7 põhjust, miks külastada Jurmalat

Hotelliveebi pakettide valikus on lisaks Eesti spaadele ka pakkumised Jurmala kuurortlinna. Seega miks mitte põigata vahelduseks meie lõunanaabrite juurde?
Toome teile järgnevalt 7 põhjust, miks Jurmala külastamine on hea mõte.

1.    Kaunid rannad ja fantastiline meri

Lummavalt kaunid mererannad
Lummavalt kaunid mererannad

Läti mererannad on kaetud kauni valge liivaga ja ka Jurmala ei ole siin erand. Isegi Jurmala nimi näitab – see on kombinatsioon kahest sõnast “jūra”, mis tähendab “meri” ja “mala”, mis tähendab “pool” või “serv”. Kas pole mitte paljutõotav nimi mere ja ranna nautimiseks?

2.    Piisavalt ruumi kõigile

Mitte, et Jurmala oleks ebapopulaarne paik ja seepärast liigub seal vähe rahvast. Ei, seda kindlasti mitte. Eriti siis, kui ilm soojemaks läheb. Mõtleme selle all aga seda, et siinne õhkkond on hoopis teine, kui võrrelda seda tiheda liiklusega, pisut närvilise suurlinna olustikuga. Inimesed tulevad Jurmalasse, et lihtsalt nautida, lõõgastuda ja puhata. Seega on seda tunnet tunda ka siinses atmosfääris.

Müstiline männimets
Müstiline männimets

3.    Värske männiõhk

Teine oluline erinevus suurlinnast on alati puhas õhk. See ninasõõrmeid erutav värske õhk tuleneb Jurmalat ühest küljest ümbritsevatest männimetsadest ja teiselt poolt voogavatest meretuultest. Seetõttu pole ime, et paljud inimesed valivad oma puhkusekohaks just Jurmala, et lihtsalt lõõgastuda ja värske õhu abil oma tervist parandada.

4.    Lummav arhitektuur

Tõenäoliselt on üks esimesi asju, mida Jurmalas arhitektuuriga seoses märkate, puitmajad. Enamik neist on ehitatud 19. ja 20. sajandil. Seega soovitame sul planeerida oma külastusse ka jalutuskäik neil kauni arhitektuuriga tänavatel.

5.    Meeliülendavad jalutuskäigud rannas

Jalutuskäik rannas koos ühelt poolt kostuva rahustava lainemuusikaga ja teisalt männimetsadest tuleva metsakohinaga moodustavad üheskoos hea kombinatsiooni meditatsiooniks. Seega kasuta juhust, et üheaegselt parandada nii oma füüsist kui vaimset tervist. Lase looduse maagial end hellitada!

6.    Lase päikesel end paitada

Lase päikesel end paitada
Lase päikesel end paitada

Kaunid liivarannad ja lai rannariba lausa kutsuvad suvise sooja ajal riideid seljast heitma ja päikesele vaba voli andma.

7.    Aeg pidutseda

Kuigi Jurmala on peamiselt rahu ja lõõgastumise paik, pole siiski vaja muretseda neil, kes sooviksid päeva lõpus pidutseda energilise muusika saatel. Siinses väikeses linnakeses leidub mitmeid toredaid paiku, kus teha ka kiiremaid tantsusamme.
 
Loe ka meie blogija kokkuvõtet Jurmala Spa hotelli külastusest!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga