9 nõuannet ülepakkimise vältimiseks

Nõuanded pakkimiseks
Nõuanded pakkimiseks

Me kõik oleme selle murega kokku puutunud, sest soovime ju reisile minnes olla igaks olukorraks valmistunud. Ehk tuleb minna uhkele õhtusöögile, kuhu on vaja kauneid kingi, ilusat kleiti ja sobivaid aksessuaare. Juhul, kui ilm läheb külmaks, oleks ju hea, kui käepärast on võtta ka paksem jope. Niiviisi mõeldes ja kohvrit pakkides pole mingi ime, et lõpptulemuseks on soovitust tunduvalt suurem reisikohver.
Siin on 9 nõuannet, kuidas sellist olukorda vältida.

1.     Paki kaasa õigest materjalist riided

Kaasa pakkimiseks sobivad kõige paremini looduslikust materjalist riided. Puuvill ja lina lasevad kehal hingata, takistades sellega bakterite levikut ja ebameeldiva lõhna teket. Selliseid riideid saad peale tuulutamist ka teist korda selga panna.

2.     Planeeri ette riietus igaks päevaks

Planeeri oma riietused ette
Planeeri oma riietused ette

Mõtle läbi oma reisiplaan ning sinna planeeritud tegevused. Selle järgi pane endale valmis riidekomplektid. Riietuse ette planeerimine annab sulle suurepärase ettekujutuse sellest, millised esemeid sa reisil olles ka tegelikult vajad.

3.     Paki kaasa jalanõud, mida saad mitmeotstarbeliselt kasutada

Juhul, kui soovid ka reisil olles oma treeningrutiini jätkata, siis võta kaasa jalanõud, mis sobivad nii jooksmiseks kui ka igapäevaseks seiklemiseks. Peaasi, et nad oleksid mugavad ja kerged.

4.     Kooskõlasta kaasavõetavad asjad oma reisikaaslasega

Sa ei lähe reisile üksi? Otsustage enne minekut, kes toob kaasa millised igapäevased tarbeesemed, nagu hambapasta ja päikesekaitsekreem. Niiviisi ei võta te kaasa topelt asju ja hoiate ka kohvris ruumi kokku.

5.     Paki kaasa asjad arvestades ainult kokkulepitud reisiplaane

Juhul, kui saadki ootamatu kutse uhkele peole, siis kasuta seda, kui võimalust sisseostude tegemiseks. Kohapealt kaasa ostetud asjad saavad sinu jaoks hiljem ilusateks reisimälestusteks.

6.     Paki kaasa asjad, mis omavahel sobivad

Pakkides püüa jääda ühe neutraalse tooni juurde. Nii saad hiljem omavahel väga lihtsasti erinevaid pluuse, pükse või seelikuid sobitada. Näiteks paki kaasa T-särk, mida saad kokku sobitada vähemalt kahe kohvris oleva püksipaariga.

7.     Võta kaasa vaid oma lemmikasjad

Kui sa ei kanna seda eset kodus, on vähe tõenäoline, et sa selle ka reisil selga paned. Jäta sellised riideesemed maha või mis veel parem – anna need ära! Paki kaasa vaid asjad, millega sa tead, et tunned ennast enesekindlalt ja mugavalt.

Uuri pesupesemise võimaluste kohta
Uuri pesupesemise võimaluste kohta

8.     Pese pesu

Mõningates hotellides on võimalik ise pesumasinat kasutada või tellida pesupesemise teenus. Reisides riiki, kus elamiskulud on väga madalad, on hotelli pesupesemise teenus tavaliselt väga taskukohase hinnaga. See võimalus säästab palju ruumi ka sinu kohvris. Kindlasti kontrolli pesumasina kasutusvõimaluste kohta enne broneeringu tegemist.

9.     Alusta väikselt

Pakkima asudes tee kõigepealt proovi pisikese kohvriga ja püüa asjad sinna mahutada. Alustades suure kohvriga, täidad selle juba tahtmatult ebavajalikuga ning seda lihtsalt seetõttu, et sul on palju ruumi. Hiljem kotti läbi lennujaama vedades saad aru, miks on oluliselt mugavam vähemaga leppida.
Võime järeldada, et tegelikult on kohvri pakkimine oskust nõudev ülesanne. Nii nagu iga uue oskuse puhul, tuleb ka minimalistlikus stiilis pakkimist pisut harjutada.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga