Teguderohke ajalooga Polpo Tartu südames

Kevadine puhkus Tartus
Hotelliveeb pakub lõõgastuspakette igale maitsele ja sihtgrupile. Nii perepuhkuseks kui üksinda lõõgastumiseks, teatrielamusteks ja restoranides toiduelamuste saamiseks. Paljude hotellide restoranid kuuluvad ka Eesti parimate restoranide hulka. Kui otsustate näiteks lõõgastumiseks valida ülikoolilinna Tartu, siis Tartu kesklinnas ootab teid hotell London, kus asub ka Tartu üks parim restoran Polpo.  Praegu on õige aeg valida “Kevadine puhkus kahele”, et nautida seda, kuidas kevad Tartus tärkab.
Polpo_20
Õllerestoranist Polponi
Restoran Polpo ja Hotell London maja ajalugu ulatub 16. sajandi teise poolde. Selle aja jooksul on maja tundnud nii Tartu tütarlastekooli hella kätt, maani mahapõlemist kui ka õllevabriku maiku. Teenides 20. sajandi alguses mõnda aega kohvik-veinibaari kliente, sai sajandi lõpu poole majast õllerestoran, mis muutus meelispaigaks paljudele.
Arvestades pikka ning teguderohket ajalugu üritab Polpo restoran Tartus hoida ajaloo hõngu lisades sellele „lihtsuses peitub võlu“ tänapäevast tooni. Restoran Polpo ammutab inspiratsiooni Eesti traditsioonist ja Lõuna-Euroopa temperamendist.
Tartu parimad söögikohad ja restoranid – Restoran Polpo eesmärgiks on alati olla nende nimistus!
TRT: ; TARTU, 05FEB14FOTO ALDO LUUD
Uus menüü
Aprillist tuleb Polpo välja uue menüüga ja sellepärast palusime Polpo toitlustusjuhil Maris Jõksil uusi roogi iseloomustada ning pakkuda omalt poolt välja kolmekäigulise õhtusöögi soovitus restorani külastajatele.
Eelroog: Lõuna-Eesti veise duo (Veisefilee tartar / veisefilee carpaccio / võis röstitud sai / estragon)
Kvaliteetne tooraine on Polpo kokkade jaoks väga oluline ja antud eelroog peegeldab just seda. Nii tartar kui ka carpaccio on restoranis kohapeal valmistatud Otepäält pärinevast veise sisefileest. Tartari maitsestamisel on kasutatud klassikalisi koostisosasid nagu kapparid, marineeritud kurk, anšoovis, punane sibul ning vutimuna. Carpaccio aga on maitsestatud tagasihoidlikumalt, et just kvaliteetse liha maitse ja tekstuur saaksid särada. Lõuna-Eesti veise duo sobib ka sõbraga jagamiseks.
Pearoog: Lammas a la Provence (Orsotto / punaveinikaste / ürdid)
Kuna Polpos armastatakse kohalikku toorainet, siis pärineb pearoa kangelane Hiiumaalt. Kodumaist lambaliha on koos köögiviljadega pikka aega hautatud ning seetõttu on liha pehme ja suussulav. Lisanditeks serveeritud odratangust valmistatud orsotto ja punaveinikaste täiendavad lamba maitset suurepäraselt.
Dessert: Polpo Pavlova
Klassikalisele Pavlovale on peakokk Ave jääger uue vormi ja sisu andnud ning maiusest on kujunenud klientide lemmik. Mascarpone-kreemi täidise, kirsikastme ja hooajaliste marjadega serveeritud magustoidule lisab omapära laimikoore mõrusus.
Lisaks on Polpos täienenud ka joogikaart ja seda nii veinide kui ka kangema alkoholi valikus. Šampanjasõpradele peaks see erilist rõõmu valmistama, kuna Polpos saab nüüd klaasiga tellida kahte erinevat šampanjat ning loomulikult vahuveini ka.
Polpo_road_14
Polposse tasub sammud seada ka 9.aprillil kui toimub Austriõhtu. Lisainfot ürituse kohta leiate Polpo kodulehelt: http://polpo.ee/
Miks mitte lubada endale üks luksuslik puhkus ajaloolises keskkonnas? Kõikide Hotelliveebis pakutavate hotell Londoni pakettidega saate tutvuda siin.  Hotell Londoni kohta loe lisa ka: http://blog.hotelliveeb.ee/blogi/london-mitte-ainult-inglismaal/

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga