Festivalid ja üritused juulis ja augustis

Suur suvi on viimaks käes ning kui teil suveplaanid veel tegemata, siis pole hullu. Jõuate veel küll. Eestimaal toimub ka sel suvel hulganisti põnevaid festivale ja üritusi. Midagi leiab endale nii töömesilane, kes suve linnas veedab, kui ka puhkaja, kes esimeste ilusate ilmade saabudes maale tõttab.

Erilised elamused Tallinnas

Noorte laulu- ja tantsupidu 30. juunist-2. juulini

Noorte laulu- ja tantsupidu on nii mõnegi noore suve tippsündmus. Autor: Lembit Michelson

Laulu- ja tantsupeo ajal muutub Tallinn tundmatuseni. Ühtäkki kalpsavad tänavatel rahvariietes poisid, triibulistesse seelikutesse riietatud neiud harjutavad trollis koorilaulu ja Viru Keskuse on vallutanud rahvariietes lapsed, kes suunduvad jäätist ostma.

Laulu- ja tantsupeo melust võib osa saada mitmel viisi. Näiteks võite suunduda rongkäiku vaatama või minna kontserdile. Soe tunne südames ja elamus on igal juhul garanteeritud.

Tallinna Merepäevad 14.-16. juulini

Tallinna Merepäevad. Allikas: Puhka Eestis

Tallinn on merelinn ning kui me igapäevaselt seda ehk ei taju, siis merepäevadel kohe kindlasti. Merepäevad toimuvad Vanasadama kruiisialal, Lennusadamas ja Noblessneri sadamalinnakus.

Merepäevadel saab kuulata head muusikat, harrastada sportlikke tegevusi, sõita erinevate ajalooliste ja põnevate veesõidukitega ja kuulata Ööülikooli mereteemalist loengut. Sadamate vahel sõidutab kõiki huvilisi meretakso.

Dark Side of the Moon 11.-13. augustil

Juba kuuendat aastat rõõmustab elektroonilise muusika austajaid Tallinnas festival Dark Side of the Moon. Klubis Hall aset leidev 72 tundi vältav festival toob Eesti publikuni elektroonilise muusika paremiku sealhulgas 18 välisesinejat ja kümme kohalikku artisti.

Maitseelamused Jõgevamaal

Torma kandi kohvikutepäev 22. juulil

Suvel kisub meid ikka kodust välja mõnele armsale suveterassile kokteili jooma või välikohvikusse kohvitama. Kui otsite erilist elamust, siis seadke sammud Tormasse, sest 22. juulil toimub just seal kohvikutepäev.

Oodata on erilisi kohviku- ja maitseelamusi. Näiteks on olemas Laste- ja lustikohvik, kus on olemas kõik, mida lapsed telliksid nagu minipannkoogid, pulgavahvlid, popcorn, puuviljad ja sidrunilimonaad. Lisaks saab hüpata keksu, mängida pallimänge ja läbida seiklusrada.

Torma mõisakompleksi kohvikus saab aga süüa grillmuna, juua kohalikku õlut ja õppida tegema käsitööpelmeene.

Küüslaugufestival 19. augustil

Küüslaugufestival. Autor: Peter Paxx

Kellele siis ei maitseks küüslauk? Küüslaugufestivalil saavad kokku küüslaugukasvatajad, kes võtavad endaga kaasa üle 20 tonni Eesti põldudel kasvanud küüslauku.

Tule ja vaata uusi sorte, osta kaasa marineeritud või hapendatud küüslauku, meki küüslaugumoosi ja hauka peale küüslaugukrõpsu. Muusikalist vahepala pakuvad Toomas Anni, Ivo Linna ja Erich Krieger.

Ööbazaar Tormas 26. augustil

Kui tunned, et oled juba igat laata Eestis näinud, siis on Torma ööbazaar midagi sulle, sest nagu nimigi ütleb toimub see laat ööpimeduses. Sind ootab eriline atmosfäär, lõkketuli ja 200 müügikohta. Loomulikult ei puudu bazaarilt ka meelelahutusprogramm ning maitseelamused nii gurmaanidele kui ka lihtsa tänavatoidu austajatele. 

Raskemuusika Raplamaal

30. juunist-01. juulini Vana-Vigala 22. Hard Rock laager

Raskemuusikafännide selle suve tippsündmus on loomulikult Hard Rock laager Vana-Vigalas. Peaesinejana astub sellel karvaste ja suleliste paraadil üles death metali bänd Arch Enemy.

Erilise artistina vallutab lava mongoolia bänd UUHAI, kes ühendab kõrilaulu ja metalmuusika. Lisaks erinevatele välisartistidele on lavale oodata ka Metsatölli ja võimsa showga raju rock’n’rolli harrastavat Räpina Jacki.

Filmielamused Tartumaal

31. juulist-5. augustini Tartu armastusfilmide festival Tartuff

Tartuffil saab filme nautida Tartu raekoja platsil. Allikas: Puhka Eestis

Mis on Eesti kõige romantilisem linn? Kindlasti Tartu, mis oma armsate parkide, pinkide, sillakeste ja suudlevate tudengite purskkaevuga näeb välja nagu väike Pariis.

Eriti romantiliseks läheb meeleolu aga augusti alguses, kui leiab aset armastusfilmide festival Tartuff. Võta armsamal käest kinni ja vaadake Tartu raekoja platsil suurelt ekraanilt armastusfilme. Tule ja naudi väärt filme Balti riikide suurimal vabaõhu filmifestivalil ja seda kõike täiesti tasuta.

Põnevad helid Põlvamaal

4.-5. augustil Intsikurmu festival

Õdus ja intiimne Intsikurmu festival. Allikas: Puhka Eestis

Selgi aastal rõõmustab muusikasõpru metsa sisse peitunud väike Intsikurmu festival.

Mõnusalt intiimses ja loodukaunis Intsikurmus saab nautida selliseid muusikataeva tähti nagu Rein Rannap, Kadri Voorand, Elephants From Neptune, Kitty Florentine ja paljud teised.

Kui te telgis ööbida ei soovi, siis võite kaaluda peatumist hotellis Pesa.

Folgilainel Viljandimaa

27.-30. juulil Viljandi pärimusmuusika festival

Viljandi pärimusmuusika festival. Allikas: Puhka Eestis

Juba kolmekümnendat korda muutub väike Viljandi folkmuusikute mekaks, kuhu sõidetakse folkmuusikat nautima üle maailma.

Viljandi pärimusmuusika festivalil saad kuulata Mari Kalkuni mahedaid laule, tantsida rahvamuusika saatel, avastada maailmamuusikat, nautida Trad. Attacki! või tulla lihtsalt osa saama festivalimelust.

Tõenäoliselt leiad palju noori tänavatel pilli mängimas ning muusikanautijaid lossivaremete vahel hängimas.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga