Mida teha lastega koolivaheajal?

Juba sel reedel algab koolivaheaeg. Mida mõnusat sellel ajal aga ette võtta, kuhu minna, kus puhata, mida vaadata ja uudistada? Just sellest me järgnevas loos räägimegi!
Panime kokku mõnusad paigad, mida külastada Tallinnas, Pärnus, Lõuna-Eestis ja Ida-Virumaal. Loe ja leia oma perele sobivaimad sihtkohad! Kui sul on aga soovitus veel mõne koha kohta, kirjuta sellest julgelt kommentaarides!

Mida teha lastega Tallinnas?

Tallinna Loomaaed

Esimene valik on loomulikult Tallinna Loomaaed. Tallinna loomaaias on üle 10 000 isendi 500 liigist. Seal on üks maailma parimaid kaljukitsede ja mägilammaste kollektsioone ning liigirikas röövlindude väljapanek. Loomaaiast leiate palju haruldasi loomi, nt õnnekurg, hiina alligaator, amuuri tiiger, teravmokk-ninasarvik, lumeleopard, miilu ja gaur.

Tallinna Raekoja plats

Kindlasti tasub Tallinnas viibides külastada ka linna südant ehk Raekoja platsi. Plats, mis on ääristatud ilusate keskaegsete ehitistega on paljude tänavate kohtumispaik.

Vana Tallinna Martsipanigalerii

Vana Tallinna Martsipanigalerii
Vana Tallinna Martsipanigalerii

Martsipanigalerii, mis on varem tuntud ka Martsipanimuuseumi nime all, on vaid mõnesaja meetri kaugusel Raekoja platsist (Pikk tn 40). See on tõeliselt muinasjutuline maailm, kus saate oma silmadega näha meisterkondiitrite ehtsast martsipanist valmistatud teoseid.
Loe kindlasti ka teiste toredate paikade kohta Tallinnas siin!

Kus Tallinnas perega ööbida?

Nii nagu vaatamisväärsusi, on ka ööbimiskohti Tallinnas hulgim. Valisime teie pere jaoks välja aga paar puhkusepaketti, mis on koolivaheajaks eriti hea hinnaga!

Pirita Marina Hotel & SPA

Olümpiakülaks ehitatud Pirita Marina Hotel & SPA asub Pirital merekaldal. Hotellist on vaid lühike jalutuskäik maalilisse Pirita metsa ja liivaranda, ajalooliste Birgitta kloostri varemeteni ja terviseradadele.
Tutvu Pirita Marina Hotel & Spa perepaketiga siin!

Lavendel Spa Hotell

Viimsis asuvasse Lavendel Spaasse on eriti soodne minna koolivaheajal, sest üks kuni 15.a. laps on hinna sees! Lavendlis on võimalik veeta rahulik puhkus linnakärast eemal. Viibi värskes õhus ning kuula merekohinat, seejärel tulge tuppa sooja, pange sussid jalga ning nautige piiramatut sauna- ja lõõgastuskeskuse külastamist.
Lavendel Spa Hotelli perepaketi leiad siit!

Kalev Spa Hotell & Veepark

Kalev Spa Tallinnas kesklinnas on eriti vahva koht lustlikest veemõnudest rõõmu tundvatele lastele. Spa on valmis täitma sinu pere unistuse – liutorud on sõiduvalmis, tuubid täis pumbatud, veemäng peenhäälestatud ja saunad köetud.
Leia Kalev Spa äge perepakett siit!

Park Inn by Radisson Central

Park Inn by Radisson Central Tallinn on hubane perehotell, mis asub küll otse Tallinna kesklinnas, ent vaikses ja rahulikus sisehoovis. Hotell jääb kiviviske kaugusele vanalinnast ning lähedusse jäävad paljud meelelahutus- ja einestuskohad, ostukeskused ning muuseumid.
Park Inn by Radisson Central Tallinn pakett asub siin!
 

Mida teha lastega Pärnus ja Pärnumaal?

Järgmisena seame sammud Pärnu poole. Kuigi tegemist on suvepealinnaga, on siis toredat avastamist ka sügisel.

Mini Zoo eksootiline terrarium

Mini Zoo eksootiline terrarium asub Pärnu kesklinnas (Akadeemia tänav 7). Loomaaia kogus on madusid alates sõrmepikkustest maobeebidest kuni suurte võrkpüütonite ja tiigerpüütoniteni. Julgematele antakse loomi ka lähemalt vaadata ja katsuda!

Pärnu rannaniidu matkarada
Pärnu rannaniidu matkarada

Pärnu rannaniidu matkarada

Pärnu rannaniidu looduskaitseala hõlmab kokku 341 hektarit metsatukki, laguune ja rannaniite. Unikaalse linnalooduse avastamiseks on rajatud vaateplatvormiga matkarada, mis asub Pärnu keskrannas mere ääres.

Jõuluvana Korstna talu

Tõstamaa vallas asuv Jõuluvana Korstna talu on peredele lõbus ajaveetmispaik. Seal elab jõuluvana koos memme, päkapikkude, hobuste, jäneste ja muude sõpradega. Lastele on rajatud kiikede, ronimisredelite ja liumäega mänguväljak. Suurematele jagub tegevust palliplatsidel.
Vaata mida lahedat veel Pärnumaal teha!

Kus perega Pärnus ööbida?

Kurgo Villa

Pärnu rannarajoonis asuv hubane ja privaatne Kurgo Villa on hea valik, kui soovid mere lähedust ja rannapargi vaikust. Lapsed saavad lustida mänguväljakul. Veemõnude nautimiseks pakutakse võimalust valida Viiking Saaga, Tervise Paradiisi veekeskuse või Tervis Ravispaa vee- ja saunakeskuse vahel.
Värskendava Kurgo Villa perepaketi leiad siit!

Mida teha lastega Lõuna-Eestis?

Jääaja Keskus

Jääaja Keskus on kogu perele mõeldud ainulaadne elamuskeskus terves Baltikumis – tutvuge elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogege elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus.

Elistvere Loomapark

Elistvere loomapark
Elistvere loomapark

Elistvere loomapargis on looduslähedastesse tingimustesse asustatud kodumaised metsloomad: rebased, kitsed, karu, ilvesed, põder, piisonid jpt. 2 km pikkune Elistvere õpperada tutvustab siltide abil erinevaid taimeliike ja vaateplatvormilt saab imetleda järve rikkalikku linnuriiki.

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas erinevad mänguasjad ja nukud; avatud on mängu- ja meisterdamistuba.
Vaata millised vahvad tegevused veel Lõuna-Eestis sind ootavad!

Kus Lõuna-Eestis perega ööbida?

Pühajärve Spa ja Puhkekeskus

Otepää vahetus läheduses paiknevas Pühajärve Spa & Puhkekeskuses jätkub tegevust igaks päevaks – majas asuvad bowling, jõusaal ja ujula, hotelli ümbruses on rohkesti matkaradu. Pühajärve mõnus perepakett endas nii lõõgastavat spaapuhkust kui lõbusat ajaveetmise üheskoos!
Leia Pühajärve Spa ja Puhkekeskuse paketid siit!
 

Mida teha lastega Ida-Virumaal?

Kukruse Polaarmõis
Kukruse Polaarmõis

Kukruse Polaarmõis

Kukruse on põnev koht, mis ühendab endas kaks täiesti erinevat valdkonda – mõisaelu ja polaaravastused. Mõisas saab proovida mõisahärra elu või proovida selga mõisaprouade riideid. Külalislahkes Kukruse Polaarmõisas ootab huvilisi põnev ekspositsioon, armsad kelgukoerad ja mängutuba, kus saab aasta ringi lumesõda mängida, lumememme ehitada ja liugu lasta.

Eesti Kaevandusmuuseum

Allmaamuuseum on Eesti Kaevandusmuuseumi ligitõmbavaim ja põnevaim atraktsiooni, mille moodustavad endised kaevanduskäigud. Ekskursiooni käigus kehastutakse kaevuriks ning laskutakse kaevanduskäikudesse, astutakse tõeliste kaevurite kunagistes jalajälgedes ja saadakse osa nende igapäevasest tööelust.

Iisaku Kihelkonna Muuseum

Iisaku Muuseumis, endises ministeeriumikooli hoones saab ülevaate elust maal, vanadest talutöödest, meistrite tegevusest, kohaliku tuletõrje ajaloost ja Alutaguse looduse eripärast. Ekspositsioonis näed muuhulhas vanimat Euroopast leitud varrastel tehtud kudumit.
Vaata, mida toredat Ida-Virumaal veel teha!

Kus perega Ida-Virumaal ööbida?

Narva-Jõesuu SPA & Sanatoorium

Narva-Jõesuu SPA & Sanatoorium asub imekaunis kohas, kus looduse jõul on tervendav ning lõõgastav efekt. Hotelli ümbritseb männimets ning hotell asub ainulaadse 12 km pikkuse liivaranna vahetus läheduses.
Vaata Narva-Jõesuu SPA ja Sanatooriumi perepaketti siit!

Meresuu SPA & Hotel

Meresuu SPA hotell asub samuti Narva-Jõesuus, liivaranna vahetus läheduses kauni männimetsa all. Meresuu SPA saunakeskuses saab naudingunupu põhja keerata. Külastaja kasutuses on ka spordiklubi koos jõusaaliga, väikelaste mängutuba ning lounge-baar.
Leia Meresuu SPA ja Hotel puhkusepaketid siit!
Nii palju vahvaid hotelle, vaatamisväärsusi ja paiku on veel. Seepärast tutvu kindlasti kõigi Hotelliveebis olevate perepakettidega siin!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga