Äravahetatud trikood ja segadused segasaunas – eestlaste naljakad lood spaapuhkusel

Puhkusele minnes loodame alati, et kõik sujub kui kellavärk, asjad lähevad plaanipäraselt ning meil jääb spaas või veekeskuses üle vaid silmad sulgeda ja end lõdvaks lasta. Kuid naljakaid, piinlikke ja vahel ka ebameeldivaid hetki tuleb kõigil ette. Tavaliselt saavad just nendest hetkedest need kõige paremad lood mida hiljem sõpradele rääkida.

Järgnevalt uurimegi lähemalt, missuguseid naljakaid vahejuhtumeid on eestlastel puhkust nautides ette tulnud.

Plätud jalutasid minema

Üks naine meenutab, kuidas Lõuna-Eestis spaas käies jättis ta mees oma armsad sinised Bulgaariast ostetud kriuksuga plätud seina äärde ja sulpsas mullivanni. Ühel hetkel taipas aga naine jahmatusega, et mehe plätud on seina äärest kadunud. Järgmisel hetkel tabas ta terav pilk juba ka mehe, kes need endale varba otsa oli ajanud ning nüüd minema jalutas. Egas midagi, mees jättis mullivannis mõnulemise kus seda ja teist ning tormas oma plätudele järgi. Õnnetuseks oli aga võõras mees pisut liiga palju õlut joonud ning väitis surmkindlalt, et need on tema plätud.

Midagi polnud teha, naine ja mees läksid magama ja lootsid, et ehk hommikuks on kaineks maganud mees võõrad plätud tagasi toonud.

Järgmisel päeval basseinitöötajalt plätude kohta aru pärides vastas see rõõmsalt, et tõepoolest, ühed sinised meeste plätud olid tõesti eile maha jäetud. Sinised olid nad küll, aga mitte nii ilusad ja heledad ja ei kriuksunud ka.

Vahetusse läinud trikoo

Üks eestlanna pani ürdivannis ligunedes tähele, et ta nagis rippuv trikoo on vahepeal kaks numbrit suuremaks veninud. Sees oli täitsa vale suurus. Nüüd meenus naisele, et tõepoolest, trikoo kippus seljas lotendama, kuid protseduurieelses ärevuses ta teemasse väga ei süüvinud. Peale vannist tulekut hiilis naine tagasi riietusruumi ning avastas oma õuduseks, et ta õige trikoo rippus just seal, kuhu ta selle jätnud oli.

Mis sa passid, pese mul selg puhtaks!

Üks naine meenutas kuidas kord, kui ta oma kohalikku veekeskusesse ujuma läks, juhtus midagi kummalist. Nimelt visati talle ühel hommikul matsalka kätte ja kamandati selga pesema.

Kogemata naabritele külla

Hotellid ja spaad on ikka nii ehitatud, et kui sa väga täpselt numbrit uksel ei vaata võid kogemata kombel valesse tuppa sattuda. Uksed näevad ju kõik ühtemoodi välja. Üks paar marssiski nõnda eksikombel valesse tuppa sisse. Uksest sisse minnes tekkis naisel kohe kahtlus, et see küll nende tuba pole. Mees jäi aga endale kindlaks, et on küll. Voodil märkas naine kellegi teise ilusti sätitud punast aluspesu. Sellest hetkest oli asi ka mehele selge— paar oli sattunud valesse tuppa. “Õnneks polnud naabreid kodus ja meie eksimus jäi märkamata,” ütles naine.

Paljalt veekeskuses

Võõramaa kombed võivad eestlase segadusse ajada. Üks mees rääkis kuidas ta paarkümmend aastat tagasi kolleegiga Rootsis sauna läks. Mehed astusid leiliruumi ujumispükstes, mispeale neid vaadati kui pidalitõbiseid. Saunalised kommenteerisid midagi rootsi keeles, mõni näitas lausa näpuga. Kuna kõik näpuga näitajad olid paljalt, said mehed aru, et vaatamata segasaunale ujumisriietega siia tulla ei tohiks. Mehed võtsid siis ennastki paljaks. Hiljem otsustasid nad ka veekeskusest läbi minna. Kõige pealt duši alla ning siis astusid mehed duširuumist aadamaülikonnas otse veekeskusesse. Meeste üllatus oli suur, kui nad nägid, et kõik olid ujumisriietes ning vaatasid neid kui metsast välja karanud lumeinimesi. 

Kogemata segasaunas

Kui Eestis käivad spaades paljalt saunas naised ja mehed eraldi, siis põhjamaades on tavaks ka kõik koos paljalt saunas istuda. 

Parasjagu Põhja-Soomes suusatamas olnud eestlanna tundis paari päeva möödudes, et jalad on all kui makaronid ning õige aeg oleks minna spaasse taastuma. Peale ujumist otsustas naine sauna minna. Sauna uksel aga rippus silt, mis käskis päevitusriided seljast võtta, sest muidu võib need ära rikkuda või jääda lavale sulanud kummi tõttu kinni. Naine kooriski siis riided seljast, võttis pepualuse näppu ning astus alasti sauna. “Laval istusid kaks õllekõhtudega alasti meest, kellel lõid silmad särama. Siis sain aru, et sissekäik oli mõlemast duširuumist, nii naiste kui meeste omast… tagurdasin välja,” meenutab naine.

Turvamees saunas

Ka Saksamaa veekeskustes ei tohi trikooga saunas käia. Üks eestlanna leidis siis hea nipi— pani rätiku ümber , lükkas trikoopaelad õlalt maha ja läks sauna. Ühte sauna sisenedes unustas naine aga reegli ära, riputas rätiku nagisse ja läks lavale. Hetke pärast oli turvamees platsis ja palus lahkuda. 

Saun ajas laulma

Mõnikord võib saunas olla ka nii mõnus vaikne ja rahulik, et võid täitsa ära unustada, et sa polegi seal üksi. Nii juhtus ühe naisega Pärnus Estonia Resort Spaas. Oli üpris vaikne õhtu ning väga palju teisi külastajaid spaas polnudki. Naine läks koos elukaaslasega aroomisauna ja muusika oli naise sõnul nii hea, et ta hakkas laulma ja tantsima. Varsti suunas elukaaslane tähelepanu sellele, et nad polnudki saunas ainukesed inimesed. 

Mida teha, kui kapiuks ei avane?

Mõni spaa on lihtsalt nii ilus, et kohe kutsub pilti tegema. Kuid  ettevaatust kapiustega! Ühel eestlannal oli Ungari spaas selline kogemus, et kui ta tahtis pärast fotode tegemist telefoni kappi tagasi panna, siis kapiuks enam ei avanenud. Kolm teenindajat lõhkusid ukse kallal , kuni lõpuks üks virutas jalaga vastu ust ja see avanes. Kogu asi röövis aga naiselt pool tundi väärtuslikku spaa-aega. 

Võõral toolil mõnulemas

See lugu ei juhtunud küll otseselt spaas vaid hoopis ühes Tai rannas, kuid meelde jäi see asjaosalistele küll igaveseks.

Rannas päevitades tõusis naine püsti, et ujuma minna. Mees jäi rannatoolile. Poole tunni pärast, kui naine veest välja tuli, nägi ta, et mees on kadunud. Naine ei muretsenud üleliia. Küllap läks ka mees ujuma. 

Toolini jõudes avastas naine, et päikesevari on kokku lastud. Naine tegi siis selle uuesti lahti ja sättis end mõnuledes merd vaatama. Siis avastas ta rõõmuga, et mees oli ta äraolekul naisele ka joogi tellinud. Loomulikult tegi see tuju heaks. Eestlanna luristas mõnda aega kõrrest juua, kui äkki peatus ta pilk võõrastel sandaalidel tooli ees maas. Nüüd taipas ta ringi vaadata ning avastas, et ta mees silmitseb teda natuke maad eemal silmad punnis. “Vot siis tabasin ära, et olin ise eksinud ja tegin sealt kiiresti sääred,” meenutab naine naljakat vahejuhtumit.

Vales saunas

Kord läks üks eestlanna vanematega Haapsalu ujulasse. Seal on riietusruum meestele-naistele ühine ning riiete vahetamiseks boksid. Riietusruumist läheb tee edasi eraldi duširuumidesse, kus on ka saun. Kuna ujula oli inimtühi sattus naise isa märkamatult naiste sauna ning istus seal hea jupi aega. 

Samal aja küsis ema tütrelt nii muuseas, et kas siin on ka saunad ühised. Nüüd hakkas tütrel kiire. Isa oli vaja saunast päästa enne, kui veel mõni huviline sauna või duši soovinuks kasutada. Õnneks lahenes kõik hästi.

Rotid veekeskuses

Kõik, kes väikseid närilisi kardavad võivad selle lõigu heaga vahele jätta. Aga tõsi ta on, ka rottidele meeldib vahel veekeskustes hullata. Eestlanna kirjeldab, kuidas ta kord lastega veekeskuses hullates nägi basseiniäärel vudivat prisket rotti. Rott hüppas vette ja sulistas koos külastajatega. Vetelpääste üritas teda võrguga kinni püüda, aga rott silkas ja ujus kiiresti. Nii ei saadudki loo peategelast kätte ning karvane veesõber vudis liutorude taha. “Ehk lasi seal siis liugugi,” naljatleb naine spaamaia roti üle ja fantaseerib, mis pidu neid torudes ja mullivannides siis veel võib käia, kui inimesi pole.

Ujuvad junnid

Väikeste lastega basseini jagades võib seal mõnikord ka väljaheiteid leiduda. Üks naine rääkis, kuidas ta ujudes kuulis eemal lapsi vallatlemas. Hiljem ujusid junnid vastu. “Hea, et suhu ei sattunud,” meenutab naine, kuidas junnid olid juba päris lähedale jõudnud.

Aurusaun päästis piinlikust momendist välja

Naine läks Tallinnas spaasse, kus olid kõik saunad eraldi. Et ta oli seal spaas esimest korda, ei osanud ta arvata, et seal leidub ka segasaunasid. Niisiis sammus ta uhkelt ja alasti järjekordsesse sauna sisse. Õnnetuseks oli aga seekord tegu segasaunaga. Naise õnneks oli see aurusaun, kus nähtavus oli pea olematu, nii sai naine kähku välja tagurdada. 

Kesköised külalised

Kesköö oli kätte jõudnud ning hotellikülastajad olid end mõnusasti magama sättimas, kui järsku avati hotellitoa uks, mille seal viibiv paar oli vahetult enne lukku keeranud. Sisse astusid kaks tumedanahalist meest. Magamaheitjad olid üllatunud, mehed ukse taga ehmatasid end soolasambaks. Selgus, et hotell oli teinud topeltbroneeringu.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga