Sõltumata sellest, kui palju me maailma jaoks teeme või kui palju inimesi me oma teel kohtame, annab reisimine meie hinge jaoks palju enamat. Reisides omandame me hulgaliselt teadmisi ja kogemusi, mida ei saa lihtsalt ostukorvi lisada ega telekast õppida või jäädvustada.
Maailm, mida näeme ja inimesed, keda me kohtame, on palju sügavama tähendusega, kui lihtsalt puhkusefoto Instagrammis.
Reisimine täidab meie hinge ja parandab tervist, andes meile erinevaid teadmisi, tundeid ja oskusi, mida poest osta ei ole võimalik.
1. Oskus lahendada probleeme
Reisimine õpetab meid nii pikaajalise planeerimisoskuse osas kui ka spontaansete plaanide tegemises. Igapäevane rutiin, mida võtame iseenesestmõistetavana, toob sealt välja astudes kaasa kohmetust. Kuid oskust uute kogemustega toime tulekuks tuleb õppida käigu pealt, sest esile kerkinud probleemid vajavad lahendamist.
2. Elevus
Mida rohkem me õpime teiste riikide, kultuuride ja traditsioonide kohta, seda rohkem ka mõistame, kui paljusid asju me veel ei tea. Tunneme justkui lapselikku elevust uue ja tundmatu ees. Reisides näib kõik uus ja huvitav: hooned, söögikohad, maastik ja isegi inimesed ise.
3. Tolerants
Reisimine teeb meid vähem pealiskaudsemaks. Mida rohkem me näeme väljapoole oma normi, seda rohkem avardub ka meie mõtteviis. Isegi kui sa ei nõustu kõiksuguste elustiilidega, on meil reisi ajal neid lihtsam aktsepteerida. Maailm oleks ju igav paik, kui me kõik oleksime samasugused.
4. Selgus
Reisides saab värskendada ja avardada oma mõttemaailma ning võrrelda ennast teiste inimrühmadega, kes on oma kultuuri, väljanägemise ja käitumise poolest täiesti erinevad. Paljude teiste kultuuridega kokku puutumine annab võimaluse analüüsimaks, mis sulle sinu kultuuri juures meeldib ja mis mitte. See kogemus paneb meid paremini mõistma erinevaid elustiile ning annab julgust olla sina ise.
5. Uued sõbrad
Paljud inimesed, keda me oma teekonnal kohtame, on sinna sattunud mingisuguse põhjusega – nii ka reisisõbrad! Nad tulevad, et näidata meile uut linna, pakkuda seltsi või tõsta enesekindlust. Mõned reisisõbrad ehk tulevadki selleks, et jääda. Me hindame neid inimesi aja eest, mida nad meiega jagasid, jätame siis hüvasti ning liigume järgmisse sihtpunkti, kus kohtume taaskord uute inimestega.
6. Iseseisvus
Reisides, eriti üksinda, õpime me enda eest seisma. Õpime ka seda, et mõnikord vajame enda ümber inimesi, olgu nad siis kasvõi võõrad.
Enesele väljakutsete seadmine ning nende elluviimine tekitab meis heaolutunde. Reisides õpime ennast tundma: kui palju suudame ja kui tugevad oleme. Reisimine on ideaalne võimalus enese testimiseks. See annab inimestele võimaluse ennast muuta ning suruda nad välja oma mugavustsoonist.
7. Tänulikkus
Igapäevast elu elades on lihtne unustada, mis meil juba olemas on. Me ei näe, mis on meile kodus kallis ja eriline. Olles reisilt tagasi ning elades taas sisse igapäevasesse rutiini, suureneb ka meie tänutunne lihtsate asjade üle, nagu võimalus kasutada taas täissuuruses šampoonipudelit või magada oma voodis.
8. Enesekindlus
Reisimine muudab enamus inimesi õnnelikumaks ja enesekindlamaks. Reisimine on justkui protsess muutumaks eneseteadlikumaks. Kogu reisiseiklus koosneb hetkedest, mil me käitume teadlikult teistmoodi kui tavaliselt. Seepärast annavad seiklusreisid meile võimaluse ennast avastada ning endasse rohkem uskuda.
9. Pingelangus
Stressirohke töö, suhte purunemine või armastatud inimese kaotus – reisimine on stressi või sellest tuleneva kurbusetunde suureks leevendajaks. Inimesed otsivad reisides seda, mida neil kodus ei ole: paremat ilma, ilusamat maastiku, vabadust, kogemusi või aeglasemat elutempot. Uus koht koos paljude toredate ja tähelepanu kõrvalejuhtivate tegevustega, laseb vaimul paraneda. Koju naastes olete enesega rohkem leppinud ning võimelised raskeid olukordi lahendama.
Reisimine ei pea aga tähendama kaugeid tundmatuid maid. See võib vabalt olla ka lühipuhkus teises Eesti otsas või mõnus pikk nädalalõpp kasvõi meie naaberriigis Lätis. Vaata Jurmala pakette siit!