10 levinud viga, mida tehakse reisi planeerides. Kuidas neid vältida? Osa 1.

Kuidas reisiks valmistuda1
Kuidas reisiks valmistuda1

Valmistumine oma (esimeseks) reisiks on äärmiselt põnev, kuid see võib olla ka pisut heidutav väljakutse. Kindlasti oled juba teele asumiseks eeltööd teinud ja üritanud üht-teist ka planeerida, kuid võin saladuskatte all öelda, et sellegi poolest tuleb ette ootamatusi, millega sa arvestada ei osanud.
See artikkel toob välja 5 tavapärast viga, mida inimesed oma esimesele reisile minnes teevad.

Liiga palju asju muudab reisimise tülikaks
Liiga palju asju muudab reisimise tülikaks

1.     Võtad kaasa liiga palju asju

Paljud meist on selle probleemiga tuttavad, ka juba kogenenud reisijad. Jube raske on välja selgitada, mida võtta ja mida jätta, sest soovime ju alati olla valmistunud igaks olukorraks – kuumaks, külmaks, vihmaks ja tormiks.
Laota voodile kõik asjad, mida soovid kaasa võtta ning jaga kogu see kraam lihtsalt pooleks. Pidavat toimima!
Kõige raskem on otsustada kaasavõetavate asjade suhtes siis, kui kavatsed läbida ühe reisiga mitmeid riike, mis tähendab suure tõenäosusega ka varieeruvat kliimat. Näiteks on Aasias küll mõnusalt soe, kuid Uus-Meremaal ootab ees juba lumi.
On täielikult arusaadav, et ülepakkimise harjumust on raske murda, kuid reaalsus on see, et suure tõenäosusega kannad kaasa pakitud 10 T-särgi asemel ainult 5-te neist. Ärme isegi hakka rääkima sellest, kui pungil see kohver reisilt naastes on.

2.     Sa ei säästnud reisiks piisavalt raha

Väga paljud inimesed alahindavad seda, kuivõrd kulukaks üks reisiretk osutub. Juhul, kui sinu eelarve on piiratud, siis tasub kindlasti teha põhjalik uurimustöö, millised ja kui suured kulutused sind ees ootavad – lennupiletid, reisikindlustus ja muud võimalikud jooksvad kulud.
Esimest korda reisides vaata ette kiirustamisega. Hea hinnaga viimase hetke pakkumised tunduvad ahvatlevad – kohver kinni ja suund nelja tuule poole. Üks hetk aga võid avastada, et raha on otsakorral ja see paratamatult muserdab tuju, rikkudes sellega ka reisimõnud. Arvesta kulutuste osas alati rohkemaga!

3.     Sa ei osanud kuludega arvestada

Eelarvet koostades tee endale selgeks, millele võib reisi ajal raha kuluda ja kui palju. Taksod, toit, majutus ei ole oma maksumuse poolest igal pool sarnased. Võib isegi juhtuda, et pead ootamatuste tõttu veetma öö kusagil mujal hotellis. Seega pea meeles ka eelmises punktis välja toodut – arvesta alati rohkemate kuludega!
Arvestades oma ootuste ja kaasnevate kuludega, saad panna paika just enda võimalustele sobiva reisikava.

4.     Planeerid liiga palju…

Jah, oleme siin soovitanud komistuskivide vältimiseks mõningaid asju planeerida ja õpetanud ka rahaga õigesti ümber käima, aga selle kõigega on väga lihtne liiale minna. Iga sammu pole ka mõtet ette planeerida, seda polegi võimalik teha. Muidu kaob ju kogu lõbu ja spontaansusteks ei jäägi aega!
Veendu lihtsalt, et sul oleks oma reisist piisav ülevaade, jättes piisavalt ka paindlikkust erinevateks kõrvalpõigeteks. Sa ei pea omapäi kõike välja mõtlema, võta ühendust reisikonsultandiga või küsi tuttavatelt nõu.

5.     … või liiga vähe!

Planeeri mõõdukalt
Planeeri mõõdukalt

Kui sa ei ole just üle planeerinud, siis teine äärmus on liiga vähene ettevalmistus. Vähene ettevalmistus võib lõppeda sama katastroofiliselt kui liigne planeerimine, millega võid ennast lihtsalt hulluks ajada.
Halvim viis oma reisiseikluse alustamiseks on maanduda tundmatus kohas, kus sul pole õrna aimu ka, mida edasi teha või kus peatuda. Kindlam oleks vähemalt enne saabumist kasvõi üheks ööks hotellituba ette ära broneerida.
Samuti kontrolli erinevatesse sihtkohtadesse lennates, kas sul piisab vaid ID-kaardist või vajad lisaks passi või ehk isegi viisat.
 
 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga