Loe kindlasti nõuandeid ka eelmisest postitusest, kus võid leida esimesed 13 nõuannet turvaliseks reisimiseks.
1. Kontrolli tellitud Uberit või Bolti
Enne autosse istumist kontrolli korduvalt, kas tellitud auto numbrimärk on õige. Kuna mitmel pool on liikvel ka pettureid, siis veendu, et auto on tõesti sulle tellitud.
2. Reisilukud
Alati võta reisile kaasa ka mõned reisilukud juhuks kui peaksid enda pagasit pagasihoidlates hoidma. Samuti saad alati oma pagasi nendega lukustada, et keegi ei saaks sinu pagasit läbi sobrada.
3. Mõtle enne kui automaadist sularaha välja võtad
Kui võimalik, siis kasuta vaid pangaautomaate, mis on pangakontori juures. Pangakontori juures asuvate pangaautomaatide puhul on tõenäosus, et neid on võltsitud, väiksem. Ning nagu ikka – jälgi, et keegi ei näeks sinu PIN-koodi, võta sularaha päevavalguses ning tee seda turvalises piirkonnas.
4. Kanna kaasas väikest hulka sularaha
Kui võimalik, siis kanna reisides kaasas pigem väiksemat hulka sularaha. Sularaha väljavõtte tasud muudavad suurema summa korraga välja võtmise ahvatlevaks, kuid kui peaksid kaotama oma rahakoti või langema taskuvarga ohvriks, siis võib lõpptulemus olla väga halb.
5. Hoia sularaha ja pangakaardid eraldi
Kui lähed rahvarohkesse kohta või näiteks turule sisseoste tegema, siis on hea mõte kanda rahakotis väiksemat kogust sularaha ning ülejäänud sularaha panna nt jaki või seljakoti sisetaskusse. Seda selleks, et avades oma rahakotti ei näeks kõrvalseisjad, et sul on suures summa sularaha.
Hoia siiski ülejäänud sularaha käeulatuses. Sama kehtib ka sinu pangakaartide osas – osa hoia rahakotis ja osa näiteks enda väärisasjade kotis. Sel moel, kui peaksid rahakoti kaotama või langema varguse ohvriks, ei kaota sa kõike.
6. Jaga oma marsruuti sõbraga
On hea mõte jagada oma plaane kellegagi kodustest. Kui arvad, et pereliikmed hakkavad liialt muretsema, siis jaga oma plaane mõne usaldusväärse sõbraga. Tõenäoliselt ei pea lähedased seda infot sinu otsimiseks kasutama, aga kui midagi juhtub, siis on hea kui on mõned juhtlõngad, kust alustada sinu otsimist.
7. Lülita GPS sisse
Enne reisile minekut lülita oma nutitelefonis sisse GPS.
8. Salvesta kõik olulised dokumendid pilve
Tee kõigist olulistest dokumentidest fotod või skaneeri need ja laadi üles pilve või saada endale e-mailile, et sul oleks neile lihtne ligipääs ükskõik, kus asud. Dokumentide hulka kuuluvad näiteks pass, kaasas olevad pangakaardid, reisikindlustuse poliis, vaktsineerimise dokumendid, oluliste väärisasjade ostutšekid. Loodetavasti ei ole sul nendele ligipääsu tarvis, aga kui selline olukord peaks tekkima, siis muudab see elu väga palju lihtsamaks.
9. Ole olukorra peremees
Ole ekstra ettevaatlik reisil alkoholi tarbides. Kindlasti soovid lõõgastuda ja kohalikke õllesid ning kokteile nautida, kuid tee seda vastutustundlikult. On väga oluline võõras ümbruses jääda olukorra peremeheks. Kasuta kainet mõistust, hoia silma peal oma jookidel ning jäta meelde, kuidas tagasi oma hotelli jõuda.
10. Usalda inimesi, aga ole tark
Uusi tutvusi luua on alati vahva, aga jälgi siiski hoolikalt, kellega kokku puutud ning ära usalda kõiki inimesi kohe.
11. Tea oma piire
Ära pane end ise olukordadesse, kus võid potentsiaalselt viga saada. Kui mõni tegevus on sulle vastumeelne või tundub ohtlik, siis keeldu sellest viisakalt.
12. Kasuta kiivrit ja turvavööd
Reisil rolleriga sõites kanna alati kiivrit ning taksosse istudes või autot rentides kinnita alati turvavöö.
13. Tee reisikindlustus
Ükskõik kui täpselt sa kõiki eelolevaid näpunäiteid ka ei täidaks, alati on paraku võimalus, et midagi võib juhtuda. See on elu. See ei tähenda, et peaksid reisimisest loobuma, kuid parem on reisida teatava meelerahuga. Niisiis enne reisile minekut tee kindlasti kodus ka reisikindlustus.
Turvalist reisi!