Kuidas leida ööbimiskoht, mis vastab sinu vajadustele?

Puhkust saab planeerida mitmel eri viisil. On inimesi, kes näevad sotsiaalmeedias või mõnel veebilehel imeilusat hotelli ja soovivad saagu mis saab just selles kohas puhkust veeta. Mõni on leidnud kõigile vajadustele sobiva puhkusekoha ja hotelli ning ning naaseb aasta-aastalt samasse paika. Siis on veel inimesi, keda huvitab teatud piirkond või linn ning öömaja leitakse asukoha järgi.
Ööbimiskohti on nii palju erinevaid, et reisiplaneerijal tõmbab kiirelt silme eest kirjuks. Millist eelistada? Missuguses majutusasutuses tunnen end kõige mugavamalt? Vaatamegi lähemalt millised valikud meil üldse reisides on ning millised on eri kohtade eelised ja puudused.
Hostelid
Hostelid on soodsad ööbimiskohad. Hea hind tähendab eelkõige seda, et jagad vannituba ja tihti ka tuba kuni mitmekümne teise külastajaga. Ühes ruumis magab tavaliselt 4-24 inimest, kuid leidub ka hosteleid, kus saab kaheinimese toas privaatsust nautida. Hinnad on ühistubades väga soodsad, aga ka kaheinimesetoas odavamad kui hotellis.
Hostelid sobivad hästi sellistele reisijatele, kes ei soovi ööbimispaigas palju aega veeta ning veedavad suurema osa päevast linnas või väljasõidul. Hostelis ööbimist võiksid kaaluda inimesed, kes soovivad raha säästa aga ka need, kes reisivad üksi. Ühise laua taga hommikusöögi söömine või hosteli fuajees diivanitel puhkamine pakub häid võimalusi teiste reisijatega tutvumiseks.
B&Bd ja külalistemajad
Kui sa fännad kodusust ja hubasust ning rikkaliku hommikusööki, siis tasub tuba broneerida B&Bs või külalistemaja. Tegu on väikese kodumajutusega, kus pole palju tube, kuid hommikusöögilaud kaetakse rikkalik. Samuti on võõrustajad tavaliselt lahked ning uudishimulikud, ajavad meelsasti juttu ja annavad head nõu, kuhu lähiümbruses minna või mida teha. Suuremate hotellide puhul sellist kontakti tihti ei teki, sest külastajaid on lihtsalt rohkem. Nii tasubki B&Bs omanike teadmiseid ära kasutada ja neilt uurida, paiga ajaloo, geograafia või muude huviväärsuste kohta.
Kindlasti võib säärane suur suhtlemine peale väsitavat päeva ka kurnav olla. Seega kui tead, et soovid tuppa jõudes kingad jalast võtta ja omaette olla, siis pole B&B ehk sinu jaoks parim valik.
Turismitalu
Kas unistad lihtsast kodusest ööbimiskohast? Kui sinu jaoks tähendab puhkus looduses viibimist, siis võiksid kaaluda majutust turismitalus. Tihti pakuvad sellised ööbimiskohad võimalust tunda end taas lapsena maal vanaema juures. Majarahvas on sõbralik ning toit maitsev ja rikkalik. Palaval suvepäeval saab end maja taha tiiki kasta ning siis aias jalutada või lamamistoolis päikest võtta, samal ajal kui lapsed hoovi peal mängivad või kiiguvad.
Turismitalus ööbimine pakub võimalust veeta aega looduses. Maria talus võib näiteks minna otse talust matkama või teha hoopiski tiir hobuse või poni seljas.
Turismitalu sobib hästi inimesele, kes eelistab luksusele kodulähedast lihtsust. Kui aga tunned, et soovid puhkuse jaoks midagi erilist, siis peaksid vaatama juba hotellide suunas. Ka neile, kes talvepuhkust planeerivad, ei pruugi turismitalud sobida, kuna enamasti pakutakse majutust just suvisel ajal.
Hotell
Hotelli suurimaks plussiks on anonüümsus. Kui oled võtme või toakaardi kätte saanud võid tulla ja minna nii nagu soovid, ilma et keegi sooviks sinuga juttu ajada või et peaksid eelnevalt kokku leppima, millal tuled. Hotellitoas on tavaliselt kõik kliendile väga käepäraseks tehtud. Söögi saab vajadusel otse voodisse tellida, minibaaris saab juua võtta ja soovi korral lihtsalt telekat vaadata. Hommikusöögilauas võid rahulikult massi sulanduda ja lasta end rõõmuga teenindada. Hotell on suurepärane valik inimesele, kes tahab mõneks päevaks lihtsalt lõõgastuda ilma et ta millegi pärast muretsema peaks.
Hotell ei sobi neile, kes on väga suhtlemisaltid, tahavad uusi tutvusi sõlmida ja tunnevad huvi kohalike inimeste eluolu vastu.
Spaahotell
spaalõõgastus_paar_massaažSpaahotell on ideaalne valik neile, kel polegi suuremat huvi hotellist välja minna. Tihti pakuvad spaahotellid paljusid erinevaid mõnusaid ja tervistavaid protseduure, sportimisvõimalusi ja ka meelelahutust. Selle kõige pärast ongi spaahotellid ideaalseks puhkuse veetmise kohaks sel ajal, kui ilm väljas on tormine, vihmane ja hall ning kõige parema meelega viibiksid siseruumides. Sellistel päevadel on eriti mõnus teha paar tiiru basseinis, lasta end masseerida või mõnuleda saunas.
Spaahotell ei sobi kärsitutele inimestele või neile, kes eelistavad aktiivset puhkust. Kui sind paeluvad pigem välitegevused või ekstreemsed elamused, siis võib sul spaas igav hakata.
Butiikhotell
Butiikhotell on tavalisest hotellist väiksem, asub arhitektuuriliselt erilises majas ning ka selle sisekujundusele

Butiikhotell Antoniuse põnevalt sisustatud toad
Butiikhotell Antoniuse luksuslikult sisustatud tuba.

on pööratud tavalisest rohkem tähelepanu. Butiikhotellide toad on luksuslikud ja eriilmelised. Seega sobivad need hästi inimesele, kes otsib midagi teistsugust ja meeldejäävat või keda tavapärased hotellitoad oma ühesuguse stiiliga on ära tüüdanud. Nii et kui soovid puhkuse ajaks teha hüppe ajas või tunda end kui printsess või mõisahärra on butiikhotell just sinu jaoks.
Jällegi, inimesele, kelle päev on tihe ning kes jõuab ööbimispaika alles hilisõhtul, et siis hommikul kohe edasi minna, pole kuigivõrd oluline see, kuidas toad sisustatud on. Samamoodi võib lastega seesuguses hotellis keeruline olla. Põnevad sisekujunduselemendid ja detailid tekitavad lastevanemates imetluse asemel tihti hoopis stressi, et midagi võib mänguhoos katki minna.
Mõisad
Üks Eesti kontekstis eriline butiikhotelli alaliik on mõisad. Mõisad asuvad sageli kauni looduse rüpes, nii annavadki nad hea põhjuse linnast põgenemiseks. Samas köidab mõisade arhitektuur ja ajalugu ka kõiki kunsti ja ajaloohuvilisi. Nii polegi suurepäraseks nädalavahetuseks vaja muud, kui põneva raamatuga mõisakambris kerra tõmmata või jalutada ringi mõisapargis.
Mõisad pakuvad üksjagu romantikat paaridele, aga võivad olla ka ideaalseks paaripäevase koolituse toimumiskohaks. Mis võiks olla mõnusam, kui ammutada uusi teadmisi ajaloolises õhustikus?
Kõik mõisad pole kergesti ligipääsetavad, nii et kui sul oma transporti pole tasub enne uurida, kas bussid ikka käivad. Paljudest mõisatesse on ehitatud mõnusad sauna- ja spaakeskused, mida täiskasvanud kindlasti naudivad, kuid lastega pered tunnevad end tõenäoliselt mugavamalt mõnes veekeskusega spaas või linnas, kus leidub neile rohkem tegevust.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga