Anna edasi ehk väikesed heateod

Et kõik ausalt ära rääkida pean ma alustama sellest, et loen päris paljusid blogisid. Selle aasta alguses jäi mulle silma üks blogipostitus Kuue Sidruni argielu kirjeldavas blogis, kus blogija kutsus oma lugejaid üles tegema väikest heategu:
“/…/Ma tahaksin päästa nüüd Liisi, sest tal ei hakanud mu komplimendist eriti parem ja midagi ilusamat ma enam öelda ei oska.
Eile istusin sõbranna juures vannitoas ja mõtlesin, et kui ma pea väga kõvasti vastu seda portselanist kraanikaussi löön, kas sellest siis piisab, et end ära tappa. 
See on lõik tema postitusest ja see pole niisama poolnaljaga kirja pandud, ma tean, me rääkisime pikemalt. Selle pika jutu sees tuli välja, et Liis ei ole kunagi ööbinud hotellis, rääkimata puhkamisest spaas, kuid viimasest on ta unistanud küll. Ma arvan, et praegu on see hetk, kus talle kuluks selline vaheldus ära ja kui mul oleks praegu nii palju raha, et talle seda võimaldada, siis ma võimaldaks, aga kuna meil on arvetel kokku alla 10 €, millest minu arvel on vaid 0.09 €, siis ma pean paluma teie abi – aidake mul saata Liis spaasse! Garanteerin, et iga viimanegi sent läheb Liisi spaafondi ja panen sinna kindlasti oma osa ka juurde.”
Liisi spaafond täitus kiiresti ning Liisi unistus spaapuhkusestki sai teoks. Aeg läks edasi, kuid minul ei läinud see pisikene üleskutse meelest. Mu meelest mõjus selline isetu heategu nii siiralt ja ma mõtlesin, kuidas saaks “Kuut Sidrunit” sellise algatuse eest tänada. Ma ei pidanud kaua mõtlema. Minuga võttis ühendust Viiking Spaa Pärnust, kellele samuti oli see heategu silma jäänud ning nad otsustasid omalt poolt tänutäheks “Kuuele sidrunile” ühe väikese puhkuse kinkida. Kas see ei olnud nendest mitte ütlemata armas? Ma tean, et see kõlab naiivselt, kuid sel hetkel tundus mulle, et vastab tõesti tõele, et headus tekitab headust. Väiksed pisiasjad, mis tegelikult polegi nii pisiasjad.

Roof top Garden at night

Viiking Spaad ei ole ma ise kahjuks jõudnud veel külastada, kuid mul oli ääretult hea meel, et heategu toetavaks partneriks sai just see spaahotell, sest eranditult kõik mu tuttavad ja sõbrannad, eriti need, kes on spaad lastega külastanud, on öelnud, et see on suurepärane koht, mida lihtsalt peab uuesti külastama. Kui ma peale Liivi külastust temalt uurisin, mida tema spaahotellist arvas, siis ta kinnitas täpselt sama, mida kõik mu sõbrad ja tuttavad on öelnud. Heas hinnaklassis mõnus hotell, superior tuba oli meeldiv ning jah, toad ei ole võib-olla sama luksuslikud kui neid võrrelda mõne mitmetärni hotelliga, kuid selline võrdlus oleks ka juba eos ebaaus.
Superior room 3
Kindlaks plussiks on asukoht rannarajoonis ajaloolise Vallikraavi ääres, vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel Pärnu südalinnast ja rannast.
Front view
Esmakordselt avas hotell külastajatele oma uksed 1993. aastal. Tänaseks päevaks koosneb hotell neljast kaasaegse ja modernse lahendusega hoonest, millest viimane, neljas korpus, valmis 2012. aastal. Kõik korpused on omavahel ühendatud klaasgaleriidega, mis võimaldab mugavalt liikuda eri korpuste vahel.
Neljas majutuskorpuses on 154 kaasaegse sisustusega numbrituba. Kõik toad on allergiavabad ja mittesuitsetajatele. Spaa ise on smedical spa, seega võib olla ei ole see esimene valik, kuhu abikaasaga kahekesi romantilist nädalavahetust veetma minna, kuid lastega, emaga, sõbrannadega või miks mitte ka vanaemaga, kellele võiks eriti pakkuda huvi spaa ravivõimaluste osa, on hotell äärmiselt hea valik. Mõnele külastajale võib esimese hooga tunduda harjumatu, et olemas on apteek ja arstid, kuid ootamatute haiguste, mis kahjuks ka Liivit hotelli külastades tabas, puhul on see eriliselt tänuväärne ja suureks plussiks. Samas ei jää tunne, et oleks kusagil polikliinikus ringi liikumas, sest hotell ja ravispaa osa on tehtud võimalikult hubaseks.
Book corner
Uuenduskuuri on saanud hotelli söögisaal, mis on tagasihoidlik ja meeldivalt mahedates toonides ning mahutab lausa 200 külastajat. Kui mina olin kuulnud nurinat hommikusöögi kohta, siis Liivi abikaasa kiitis seda taevani (kahjuks Liivi ise oli eelpoolmainitud haiguse tõttu samal ajal hotellitoas) ning andis erilised kiidusõnad edasi kohvi osas. Hea kohvi tähtsus ühe hotelli hommikusöögi terviku juures ei ole sugugi väike, vastupidi, see võib muidu hea kogemuse lausa ära nullida. Mina ise olen kohvi suhtes väga valiv ja isegi pirtsakas ning seetõttu rõõmustas mind ääretult see, et hea kohv eraldi välja toodi.
Buffet

Breakfast

Dinner
Veekeskuse kohta kuulsin ma ka Liivi käest, nii nagu eranditult igalt seda spaahotelli külastanud sõbralt-tuttavalt, et veekeskus on selles hotellis lihtsalt ülim. “Veekeskus on neil viimase peal! Seda kiidan küll taevani, eriti meeldis õues olnud iglusaun!” kiitis Liivi ja lisas, et veekeskuse kohta ütleks ta, et see on külastatud veekeskustest kõige lahedam. Sopiline ruumijaotus ja siseviimistlus teevad selle juba omaette lahedaks, ka auru-soolasauna sopilisus oli lahe ja üldse oli see vist kõige avaram aurusaun, mida ta näinud oli. “Jaapani basseini asukoht oli meeldivalt peidus, seal saime kahekesi pikalt kuumas vees mõnuleda. Veekeskuse külastus oli juba iseenesest nii lõõgastav, et lõõgastavatest protseduuridest ei osanudki puudust tunda,” rääkis Liivi ja mulle tundus, et Viiking sobib siiski suurepäraselt ka romantiliseks nädalavahetuseks.
Viiking Saaga 2
Viiking Saaga 4
Kui ma Liiviga rääkides lõpetuseks küsisin, miks ta sellise üleskutse “Liis spaasse” tegi, vastas ta: “Ma kindlasti ei teinud seda selle mõttega, et teen head ja siis saan head. Lihtsalt hea meel oli, et inimene saab terve perega minna spaahotelli, mille jaoks ta poleks ise nii pea võimalusi leidnud. Siin kohal tänan mina siiralt ja südamest Viiking Spaa Hotelli, kes Liivi panust märkas ja talle puhkuse kinkis. Aitäh! Minu arvates ei ole sellised kingitused ja tähelepanekud kuigi tavalised meie hallis argipäevas ning seetõttu minu jaoks oli see nii tänuväärne ja armas žest nii Liivi kui Viiking Spaa Hotelli poolt.
Kutsun teidki üles rohkem ennast ümbritsevaid inimesi märkama! Ja spaahotell Viikingit külastama, mul endal tekkis vastupandamatu soov nädalavahetus just seal veeta.
Hotelliveebis pakutavate Viiking Spaa Hotell puhkusepakettidega saate tutvuda SIIN

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga