Kohvikud ja restoranid Eesti veekogude ääres 

Suure palavaga tõmbab meid ikka vee suunas, kas siis ujuma, jahiga sõitma või purskkaevu juurde jalgu puhkama. Veeääres õhk liigub ning vesi mõjub rahustavalt nii lastele kui täiskasvanutele. Seega pole mingi üllatus, et eriti just suvisel ajal tahame igal võimalusel ka süüa ja juua just vee ääres. Vaatamegi millistes Eesti restoranides seda teha saab.

Tallinn: merevaatega toiduelamused

Restoran NOA. Autor: Mariann Liimal

Tallinn on merelinn, nii võiks siia tulles kindlasti nautida ka kauneid vaateid merele ja linnale. Selleks pole paremat kohta, kui NOA restoran Tallinna ja Viimsi piiril.

Hingematvad vaated ning mõnus õueala pole aga loomulikult ainsad põhjused, miks restorani külastada. Ka toidud on siin sellised, mida pole lihtne järgi teha isegi siis, kui oled väga hea kokk.

Taldrikul saavad kokku uusimad toidutrendid ning värske ja hooajaline tooraine. Mereannid näiteks jõuavad pannile otse restorani akvaariumist.

Sealsamas Viimsis asub veel teinegi põnev veeäärne toidukoht nimega Paat. Paat on täiesti eriline restoran ja sobib hästi kaaslase üllatamiseks, kui tahate pakkuda talle erilise elamuse. Nimelt näeb restoran välja nagu tagurpidi keeratud paat. 

Kui ilm on ilus, siis istuge kindlasti õues, sest Paadi terrass asub otse kivisel mererannikul ning midagi romantilisemat on keeruline leida.

Kui soovite aga merevaate ühendada tõelise kulinaarse elamusega, minge restorani 180° by Matthias Diether. See Noblessneris asuv restoran on pärjatud kahe Michelini tähega ning te võite kindlad olla et lisaks kõrgetasemelisele toiduelamusele pakuvad siinsed söögid ka visuaalset naudingut.

Tartu: Emajõe tõmme

Emajõgi ja linnatuled

Niipea, kui tudengitel on viimased eksamid tehtud ja ilmad on suviselt soojad, koguneb terve Tartu Emajõe äärde. Just sinna on end sisse seadnud ka restoran Green Room Cafe.

Veinirestoran-lounge asub Atlantise majas otse jõe ääres. Eriti mõnus on siin suvel päikesepoolsel terrassil einestada. Lisaks maitsvatele toitudele ja suupistetele saate valida 16 erineva ja põneva veinisordi hulgast oma lemmiku.

Pärnu: tõeline hedonism

Restoran Raimond Pärnus. Foto: Danel Rinaldo

Õige eestlane käib ikka korra suve jooksul ka Pärnus ära. Kui jahite veeäärseid restorane, siis tasub sammud seada restorani Raimond.

Kuulsa helilooja ja muusiku Raimond Valgre järgi nime saanud restoran asub Hedon SPA & Hotel spaahotellis, kuid mitte ajaloolises mudaravila hoones vaid rannapromenaadi äärde jäävas modernses  hotelli- ja restoranikompleksis.

Restoranis Raimond saad merevaatega terrassil nautida Põhjala köögi parimaid palasid.

Saaremaa: tiigiäärne idüll

Kuressaare kuursaal.

Teine koht, kuhu iga eestlane suvel kipub on ikka meie hea kadakane Saaremaa oma külalislahkete inimeste ja mõnusalt sooja koduse olemisega.

Kui peatute Kuressaares külastage kindlasti Ku-Kuu restorani Kuressaare kuursaalis. Tegu on tõelise suverestoraniga, mille terrass on päikselistel suvepäevadel inimestest lookas.

Kellele siis ei meeldiks süüa 20. sajandi alguse stiilis restoranis prantsusepärast toitu? Lisaks pakutakse siin iga päev värsket kala. Aga külastajatel peab ka õnne olema, sest kala jätkub iga päeva  just nii palju, kui meri sel päeval annab. Kõhtu saab täita väga kaujnis miljöös vaatega tiigile ja lossile.

Noarootsi: sadamaromantika

Österby sadamaresto. Allikas: Vadim, Puhka Eestis

Tahaksid avastada hoopis uusi ja põnevaid paiku Eestimaal? Aga palun! Kas oled juba käinud Noarootsi poolsaarel Lääne-Eestis?

Sellel poolsaarel elas ajalooliselt palju rannarootslaseid, millest annavad märku siinsed kummalised kohanimed, aga ka mõned hooned. Näiteks Österby pritsikuur on punane ja vägagi rootsipärane puithoone. Österbys asub ka sadam ning populaarne rand.

Sadamas ootab külastajaid muul ja Österby sadamaresto, kust avaneb kaunis merevaade. Naudi kokteili ning menüüd, mis on inspiratsiooni saanud nii Türgi, Kreeka kui Mehhiko maitsetest. Lisaks võib proovida ka selliseid põnevaid roogasid nagu haugi burger, aasia stiilis vegan pelmeenid või hoopis briti traditsioonilist rooga: fish and chips.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga