Parimad surfirannad Eestis

Jah, te kuulsite õigesti! Ka Eestis saab täiesti edukalt surfata. Meil küll puuduvad suured ookeanilained, kuid sellegipoolest saab siin harrastada erinevaid surfispordialasid.

Kui oled inimene, kes armastab ülekõige rannas käia, kuid tahab peale päevitamise ja ujumise veel midagi põnevat proovida, siis on see postitus just sulle. Nimelt tuleb siin juttu sellest, millistes Eesti randades saab surfata ning milliseid surfitegevusi neis harrastada saab.

Miliseid surfialasid saab Eestis harrastada?

Eestis on ideaalsed tingimused lohesurfiks

Kõige paremad tingimused on meil tuulesurfialade harrastamiseks. Nende hulka kuuluvad näiteks lohesurf ja purjelauasurf. Kuid üha enam populaarsust on võitmas ka laine jõul surfamine ja aerusurf ehk SUP.

Huvitav surfiala on ka skimboarding ehk vesirulatamine, mida tehakse vaid mõnesentimeetri sügavuses vees. See käib nii, et kõigepealt teeb surfaja hoojooksu, siis viskab laua vette ja hüppab selle peale. 

Eestis saab tegeleda ka bodyboardingu ehk kõhusurfiga, mis on lainesurfi väike vend. Bodyboardingu harrastajad kasutavad väiksemat lauda ning laineid püütakse lamavas asendis.

Wingsurf ehk tiivasurf on veespordiala, mis sarnaneb veidi purjelauasõidule, kuid tiib pole laua külge kinnitatud. Seda juhitakse käte abil. See on lihtsamini õpitav kui näiteks lohesurf.

Miks surfata?

Surfamine viib muremõtted peast

Sageli tundub, et parim viis stressi maandada, lõõgastuda ning muremõtted peast välja saada, on basseini ääres lamamine, massaaž või saunas higistamine. Tegelikult aga ei vaigista need tegevused meie mõtteid. Surfamine see-eest  viib  mõtted mujale. Kuidas nii?

Aga sellepärast, et surfamiseks pead sa kogu oma tähelepanu koondama kehahoiakule ning lainetele. Sa pead oskama neid lugeda ning oma tegevusi ajastada.

Kombineeri see füüsilise pingutusega ning võid kindel olla, et stress ja pinged ununevad ning peale kosutavat surfisessiooni tuleb peale mõnusalt rammestav väsimus.

Parimad surfirannad Eestis

Ristna surfiparadiis Hiiumaal

Tuuletul päeval tasub proovida aerusurfi

Kõige tõsisemad surfifännid võtavad suvel suuna Hiiumaale. Seda mitte seetõttu, et Ristna rand on üks Hiiumaa kauneimad. Või noh, kindlasti ka just selle tõttu. Aga tuleku peapõhjuseks on ikka Läänemere suurimad lained.

Jah, just siit, Hiiumaa kõige läänepoolsemast tipust leiad sa Eesti kõige ägedama surfikeskuse. Tuulise ilmaga on Ristna rannas ideaalsed tingimused laine- või kõhulauaga surfamiseks. Tuuletu ilmaga on aga mõnus liuelda aerulaual või harrastada skimboardingut. Kõikide tegevustega kaasneb ka koolitus ja instruktori abi.

Pirita rand

Pirita rand. Autor: Kristi Eerik, Visit Tallinn, Puhka Eestis

Pirita rand asub lühikese bussi- või autosõidu kaugusel kesklinnast. Tallinna suurimas supelrannas saab lisaks ujumisele ka surfata.

Selleks tuleb sammud seada Pirita Surfiklubisse. Pirita Surfiklubist saad laenutada nii aerulaua kui ka purjelauavarustuse ning osaleda ka purjelaua koolitusel.

Kakumäe

Kakumäe rand. Autor: Bandaranaice, Wikimedia commons, Puhka Eestis

Kakumäe on romantiline rand Tallinna lääneosas Haaberstis. Kakumäel on alati lained ning tänu asukohale saab siin harrastada lohesurfi, aerusurfi, purjelauda, wingsurfi ja lainesurfi.

Rannas asuvast Fansurf Kakumäe Surfikoolist saab laenutada surfivarustust kõigi nende aladega tegelemiseks, samuti pakutakse algajatele koolitusi. Pärast lõõgastavat võitlust loodusjõududega võid rannakohvikus karastavat jooki juua või süüa tellida.

Miks mitte kombineerida surfipuhkus spaaelamusega? Lähedal asuv Ring Sport Hosteli spaa- ja saunakeskus meelitab külastajaid kümne erineva sauna ning mitme basseiniga.

Vääna-Jõesuu rand Harjumaal

Vääna-Jõesuu rand. Autor: Tarmo Roop, Wikimedia Commons

Lainesurfi harrastajate seas on üheks hinnatumaks rannaks Vääna-Jõesuu rand. Rand asub 25 kilomeetri kaugusel Tallinnast ning surfajatel on siia asja eelkõige läänetuulega, kui merele tekivad murdlained.

Vääna-Jõesuus laenutab varustust lainesurf.ee. Lisaks lainelaudadele on valikus ka SUP-lauad ja bodyboardid ehk kõhulauad lastele. Lisaks korraldavad nad ka surfikoolitusi. Täpsema info lainete kohta Vääna-Jõesuus leiab nende Facebooki lehelt.

Laulasmaa

Laulasmaa rand

Laulasmaa kaunis mändidega ääristatud rand on suurepärane koht jalutuskäikudeks ja lõõgastavaks puhkuseks. Suviti tulevad rannalised rätikute ja rannapallidega rannamõnusid nautima. Aga kas teadsid, et Laulasmaa on ka suurepärane koht, kus surfata ja surfamist õppida?

Laulasmaa rannas tegutsev surfikool tegeleb purjelauasurfiga. Siin saad nii varustust laenutada kui ka koolitusi läbida. Laulasmaa Surfikool asub LaSpa Laulasmaa territooriumil, kus saab nautida ka aftersurfi. Koolitused toimuvad Lahepere lahe looduslikus laguunis. Siin on algajatele väga mõnus, sest vesi ei ole kordagi üle pea.

Võsu rand Lahemaal

Päikseline Võsu rand. Allikas: Võsul on hea olla Facebook, Puhka Eestis

Ka Lahemaal saab surfata! Seda nimelt Võsu rannas, kus on ennast sisse seadnud Võsu surfikool. Võsu on just see õige koht, kuhu tulla lohesurfi õppima. Aga siia on oodatud ka kõik aerulaua (SUP) huvilised.

Rentida saab varustust ning osaleda SUP matkadel. Lisaks saate Võsul laenutada ka skimboardi.

Pärast surfamist on mõnus puhata vaid veerandtunnise autosõidu kaugusele jäävas Vihula Mõisas.

Pärnu rand

Tuuletu Pärnu rand

Kui oled tormise ilmaga Pärnu randa sattunud, siis oled tõenäoliselt näinud vaatepilti, kus hall ja mäslev meri on täis lainetel hullavaid lohesurfareid. Kas sul on tekkinud mõnikord tunne, et tahaksid ka proovida, kuidas on võimalik suure tuulega mööda laineid tuhiseda?

Kui sul nüüd huvi tekkis, siis oled täpselt õiges kohas, sest nii Aloha surfikeskus kui ka Pärnu Surf Center pakuvad lohesurfi koolitusi. Õppida saab ka purjelauaga sõitmist. Kui soovite aga lihtsalt veemõnusid nautima minna, on hea mõte laenutada SUP-laud või proovida sõitmist Skim lauaga.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga