Ida-Virumaa ootab seiklema

Kas oled inimene, kes ei viitsi käia kunstimuuseumites, jalutada parkides ja vedeleda mullivannides? Kas otsid alati midagi uut, tahad end proovile panna ning soovid kogeda adrenaliini? Kui nii, siis sobib sulle üks seikluslik puhkus. Eestis pole seiklemiseks paremat paika kui Seiklusmaaks kutsutud Ida-Virumaa. Kas lähme vaatama, mida põnevat on Ida-Virumaal meile pakkuda?

Tuurita pimedates kaevanduskäikudes

Seikluslik muuseumikülastus Eesti Kaevandusmuuseumis. Allikas: VisitEstonia Toolbox Hetkeline, Puhka Eestis

Eesti Kaevandusmuuseum on iga seikleja unelm. Kas oled kunagi mõelnud, milline näeb välja kaevuritöö ja mis tunne see on, kui su töökoht asub täielikus pimeduses maa all? Nüüd on sul võimalus neile küsimustele vastused saada Allmaamuuseumis.

Muuseum asub kaheksa meetri sügavusel maa all ning pakub kilomeetri jagu pimedaid ja rõskeid kaevanduskäike.

Siin saad sa näha, kus kaevurid tööd tegid, oma käega katsuda kaevandustehnikat ja sõita maa-aluse rongiga. Kogu seiklust saadavad giidi põnevad lood kaevurielust.

Piknik 9-korruselise torni otsas

Natuke adrenaliini igapäevaellu. Allikas: K.Ernits, Puhka Eestis

Kui maa-alused käigud muudavad sind pigem klaustrofoobiliseks või oled lihtsalt pigem kõrguste inimene, siis tasub ette võtta reis Alutaguse matkaspordikeskusesse. Siin saad proovida adrenaliinirohket ronimist. Turnida ronimisseintel ja kaljunurkadel.

Saad proovida  kirkadega ronimist ning 27 meetri kõrguselt laskumist. Lisavõimalusena võid korraldada ka väikse pikniku 9-korruselise torni katusel. Kõrgustes võid maitsta oma sööki või tellida sinna toitlustuse.

Virtuaalrännak Vana-Narvas

Ajalugu võib kogeda ka läbi viruaalreaalsuse. Allikas: Visit Narva, Puhka Eestis

Ida-Virumaa pole vaid kaevandused ja tööstusmaastik. Seiklusi pakuvad ka linnad. “Vana-Narva uus elu” on virtuaaltuur vanas Narvas. See on enneolematu võimalus ringi vaadata Narvas enne teist maailmasõda ja pommitamisi.

Virtuaaltuur elustab Narva vanalinna, mis omal ajal oli sama suur kui Tallinna vanalinn. Narvat peeti põhjamaade barokipärliks ning üheks maailma kauneimaks linnaks.

“Vana-Narva uus elu” on mõnus tegevus nendeks päevadeks, kui ilm on halb, sest virtuaalreaalsuse prillid saab ette panna Narva vastrenoveeritud raekojas.

Lammasmäe keskuse ATV matkad

ATVga ilusat loodust avastamas. Allikas: Lammasmäe Puhkekeskus, Puhka Eestis

Kunda lähistel asuvas Lammasmäe puhkekeskuses saab Ida-Virumaad avastada ATVga. ATV on mõnus vahend matkamiseks, sest nii liigud kiiresti ja näed rohkem.

Lammasmäe pakub eri pikkusega ATV matku. Lühematel matkadel vuratakse ringi Lammasmäe maadel ning põigatakse ka Siberi küla liivakarjääri. Lähiümbruse matkad viivad ränduri Aru järvede äärde ning paekivikarjääri. Pikemad matkad viivad seiklejad Põhja-Eesti pankrannikule ning vaatama Euroopa suurimat rändrahnu Ehalkivi.

Matkad toimuvad koos instruktoriga ning sisaldavad ka ATV kasutamise ja sõiduohutuskoolitust.

Ratsutamise põhitõed ja saltod hobusel

Siimumäe talu ootab lapsi hobustel trikke tegema.

Järgnev seiklus on aga midagi väga lahedalt justnimelt lastele! Vasavere külas Siimumäe talus on hobukasvatusega tegeletud juba üle 15 aasta. Nüüd pakuvad nad aga täiesti tuliuut teenust lastele, mille nimeks on voltižeerimine ehk hobustel trikkide tegemine.

Põnnidele pannakse kiiver pähe ja turvavest selga ning hobustel trikitamine võibki alata. Lapsed, kes pole veel kunagi ratsutamisega tegelenud, seisavad õige pea hobuse seljas püsti ja teevad saltosid.

Täiskasvanutele pakutakse aga algtõdesid ratsutamisest. Nii et kõik hobusehuvilised on oodatud Siimumäe tallu.

Õhusõidud üle järve

Alutaguse Seiklusparki võib tulla terve perega. Allikas: Hannes Arus, Puhka Eestis

Teine tore kohta Ida-Virumaal, mis on ideaalne nii väikestele kui suurtele seiklejatele on Alutaguse Seikluspark. Siin ootab sind viis erineva raskusega seiklusrada ja lisaks ka lasterada, kuhu pääsevad tegutsema vähemalt 110cm pikkused lapsed.

Seikluspargi tõmbenumbriks on kindlasti Eesti ühed pikimad õhusõidud üle järve.

Kevadeti on seikluspark avatud nädalavahetustel.

Autoga šokeerivat Ida-Virumaad avastamas

Ida-Virumaa ootamatud maastikud. Allikas: Marko Kaldur avastaEESTI.ee, Puhka Eestis

Kui teil on soov avastada Ida-Virumaad autoga, kuid ei tea täpselt kuhu minna, siis tulevad appi Avasta Eesti automatkad.

Planeeritud automatkad viivad külastajad paksudesse metsadesse, keskaegsete varemete juurde, veristele lahinguväljadele, kui ka õõvastavate roimade toimumispaikadesse.

Lisaks saavad osalejad kuulda lugusid nii salakaubaveost kui ka Putini seotusest Ida-Virumaaga. Loomulikult ei puudu ka kaunis loodus ning hea õnne korral saab näha ka metsloomi.

Automatkajatel on seni õnnestunud näha nii karu kui hunti. Põdrad ja kitsed on aga sagedasemad külalised. Automatkad on väga unikaalne kogemus: neisse kohtadesse turistid ei satu ning sageli ei tea põnevate paikade lugusid isegi mitte kohalikud.

Lõõgastus pärast seikluseid

Pärast seiklemiston mõnus lõõgastuda mõnes Ida-Virumaa spaas.

Pärast looduses müttamist, pikki sõite, kaevanduste tunnelites uitamist, seikluspargis lustimist ja ronimist pole midagi paremat spaamõnude nautimisest.

Spaadest Ida-Virumaal puudust ei tule. Kõige kuulsamad asuvad kahtlemata kuurortlinnas Narva-Jõesuus. Põhjamaade Rivieras ootab külalisi nii Meresuu SPA Hotel, Noorus SPA Hotel kui ka Narva-Jõesuu Medical SPA.

Kuid see pole veel kõik. Õdusas Toila SPA Hotellis võite nautida päikeseloojangut otse saunast. Kui olete mõisaarhitektuuri huviline, siis ootab teid Saka Mõis ja Mäetaguse von ROSEN spa.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga