5 ettekäänet mitte reisimiseks ja kuidas neist üle saada

Puhkus, päikeseloojang

Reisimine on põnev ja värskendav kogemus. Mida rohkem näha, kogeda ja tutvuda, seda suuremaks muutub meie maailmapilt ning ka meie ise. Selleks, et näha maailma, ei pea alati sõitma välismaale. Eestimaa on ilus paik oma kauni loodusega ning erinevate võimalustega seiklemiseks ja lõõgastumiseks.
Isegi kui inimesed sisimas soovivad reisida, leiavad nad siiski vabandusi, miks seda teekonda mitte ette võtta. Enamus ettekäändeid on võimalik lükata ümber lihtsate faktide abil.
Järgnevalt on välja toodud viis levinumat põhjendust, miks inimesed ei soovi reisida:

Saaremaa
Saaremaa

1.    „Ma ei saa endale reisimist lubada.“

Seda ettekäänet kasutavad inimesed ilmselt seetõttu, et nad on kujutanud endale reisimise ette selliselt nagu seda on kirjeldatud reisijate blogides, kus jäädakse alati parimatesse kohtadesse ja hotellidesse. Reaalsus on aga see, et tegelikult on reisimisvõimalused olemas peaaegu et igasugustele eelarvetele.
Võiks isegi öelda, et kõige toredamad ja kogemusterikkamad reisielamused tulevadki väikese eelarvega reisides. See nõuab natukene rohkem planeerimist. Tegelikult ei ole Eestisiseselt reisimine midagi ennastületavalt rasket, sest suveperioodidel saab majutusprobleemid lahendada telkides. Väga populaarne on ka hääletades pikemate ringreiside läbimine. Eesti on väike – järgnev peatus ei ole kindlasti hingematvalt kaugel!

2.    „Mul ei ole reisimiseks aega.“

Isegi kõige produktiivsemad inimesed võtavad taastumiseks puhkust! Kui tõesti tekib tunne, et aega lihtsalt ei ole, siis tuleb see endale tekitada. Igal aastal on töötajatel võimalik võtta tasustatud puhkus. See ongi see aeg, kus tuleb enda vaimu puhata ja värskendada. Reisimine toob kaasa tohutu emotsionaalse laengu, sest unustad argimured ning näed enda ümber vaid uut ja huvitavat. Peale reisimist on inimesed produktiivsemad ja energilisemad, mistõttu sujub kõik paremini.

3.    „Mul on juba hea. Miks peaksin tahtma ringi seigelda?“

Inimesed on oma loomu poolest mugavad. Enese arendamiseks ja kasvamiseks peame me aga elama ka mugavustsoonist väljaspool. See õpetab ja avardab meie mõtteid ja arvamusi. Seega on reisimine üks tähtsamaid, kuid samas ka lõbusamaid viise enesearenguks.

4.    „Mul on lapsed.“

Lastega reisil
Lastega reisil

Pisikeste laste olemasolu ei ole põhjendatud vabandus reisimisest loobumiseks. Tegelikult muudab laste reisile kaasa võtmine selle hoopis omapärasemaks ja kindlasti ka lõbusamaks.
Lastele on olemas erinevaid tegevusvõimalusi, mis võimaldavad aega ainult täiskasvanutele.
Eesti-sisesed matkareisid on ka lastele huvitavad. Lastele ei ole tähtis olla kaugel luksuskuurortis, nende jaoks on tähtsad muljed ja nähtu.

5.    „Mul ei ole kellegagi reisida.“

Esiteks kulub meile kõigile ära aeg vaid iseendale. Juhul, kui siiski kardad üksi olemist, siis tea, et inimesi on võimalik kohata ka juba reisil olles. Eestis korraldatakse gruppidele erinevaid matkasid ja ekskursioone, kus ei ole sa nagunii kunagi täiesti üksi.
Hotelliveebis on palju erinevaid pakkumisi Eesti ja Läti kaunite paikade avastamiseks. Pakettidega saad tutvuda SIIN!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga