Kuidas üllatada meest

Mu abikaasa on ilmselt aastate jooksul õppinud ridade vahelt lugema ja nii on ta mind ikka aegajalt mõne hotelli külastusega üllatanud. Üle pika aja mõtlesin ma, et võib-olla oleks vaid aus talle üks vastuüllatus teha. Tartus Hansahoovis esines paar nädalat tagasi C-jam ja Kristjan Kannuke ning kuna: 1) me olime sel ajal Tartus, 2) meil oli olemas lapsehoidja, 3) mulle meeldib C-jam ja 4) mul olid olemas kontserdi piletid, otsustasin oma mehe kohtingule vedada. Lisasin paketti veel Aleksandri hotelli, mis mugavalt asuv kohe Hansahoovi kõrval, ja olin ise rahul.

15282478

 
Ütleme aga nii, et meest ei olnud sugugi nii lihtne üllatada kui ma arvasin. Esiteks ei tahtnud ta üldse maalt linna tulla, teiseks nägi ta kusagil linnas kontserdi plakatit ja küsis mult, et miks peaks keegi Kristjan Kannukest kuulama minema (kontserdi lõppedes oli ta hoopis teisel arvamusel) ja kolmandaks küsis ta, miks me Annelinnas ööbime kui ma LÄBI Annelinna maalt kõige otsemat teed KESKLINNAS asuvasse hotelli sõitsin.
Ohjah, mõtlesin mina. Ei ole just lihtne üllatada inimest, kes end üllatada ei taha, kuid õnneks muutus kõik õige pea. Esiteks oli kontsert oivaline ja meeldis meile mõlemile ja teiseks oli valitud Aleksandri hotell väga meeldiv üllatus. Asukohana suvise kontserdi külastajana kõrval asuvas hoovis on paremat kohta raske soovida. Mulle meeldib, kui mul on võimalus kontserdi eel või ajal ka klaasike veini manustada, 90% ajast ei ole see aga võimalik, sest keegi peab alati autoroolis istuma. Aleksandri hotellis ööbides oli see “mure” kiirelt lahendatud. Hotellis tundus, et on ka mu mõtteid loetud, sest toas oli laual meid ootamas vahuvein. Nii tore üllatus! Ma ei oska öelda, kas selline üllatus ootab kõiki külastajaid või oli see väikene boonus minu üllatuspaketile, kuid mulle tegi see rõõmu (me veel jõuame korraks vahuveini juurde ka hiljem tagasi).
Aga siis hotellist ja mille poolest see mind üllatas. Tuba oli küll suviselt kuum (ilm lõi vist järjekordseid kuumarekordeid), kuid avatud aknad ja puhur aitasid sellest üle olla. Meie tuba oli avar ja mugav, akendega Hansahoovi poole. Mul oli natukene isegi kahju, et meil kontserdi piletid olemas olid, sest osa minust oleks tahtnud “vaese üliõpilase” paketti kogeda – istuda aknalaual, kuulata tasuta head muusikat ja aeg-ajalt klaase kokku lüüa. Kartma ei pea seda, et öösel mingi melu või möll magamist segaks. Toas oli täielik vaikus ja me magasime nagu notid. Padjad oleksid ainult võinud mugavamad ja suuremad olla.

DSC_0056

Minu jaoks on alati väga oluline vannitoa puhtus ja plusspunkte annab alati ilus hommikusöök. Vannituba oli väga korralik ja kena, hommikusöögi kallal võiks ma natuke nuriseda, aga mulle meeldis sõbralik ja abivalmis teenindus, mistõttu ma tunneksin end ausalt öeldes halvasti. Ja teate, mul on üks salaarmastus lapsepõlvest. Sprotid võiga määritud röstsaial! Kuna üle saja aasta ma sellist võileiba endale siin lubada sain, siis annan ma puudujäägid andeks.
Ma pean natuke vabandama, et justkui hüppan edasi-tagasi ehk hommikusöögi juurest tagasi asukoha juurde, kuid kuna asukoht hotellil on tõesti vaid 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel kesklinnast, otsustasime me vabast õhtust maksimumi võtta ja linna jalutada, eesmärgiga kusagil üks kokteil juua. Jalutuskäik jäi vaid jalutuskäiguks, sest pangaautomaat sõi ära mu kaardi (ja raha), pööras meie plaani peapeale ja me pidime lihtsalt tagasi jalutama.img_2625
Tol hetkel kui me tagasi jõudsime oli  mul tõesti hea meel, et meid toas vahuvein ootas. Ma ei taha kõlada nagu alkoholilemb, aga no lapsevaba õhtu ja puha.
Kokkuvõttes ütlen ma, et kuigi ma tean Eesti hotellide aina kõrgemat taset, olen ma ikka uusi kohti külastades esialgu skeptiline. Nii ka seekord. Ilmaasjata. Ei pea sugugi kartma, et taskukohase hinna eest ei saa piisavalt. Saab küll. Julgen lausa soovitada. Sümpaatne, korralik hotell oivalise asukohaga (seda viimast ma vist juba mainisin?). Hotellis asub muide ka väga korralik ilu ja tervisekeskus, nii et  enne peole minekut saab end mugavalt ka kauniks sättida lasta või peale pidu end turgutada-hotellis ööbijatele teenused -10% soodsamad.  Meie jäime väga rahule. Mees oli üllatunud, et ma teda üldse üllatasin sellise ootamatu vaba õhtuga.

13164432_966680533401741_5187240443944313197_n

Kui teil tekkis ka mõte oma meest/naist Aleksandri hotelli pakettidega üllatada, siis tutvuda saate Hotelliveebis pakutavate pakettidega siin. Ja mina kui paadunud Tartu fänn, soovitan teil Tartut iga kell külastada. Minu soovitusi linna peal ringi vaatamiseks leiate ühest varasemast postitusest siin.
 
 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga