Spaad hoiavad kuurortlinna staatust

Tänavu tähistab Pärnu kuurort 175 aasta juubelit ja pakub turistidele mitmeid meelelahutusvõimalusi. Aja Leht uuris, millega suvepealinna puhkeasutused klientide meelt köidavad.

 

Suvises Pärnus võib väga lihtsalt end tunda mõne Euroopa rannaäärse linnakese turistina. Eesti keelt kuuleb vähe, valge liiv paitab jalgu, hall meri mühiseb väsimatult, inimestel on aega, et jalgratastel või velokardiga vändates ümbrust uurida. Kõik kulgeb päikese tõusu ja loojumise rütmis.

Tervis Spaa hotell väljast

Kuid pole kaua möödas ajast, mil Pärnu oli kõigest vaikne uinuv linnake.

Eesti merekuurortid hakkasid arenema 19. sajandil tänu teaduslikele uuringutele, mis kinnitasid merevee ja -muda ravivat toimet.

Kuurordistaatuse sai Pärnu 1838. aastal esimese supelasutuse tekkimisega. Suvel said soovijad mereveega vanne võtta ja väljas supelda, talvel soojas saunas käia.

Tõusude ja mõõnadega on suvepealinn välja jõudnud aasta kuumimal hooajal pea veerand miljoni turisti majutamiseni ja kuurortlinna staatuse auga välja teeninud.

Sel suvel tähistab Pärnu kuurortlinna staatuse pälvimise 175. aastapäeva ning pakub nii sise- kui ka välisturistidele mitmesugust meelelahutust. Muu hulgas on saadaval ka põnevad spaapaketid. Aja Leht uuris, kuidas Pärnu sool ehk spaad elavad ja mis turiste nende juurde toob.

Viiking spaa klientidest on enamik müügiassistendi Anu Rösleri sõnul soomlased. Eestlaste osakaal oli näiteks juunis 30% ja juulis 12.

Sarnast suhet kinnitab ka Estonian Medical Spa Hotel. Estonia spaas käivad peamiselt soomlased (60% aasta klientuurist), kellele järgnevad eestlased (25%) ja venelased (12%).

Spaade esindajad nendivad kui ühest suust, et populaarseim teenus, mida turistid soovivad, on ikka ja alati massaaž. Seevastu tõsisemate protseduuride puhul ollakse pigem ettevaatlikumad. „Meie majas on ainulaadne ja tervisele väga vajalik terviseuuringute pakett „Tervisepass“,“ räägib Viiking spaa müügiassistent Anu Rösler. „Paljud inimesed ei julge seda teenust kasutada, kuna kardavad, et saavad äkki teada, et nende süda on nõrk või on neil mingid muud muidu märkamatuks jäänud terviseprobleemid.“

Enneta haiguseid spaas

Estonia spaa täiendab klientide meelitamiseks ja hoidmiseks protseduuride ja teenuste nimekirja pidevalt, kuid ka seni tuntud protseduurid jäävad alles. „Külmravi, termid (eri saunad ja basseinid), Surnumere toodetega protseduurid ja Surnumere bassein,“ täpsustab müügijuht Marje Braunbrück. „Samas hinnatakse väga võimalust teha erinevaid uuringuid alates EKG-st ja ultraheliuuringutest kuni selle aasta hitini, borrelioosi kiirtestini,“ lisas ta.

Massaaž Tervis spaas

Peale selle on välismaalaste seas hinnas Eesti arstide vastuvõtud ja hambaravi. Kuid Braunbrück soovitab ka eestlastel lõõgastuma tulla. „Ma soovitaks paar–kolm korda aastas endale see aeg leida, tutvuda spaas pakutavate protseduuridega,vajadusel konsulteerida ka meie arstidega ja teha läbi väike probleeme ennetav spaakuur,“ sõnab ta.

Braunbrück võib isiklikust kogemusest soovitada, et kui ei taha sügis-talvisel perioodil viirustega maadelda, siis selle vastu on parim viis kolme–nelja korraga ravikuur külmkambris. „Olen seda ise proovinud ja tõesti toimis!“ kinnitab ta.

Tervis Spaa Grupi ravi- ja spaaosakonna juhataja Aivar Koppas on samuti seda meelt, et spaaprotseduure võiks kasutada haiguste ja hädade ennetamiseks. „Kahjuks on ühiskonnas levinud käitumismuster, kus töötatakse seni, kui suudetakse, ning alles siis, kui tervis hakkab alla vanduma, proovitakse tagajärgi likvideerida,“ nendib Koppas. „Paraku ollakse siis juba sageli hiljaks jäänud. Koostöös arstidega üritame leida parimaid ja efektiivseimaid lahendusi, kuidas organismi turgutada ning vaevusi tekitavaid sümptomeid leevendada.“

Üheks populaarsemaks turgutusvõimaluseks on Tervise ravispaa pakett „Tervistav päev ravidega“. „Tegemist on ööbimiseta paketiga, see hõlmab kolme protseduuri, mis kohandatakse kliendile sobivaks. Väljastpoolt Pärnut saabuvad kliendid võtavad paketi tavaliselt nädalase kuurina, kohalikud kliendid käivad end aga ambulatoorselt ühe päeva kaupa turgutamas,“ räägib Koppas.

Mees on täheldanud, et just halvema rannailmaga kasvab nimetatud paketi populaarsus märgatavalt. „ Kindlasti on oluline ka paketi hind, mis on 21 eurot päeva kohta. Kui tavaliselt pakutakse ainuüksi massaaži kallimalt,  siis  meil on see juba ühe ravina kolmest hinna sees.“

Tervis Spaa Gruppi kuulub kaks puhkekompleksi: ravispaahotell Tervis ja veekeskusega spaahotell Tervise Paradiis.

 

Mõlemad püüavad ajaga kaasas käia ja end klientide soovidega kohandada. „On näha, et inimesed mõtlevad järjest rohkem sellele, kuidas 10–20 aasta pärast terve olla ja noor välja näha. Samas ei saa uute mõtete taustal unustada professionaalset kuurordiravi, mida ravispaahotell Tervis on edukalt juba üle 40 aasta pakkunud,“ rõhutab Koppas.

Aja Leht, Pamela Eesmaa

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga