Spaa, kus lapsega pole midagi teha?

Nii nagu sai lubatud, kirjutan ma V Spa vee- ja saunamaailma poolest ka pisut rohkem. Põhjused selleks on lihtsad. Enne spaasse minekut kuulsin ma ülekaalukalt negatiivseid kogemusi – lapsega pole seal midagi teha, saunasid on vähe, rätikuid ei jätkunud, järjekorrad ja libe põrand. Oma silm on kuningas ja nii oli mul lõpuks hea meel, kui  3-aastase tütrega spaad testima suundusime.
Esimese, natuke uudse asjana Eesti spaades, meeldis mulle see, et riietusruum oli ühine. Ma olen tihti tundnud end kohmetuna kui mõni ema oma kooliealise poja naiste riietusruumi kaasa on võtnud, sest ei taha last üksinda meeste riietusruumi saata, siin jääb see mure olemata. Riietusruum, st kapid, kuhu oma asjad panna on ühine, riietuda saab privaatsetes kabiinides. Ei olnud kusagil järjekordi ega ebamugavat küünarnukitunnet, aga kui tegu on uue ja põneva kohaga, siis ausalt öeldes on täiesti loomulik, et rahvast on rohkem. Meie käisime spaas nädala sees ja keset päeva (kuigi kui me lahkusime oli juba täitsa õhtu) ning rahvast jagus, kuid ebameeldiv see kindlasti ei olnud. Pigem käis spaas mõnus melu.
IMG_8147
 
V Spas on  11 erinevat basseini ja mullivanni. Veeatraktsioonidega lastebassein ja väikelaste laevaujutustee sobib minu meelest väiksematele kui kolmeaastased, kuid ka kolmeaastane ei tahtnud sealt kuidagi lahkuda. Ma tundsin korraks hirmu, et meie spaakülastus piirnebki vaid selles väikeses basseinis mängides ja mul jääbki ülejäänud spaa avastamata. Vesi oli mõnusalt soe ja õhutemperatuur samuti.

IMG_8248

IMG_8176

 Õnneks on basseinide juures olemas muuhulgas ka laste ujumisrõngad ja nii õnnestus mul laps endaga suurde basseini meelitada. Ma ei oska ujuda ja sellepärast ma üldiselt väldin lapsega basseine, kus basseini üks osa ootamatult liiga sügavaks läheb, siin ma seda kartma ei pidanud. Mulle endale meeldis, kuidas spaa oli justkui tsoonidesse jaotatud. Mullivannid olid natuke eemal ja eraldatud, kuid siiski moodustasid basseiniga mõnusa ühtse ansambli. Samamoodi olid taimedega eraldataud väikesed mullivanni-massaažinurgad basseinis sees, nii et tekkis mõnus oma keskkond, kus mulistada,

IMG_8198

SPA23

IMG_8215

Meie lemmikkohtadeks sai veealuse massaažiga lesila, vastuvoolu ujumine ning loomulikult veebaar. Lapse jaoks oli nii põnev kogemus istuda veealusel toolil ja baarist endale juua tellida. Samamoodi tundus see populaarne olema ka täiskasvanud külastajate seas.  Väga mugavaks on tehtud ka maksmine, kõik oma ostud registreerid käevõruga ning tasud veekeskusest välja minnes. Ei mingit muretsemist selle pärast, kas ja kui palju raha peaks kaasa võtma ning kus oma rahakotti hoida.

IMG_8200

Mul on natukene kahju, et mul jäi katsetamata kalaateraapia, kus doktorkalad (Garra Rufad) puhastavad ja koorivad jalgu, toitudes pindmistest surnud naharakkudest. Samas teevad kalad ka mikromassaaži, mis toniseerib nahka ning parandab vereringet. Järgmine kord tahan ma selle ka ära proovida. Ekspress  kalahoolitsus jalgadele maksab  ühele inimesele 19 eurot ja kahele 27 eurot (20 min). Kes juba proovida on jõudnud, jagage kogemusi palun. Kas on väga kõditav või pigem natuke hirmus?

IMGP5213

Saunadest olid olemas aurusaun, gaasikerisega saun ja hamam. Ma ei olnud päris kindel, kuidas mu laps saunadesse suhtub ja kui ta ühel hetkel oli nõus basseinist välja tulema ning saunamaailma külastama, siis jätsin ma veekeskuse saunad katsetamata ja suundusin koos lapsega kohe saunamaailma. Saunamaailmas ootavad puuküttega saun, vene banja, aurusaun ja kadakasaun. Viimane neist on minu uus absoluutne lemmik. Kadakapuidu ehe aroom on nii mõnus, et sinna sauna tahaks kohe pikemaks jääda.

Kui arvate, et lapsel pole saunamaailmas midagi teha, siis te eksite. Isegi kui teie laps ei ole suur saunataja, siis trepist alla minnes ootab teid lõõgastusmaailmas tõeline üllatus. Täiesti ehe rand ja rannaliiv. Täielik ootamatu suvesoojus ja liivane rand keset veebruarikuist Tartut. Pärast oli küll tükk tegemist, et liiv riiete vahelt kätte saada, kuid meie meelest oli see vaid osa lõbust.

IMG_8289

IMG_8285

Saunamaailmas jäi mul katsetamata saunarituaal, mida kindlasti soovitati proovida, aga peale neljatunnist mulistamist ja saunatamist olime me nii väsinud, et ei jaksanud enam oodata, argipäevadel algavad saunarituaalid kella 18:00st, laupäeval kella neljast ja pühapäeval kella kahest.
Saunamaailmast suundusime me soolamaailma, kus meie lemmikuks sai soola-aurusaun. Minu suureks üllatuseks ja meeleheaks meeldis meresoolaga keha hõõrumine ka mu tütrele, nii et ma ei pidanud sealt sugugi lapse pärast ära kiirustama. Leilitamise vahe peal nautisime me soolabasseinis ainulaadset võimalust veepinnal hõljuda ja lõõgastuda.  Soolane bassein teeb väidetavalt head ainevahetusele, noorendab nahka, leevendab liigese- ja lihasepõletikke, soodustab vereringet ning aitab stressi, unehäirete ja ärevuse vastu. Esimeste kohta ei oska ma midagi otseselt öelda, kuid mõnus rammestus tabas meid peale soolamaailma külastust küll, nii et me juba kell seitse hotellitoas unega võitlesime. Soolamaailmas olemas ka soolakivisaun, mis eriti kasulik neile, kel probleeme hingamisteede ja astmaga.
Nelja tunniga, mis me veekeskuses olime, jäi mul pool pakutavast veel katsetamata. Põhjuseid tagasi minna on rohkem kui 11. Nii lapsega, lapseta, sõbrannadega, perekonnaga. Kui selles spaas ei ole piisavalt tegevust kõigile, siis ma ei tea, kus veel on. Ma ei oska mitte ühtegi laitvat sõna öelda. Põrand oli võib olla tõesti libe, kuid plätudega ei olnud meil ka seda probleemi, pealegi olid koristajad kogu aeg olemas ja kuivatasid koheselt märjad põrandad.  Mina, kui mitte kõige suurem spaade armastaja, olin täiesti vaimustuses. Lapsest ma isegi ei räägi. Tema oli mu peale solvunud, et ma järgmisel hommikul tagasi ei viitsinud minna. Tegelikult oleks pidanud, sest see on ikka üks paganama kihvt vee-ja saunakeskus.

IMG_8313

Aga see ei ole veel kõik. Ilumaailmast ja hoolitsustest ma ei ole veel rääkinudki. Hoolitsuste nimekiri võtab silme eest kirjuks ja kui ma pidin endale ühe hoolituse valima, siis seda valikut oli ikka väga raske teha. Paljud hoolitused tehakse Tartust alguse saanud kodumaise brändi LUMI toodetega ja kuigi LUMI ei ole minu lemmikute hulka kuulnud, otsustasin ma valiku teha just LUMI sügavniisutav massaažiga kanepihoolitsuse (30 min  29 eur) kasuks. Mulle tundus, et Tartus olles on õige valida Tartust inspiratsiooni saanud hoolitsus. See oli parim otsus, mis ma olen üle pika aja teinud. Ma olen nüüd unustanud küll selle naise nime, kes mind masseeris, kuid ma kavatsen selle uuesti välja uurida, sest kui te tahate kehahoolitsust, mille tulemuseks on rahulik meel ja lõõgastunud keha, siis selle naise käed teevad imesid. Ma olin terve ülejäänud päeva nagu mingis teises maailmas, mu keha oli nii kerge ja pingetest vaba, et  ma tundsin end nii harjumatult, mu käed olid vedelad ja ma tundsin terve päeva mõnusat rammestust, teistmoodi hingamist (note to self: järgmine kord vali kindlasti pikem massaaž). Ma saan aru, et seda lugedes võib see tunduda nõmeda voodoo või reklaamina, kuid see oli tõepoolest nii. Vaieldamatult üks parimaid massaaže ning ka eelarvamus LUMI suhtes sai purustatud.  LUMI näohoolitsustega saate te nüüd muide kaasa ka minitoote (meigieemaldaja või kollageeni tootmist aktiveeriva näokreemi (note to self: mul on seda vaja).

Järgmine kord tahan ma ära proovida Vana-Eesti massaaži (60 min 49 eur), V Spa holistilise spaa-rituaal näole ja kehale (90 min 79 eur),  Šokolaadi- karamelli vahuvanni (lastele ja vallatutele täiskavanutele, 30 min kahele 25 eur) ja… Oh issand, ma tahaks kõiki neid hoolitsusi (LINK)!

Lõpuks ometi on olemas üks ilumaailm, kus protseduuride toad ei ole kõledalt valged, vaid hubased ja kutsuvad. Ma tahan sinna tagasi!

PS. Keda huvitavad V Spaahotelli majutusega paketid, saavad neid näha ja broneerida SIIT

Young woman receiving recreation Balinese massage

8 comments

  1. Läbinähtav turundustekst. Tegelikult on spaa ülehinnatud, palju on nähtavat ehituspraaki, nädalavahetusel purjus inimesi jne. Ausalt öeldes ei tõmba tagasi.

  2. Parim hotell ja spa terves Eestis!
    Alati läheks tagasi, kui majutust saaks nädalavahetustel.

  3. Mina läksin hotelli ja veekeskusesse väga suurte eelarvamustega, sest olin kuulnud valdavalt vaid kriitikat, võimalik, et see on üks põhjus, miks me nii väga rahule jäime, sest mu ootused ei olnud eriti suured. Aga käsi südamel võin ma öelda, et nii mina kui mu laps nautisime iga spaas veedetud tundi ja sellest saab ilma kahtluseta üks meie pere lemmikspaasid. Põhjusi väga mitmeid: piisavalt madal suur bassein, et ma ei kardaks seal koos lapsega ujuda, saunarituaalid, mõnusad puhkealad, võimalus süüa ja juua osta, lahkudes maksimine, veebaar, soe vesi ja õhk. Libedat põrandat ja kukkumisi ennetasime meie sellega, et võtsime plätud kaasa.Inimeste maitsed ja arvamused on loomulikult erinevad. See, mis meeldib ühele, ei meeldi teisele.

  4. Väga halvad muljed.Põrand väga libe.Kuna käisin seal liikumispuudega inimesega,siis nende peale ei ole üldse mõeldud,vist ei tohikski üldse minna.Puuduvad käsipuud vasakul pool,et üldse basseini saaks ,samuti pole saunades ühtegi käsipuud,kust tuge otsida.Invariietusruumis on vaid üks väike pink ja kas mina saatjana peksin siis oma vahetusriided põrandale viskama.Erinevad tsoonid,millesse sisenemine on ebamugav ja väga kitsas.Saunade valik hea,aga meie sinna enam kindlasti ei lähe,enne kui mingeid muudatusi inimlikkuse suunas ette ei võeta.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga