Mõnus perepuhkus Tartu V Spaahotellis

Kui eelmisel korral sai Võrumaad avastamas käidud, siis sel korral mõtlesime, et vaatame miskit kodule lähedamat. Uurisin erinevaid Tartus pakutavaid võimalusi, mis oleks seotud ka ujumise ja spaaga. Pikalt ei tulnudki kaaluda, vaid üsna kiiresti sai selgeks, et parim lahendus on V Spaahotell. Valisime perepaketi „Vallatud varbad vette!“, milles on 2 kuni 5-aastast last hinna sees.

Broneeri oma külastus juba aegsasti ette!

Kuna nädalavahetused on neil tihtipeale täis broneeritud, jäi meie valikusse pühapäeva õhtu. Seega, kui sinul on soov sinna minna reedel või laupäeval, broneeri pakett juba aegsasti ette! Üks asi, millele veel tasub tähelepanu pöörata, on see, et hotelli check-in on tavapärasest märksa hiljem – kell 16. Pühapäeviti on aga spaa avatud kuni 20ni. Seega kui minna vaid üheks õhtuks, tuleks kohe esimese asjana peale sisseregistreerimist võtta sammud ette spaasse. Nii tegime ka meie.

Mõnusalt ruumikas tuba Vspa hotellis
Mõnusalt ruumikas tuba V Spaahotellis

Ääremärkusena tasub ära mainida ka selle, et hotellil ei ole organiseeritud parkimist hoolimata sellest, et hotelli all asub parkimismaja. Seega tuleb arvestada selle väljaminekuga, kui oled tulemas autoga.
Mis meile väga meeldis, on see, et toast saad spaasse kaasa võtta koti valmis pandud saunalinadega ja kõiki ootas ka hommikumantel. Ja see ei ole selline vana, kare ja päevi näinud, vaid mõnus ja pehme vett hästi imav mantel. Kusjuures suuruse valikuid on mitmeid ning need olid üpris parajas mõõdus ka meie 2-aastastele.
Vspa interjöör
V Spa interjöör

Vee- ja saunamaailm kütab kere kuumaks

V Spa vee- ja saunamaailm on täpselt paraja suurusega, et selles leiaks tegevust 2-3 tunniks. Mis mind üllatas, oli see, et hoolimata pühapäeva õhtust oli rahvast seal enam kui küll. Eriti paistsid silma lastega pered. Seega kui kahekesi omaette romantikat tegema minna, siis tuleks arvestada saatjaks olevate laste kilgetega.
Spaas on erinevas suuruses basseine, muuhulgas ka kõige pisimatele piilupartide sõidutamiseks, mitmeid mullivanne ja lõõgastuseks mõeldud istekohti. Ka saunasõber leiab sealt laia valiku erinevaid kehasoojendaid alates Türgi saunast lõpetades leili- ja jääsaunaga, milles temperatuur kõigest 4-8°C.
Pealelõunat on igal täistunnil ka mitmeid saunarituaale. Võtsin ise osa leilisauna rituaalist, kus lõbus noormees meid leiliviskamise taustal huilgama pani ja jää-ämbriga emotsioone jahutas. Väga vahva ettevõtmine oli ja soovitan kindlasti ka teistele.

Vaata telekat kasvõi vannist

VSpaa hotelli tuba
Hotelli- ja vannituba lahutab vaid klaasaken

Peale lõbusat vees sulistamist naasime tuppa. Tuba on mõnusalt avar. Sinna mahtus vaevata ära nii lahtikäiv diivan kui ka kaks laste reisivoodit. Kõigile pakkus põnevust see, et hotelli- ja vannituba lahutab üksteisest klaassein, millele saab siis privaatsuse soovi korral ette tõmmata kardina. Kui aga soovid võid vannis liguneda ja samal ajal elutoas olevat suurt televiisorit vaadata või niisama toas toimuval silma peal hoida. Ka vannituba ise oli väga ruumikas. Toas on külalistele kasutamiseks veekann ja kohvimasin ning vajadusel saad näksimist võtta sisukalt täidetud minibaarist.
Seni kuni õhtusöögile minekut ootasime (broneerisime laua restorani Joyce, sest see pidi tihtipeale täis olema), said lapsed check-in’ist kaasa antud üllatusega tegeleda. Iga laps sai endale värvi- ja nuputamiseraamatu koos värviliste pliiatsitega. Väga vahva idee ja lastele väga meeldis.
Õhtusöök restoranis Joyce
Õhtusöök restoranis Joyce

Restoran Joyce täidab ka nõudlikuma kõhu

„Vallatud varbad vette“ paketi broneerijatele on restoran Joyce’is söömine -15% soodsam, seega ära unusta kaasa võtmast soodusflaierit. Restoranist leiab vahva lastenurga, mille kõrvale me end sisse kohe ka sättisime. Tegevust leidsid nii 2-aastased, kui 7-aastane. Seega saime meie muretult omavahel suhelda ja rahulikult süüa.
Lastele valisime lastemenüüst praekartuliga kanaampsud, endale aga portobello ja seafilee praed. Ei saa mainimata jätta, et tuldi väga hea meelega vastu ka minu erisoovile, kui soovisin ühendada endas portobello- ja brokkoliprae parimad omadused, sest kahjuks minu kõht ei harju mitte kuidagi ära sibula ja sinepiga, mis muidu portobellot kroonisid. Aeg ajalt kohtan ikka suhtumist, et kui ei sobi mingi koostisosa, vali mõni teine toit. Nende puhul aga seda küll ei olnud ning tuldi lahkelt vastu. Aitäh veelkord! Magustoiduks valisime kohupiimapallid.
Meile väga meeldis see, et toidu ootamise aeg oli üllatuslikult lühike. Vast kümmekond minutit. Ka teenindaja Tõnu oli väga soe, sõbralik ja alati õigel ajal õiges kohas:). Ta teadis suurepäraselt, mida toidud sisaldavad, seega saime täpse ülevaate kõigile oma küsimustele. Keegi ei vaadanud ka pika pilguga, kui lapsed vahel pisut kõvemat häält tegid. Seega hinne 5 ka lastesõbralikkuse poolest.

Hommikut alusta kasvõi šampusega

Hommikusöök restoranis Joyce
Hommikusöök restoranis Joyce

Samas restoranis toimub ka hommikusöök. Rootsi laud on täidetud nii klassikalise hea-paremaga kui ka mitmete üllatustega. Peekon, munapuder, hommikuhelbed ja pannkoogid on üldjuhul igas hommikumenüüs olemas. Küll aga ei märka ma ülemäära sagedasti härjasilmi, kuivatatud goji jt eksootilisi marju, mida oli ääretult mõnus hommikupudru peale panna. Samuti leidsin oma suureks rõõmuks näiteks soojad šampinjonid. Kui keegi soovib aga hommikut väikse kraadiga alustada, oli isegi neile mõeldud šampuse näol. Ma ei suuda meenutada, et oleksin seda siiani kuskil mujal näinud.
Ja sedasi mõnusalt nurrulööva täiskõhu saatel hakkaski meie väike minipuhkus läbi saama. Soovi korral oleksime saanud muidugi ka esmaspäeva hommikul veel spaasse minna, kuid me eelistasime siiski asjad kokku pakkida ning sammud kodu poole ette võtta, et uut töönädalat alustada. Puhkuse veidi pikemaks tegemiseks oleks muidu kella 12ni võimalus olnud küll varbaid soojas vannivees leotada:).
Kokkuvõtvalt võib öelda, et kui hotellis oleks lisaks veemõnudele ka sportimise võimalused jõusaali näol, oleks minu jaoks tegemist täiusliku puhkusepaigaga.
Hotelliveebis pakutavate V Spaahotelli pakettidega saate tutvuda SIIN!
 
Tekst: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga