üks hea põhjus, miks võtta ette reis Tallinna ning veeta kasvõi terve päev loomaias. Võimas kiskja elab suures klaasiga eraldatud basseinis — nii saab näha kuidas jääkaru ujub ning end käpaga vastu klaasi surudes suunda muudab. Loomaaed tore viis veeta aega kogu perega ja saada uusi teadmisi loomade ja looduse kohta. Lisaks paljudele erinevatele linnu ja loomaliikidele saab mängida mänguväljakutel, süüa jäätist ning veeta päev aktiivselt kõndides.

Eesti loomad Elistvere loomapargis

Kui maailma loomad on selged, on hea mõte minna uudistama Eesti metsade asukaid. Selleks tuleb võtta ette rekt Elistverre Tartumaal. Lisaks meie metsade elanikele nagu rebased, kitsed, karud, ilvesed ja muud, saab seal uudistada ka pisinäriliste keskust koos erinevate hiirte, rottide, hamstrite ja merisigadega. Lisaks on võimalik ette võtta kahe kilomeetri pikkune matk õpperajal, kus saab tutvuda eri taimeliikidega. Lähedal asuva järve ääres on vaateplatvorm linnuvaatluseks.

Vaata lähemalt siit!

Minizoo – ainult julgetele!

Mida teha Pärnus, kui ilm on hall, kuid spaas ja muuseumis on juba käidud? Miks mitte teha väikse sissepõige Minizoosse? Nagu nimigi ütleb on tegu pisikese kohaga, mille külastus ei võta kaua aega. Väiksuse kompenseerib aga põnevate ja eksootiliste roomajate nägemine. Mürkrohelised maod, karvane ämblik, krokodill, sisalikud, kobrad ja püütonid panevad silmad särama igal väiksel ja suurel Indiana Jones’i fännil. Loomaaiapidaja on külalislahke ning jutustab toredaid lugusid oma asukatest. Julgemad võivad madusid ka käes hoida.

Nunnumeeter põhja Küülikukülas

Küülikuküla on just nagu nimi ütleb küla, kus elavad küülikud. Nimelt ei ela sealsed asukad mitte tavapärastes poepuurides vaid kohalike vaatamisväärsuste makettides. Maketid on valmis meisterdanud kaks puutööhuvilist venda. Nii elavadki küülikud külapoe, jaamahoone, tuuliku, nõiamaja, väikse tõllu ja kääbikumaja makettides.

Küülikuküla nunnusid jänkusid saab imetleda, paitada ja sülle võtta Saaremaal Laadla külas. Küla on avatud suvehooajal ning külastusest tuleb ette teatada.

Huskydega hullama

Kui olete Raplamaal ning armastate koeri ei tohiks kindlasti jätta kasutamata võimalust minna huskydega hullama. Ühes Käbiküla taluhoovis võtavad teid vastu 40 vahvat kelgukoera, kaks hobust, kass ja kikkkõrv. Suvisel ajal saab Huskydega matkama minna ning fotosessiooni teha. Talvel aga saab ka rakendisõitu proovida. 

Hellerkantri huskypargi teeb eriliseks juba üksnes see, et linnast tulijad avastavad end keset idüllilist maaelu, põlde, traktoreid ja värsket õhku. Pargi perenaiselt saab uurida kõike koerte ja maaelu kohta, kehvema ilma korral saab uudistada vanaaegsete lapsevankrite muuseumit ning nautida teed ja kooki.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga