Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest…

Nii alustaks oma postitust Agu Sihvka. Aga nii võin oma arvustust alustada ka mina. Niisiis, et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, et mulle ei meeldi eriti suured hotellid ja veekeskused. Mulle tunduvad need isikupäratud ja steriilsed, mõni meenutab lausa haiglat, ometigi olen ma nii mõnigi kord ka sellistes hotellides väga positiivselt üllatunud olnud. Kuigi ajendatud eelmisest postitusest, siis romantikapaketiks ma keset linna asuvat  suurt spaa- ja veekeskusega hotelli ei valiks. Ma ütlesin ka muidugi, et romantika on meie endi, mitte koha teha, kuid te ju nõustute minuga, et on asju ja kohti, mis on sobivamad. Ma ei teagi, miks ma nüüd jälle romantikast rääkima hakkasin. Mis meelel, see keelel?

 SZjIrk39wuxzg1kORb4symJHipihT8X7PT_oOIxNqh0

Igatahes. Kalev Spa Hotell ja Veekeskuse poole oma samme seades olin ma valmistunud selleks, et hotell on suunatud Soome klientidele. Ma ei tea, millest tingituna see mõte esimesena mu pähe tuli, võib-olla oli põhjuseks asukoht sadama lähedal ja vanalinnas? Ja ma ei eksinud. Hotelli sisenedes kuulsin ma esimese asjana soome keelt, mulle jäid silma soomekeelsed sildid ning eripakkumised. Ma olin natuke pettunud mornis administraatoris, kes tundus töötavat kuidagi kui automaatrežiimil. Morn tere, siin on toavõti, siin veekeskuse garderoobi võti, hommikusööki serveeritakse sellest kellast selle kellani…Ei mingit sõbralikku naeratust. Minu tuju läks ka natuke halvemaks. Küll aga ei lasknud leigest vastuvõtust end häirida mu kaheaastane tütar. Tema märkas suurt lastemängutuba, mille ukse ees oli kinnipandav turvavärav. Halleluuja, hüüatasin ma mõttes ning suundusin suurima hea meelega temaga sinna kaasa, isegi enne kui me olime kohvri tuppa viinud. Mu tütar on väga aktiivne, mis omakorda tähendab seda, et niisama istumiseks ja hingetõmbepausiks väga aega ei ole. Me läksime mängutuppa, ma sulgesin turvavärava, mu tütar suundus Legode poole, mina istusin kott-toolile ning sukeldusin eeskujuliku emana Instagrami ja Facebook’i. Ma teadsin, et vähemalt korraks on mu laps ühe koha peal kinni, ega saa ei end ega teisi vigastada, midagi katki teha/maha kiskuda/ümber ajada. Suuuuuuured plusspunktid hotellile ruumika ja turvalise lastetoa eest! Kohatu naljana ütlen ma ka, et kui keegi veel oleks mulle ühe Pina Colada serveerinud, oleks see olnud tükike taevast maa peal.

IMG_6704

Lõpuks tuppa jõudes olin ma tõeliselt üllatunud sellest kui ruumikas oli kaheinimese tuba, tõeliselt mõnus. Mitte nii nagu teinekord kipub olema, et tuba on sama suur kui voodi, kohver mahub vaevu tuppa ja kõrvuti seismiseks pole ruumi. Kalev Spa Hotelli tuba oli tõesti väga meeldiv üllatus, lisaks veel toaaknast avanev vaade vanalinnale. Toas ega vannitoas ei olnud midagi luksuslikku, kuid kõik see ja rohkemgi veel, mida ma ootasin ja eeldasin, oli toas olemas. Kuna tegu on spaahotelliga, siis toas olid olemas ka hommikumantlid. Minu jaoks ei ole midagi mõnusamat kui võimalus hotellis end hommikumantli sisse keerata ning  voodis laiselda. Voodis laisklemisest 2-aastase lapsega ei tulnud midagi välja. Ja pealegi olid mõlemil kõhud tühjad.

 spa-room-view

Me suundusime hotelli restorani. Restorani asukoht 3.korrusel kohe tubade vastas jäi mulle veidike arusaamatuks. Olgugi, et restoran oli kena ja teenindus laitmatu, ma alati tahan eraldi tänada teenindajaid, kes lastega klientidesse sõbralikult suhtuvad, kuigi tahes tahtmata tekitavad sellised külalised teenindajale lisatööd, jäi siin hubasusest natuke puudu. Ma ei teagi täpselt, mis. Võib-olla see sama asukoht. Vaade vanalinnale oleks olnud kordi mõnusam kui vaade veekeskusele. Ma ei kujuta hästi ette, et nautides küünlavalguses õhtusööki, tahaksin ma, et taustaks oleks veetorudest alla liuglevad inimesed. Andke mulle andeks, et jälle romantikat mainin. Just nagu oleks see ainus põhjus hotelli külastuseks.

IMG_7124-683x1024

Kui nüüd minna edasi ka toidulainel, siis hommikusööki serveeriti sama restorani teisel korrusel. Ikka vaatega veekeskusele. Hommikusöök oli rikkalik, kohv väga mõnus kange ja minu jaoks olid kõige meeldivamaks üllatuseks soojad Karjala pirukad. Karjala pirukad, munavõi ja mõnus kange kohv ning midagi muud polegi vaja. Mina jäin rahule. Väga rahule. Kuid ma ei saa kuidagi jätta mainimata, et veidike kuivanud ja närtsinud välimusega munapuder rikkus natukene head üldmuljet kogu valikust. Natuke teemast kõrvale kaldudes, siis minu soovitus kõikidele hotellidele on  panustada toidu väljapanekusse. Toidu valik ei pea olema meeletult lai, kuid ilus väljapanek tekitab nii mõnusa positiivse emotsiooni, millega uuele päevale vastu minna. Aga veelkord, hommikusöögi valik oli rikkalik, suure tõenäosusega leidis igaüks oma.

Adxu-6m-nPTlMAVlwiNV9f_yAAGDLfNKeP88YVratCg

IMG_6666

 
Nüüd siis aga veekeskusest. Veekeskuse osa on muljetavaldav. Kalev Spa veekeskuse eelkäijaks on 60ndatel ehitatud Kalevi Ujula. Omas ajas silmapaistva 50-meetrise basseiniga ujulakompleksi projekteeris toonane tipparhitekt Uno Tölpus 1950ndatel aastatel. Ujula valmis 1965. aastal ja siin toimus mitmeid rahvusvahelisi ujumisvõistlusi. 2005. aastal alustati ujula ümberehitustöödega moodsaks puhke- ja vabaajakeskuseks, mis avati 2006. aasta hakul. Ümberehitatud ujula on jäänud Eesti ujujate peamiseks treeningkohaks tänaseni. 50-meetrise basseiniga ujulast sai Põhja-Eesti suurim veekeskus koos meelierutavate atraktsioonidega, lõdvestavate saunade- ja veealust massaaži pakkuvate basseinidega.

afNBLlgmg4wHBVxVx-G9f70chWuhPZ3stbqilkRvQlE

Ma olen siit-sealt kuulnud nurinat, et ujumisbassein on ülerahvastatud, sest pooled rajad on ujumiskoolide poolt broneeritud. Ma ei tea, ma ei osanud seda täheldada, ujulas oli küll väga palju rahvast, kuid mulle ei jäänud kuidagi muljet ülerahvastatusest. Mitte et ma väga palju oleksin lastebasseinist üldse välja saanud, sest otseloomulikult oli see koht, kus minu kaheaastane soovis aega veeta. Ma kiikasin küll saunade ja mullivannide poole, kuid mullivannist soovis mu tütar karjudes kohe välja tulla, ma ei tea, kas talle jäi mulje, et temast hakatakse suppi keetma, aga sinna see mullivannis mulistamine jäi. Saunamõnusid ei ole ta ka veel enda jaoks avastanud. Mul oli sellest siiralt kahju.

IMG_6684

Veekeskust tasub külastada kogu perega, sest kuigi lastebassein 35kraadise veega, mis minusuguse külmavarese jaoks on täpselt paras, on  imevahva, on veekeskuses veel (kuid kui ma õigesti kokku lugesin) 12 erinevat basseini/mullivanni, mida ju ka tahaks katsetada. Liutorud ja saunad veel lisaks. Kui minna perega, siis saab jaotada, kes parasagu mullivannis mulistab ning kes lastebasseinis hullab. Seda luban ma aga küll, et tegevust jagub tervele perele, suurtele ja väikestele ning kogu päevaks. Mu meelest on ka päris vahva, et veekeskuse kohvikus saab laste sünnipäevasid pidada. Kui mu tütar natuke suuremaks saab, siis mulle küll meeldiks üks selline sünnipäev pidada.  Veider, eksju? Kui ma postituse alguses ütlesin, et mulle ei meeldi veekeskused. Ega ei meeldigi, aga kui perre tekib laps, siis hakkad paljudele asjadele teise pilguga vaatama.  Jällegi teemast kõrvale kaldudes, siis ma ei olnud kunagi varem mõistnud ka teletupsusid, nüüd leian ma, et need on igavesti vahvad tegelased. Ja kui lapsele meeldib, siis meeldib ka vanematele. Täpselt sama on veekeskusega. Minule avaldas Kalev Spa veekeskus vägagi muljet.

Spaahoolitused jäid mul kahjuks küll järele katsetamata, kuid mulle tundus, et valik erinevatest hoolitsustest on väga mitmekülgne ning olgugi, et ma jään arvamusele. et hotell on natukene rohkem Soome kliendile suunatud, siis hinnad ei olnud sugugi “soomestatud”.  Mulle endale oleks väga huvi pakkunud Kalahari hoolitsused. Sajandeid saladuses hoitud Aafrika kõrbe iluretseptide järgi valmistatud Kalahari Spa tooted võimaldavad kogeda looduse aarete luksust. Nahka uuendavad, puhastavad ja niisutavad komponendid on saadud seal kasvavatest eksootilistest puudest ja taimedest, nagu baobabiõli, Kalahari melon, marula vili jne. Ehk järgmine kord.

26oOud_TuDoeztwltdsF6RqIDeXidL6I7VTg7eppcMs

Mis ma siis lõpetuseks ütlen? Lemmikhotelli Kalev Spa Hotellist mulle ei saanud, abikaasaga kahekesi puhkamiseks ei oleks see ka minu esimene valik, kuid…l astega peredele on Kalev Spa ilmselt suurepärane valik, mida ma julgen soovitada. Esiteks siis veekeskuse pärast ja teiseks on olemas erinevad peretoad. Peretuba, kus lisaks suurele voodile on olemas ka narivoodi ning kõrvuti asetsevad toad, mida saab muuta suuremale perele sobivaks peretoaks. Kalev SpaHotelli  pakette saab broneerida ka läbi Hotelliveebi  SIIN.

Veekeskuse regulaarsed külastajad saavad meist terve perega aga kindlasti.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga