6 asja, mida hotellist välja registreerides mitte teha

Hotellist lahkumine tundub olevat lihtne protsess, kuid mõnikord võib see olla komistuskiviks ka kogenud reisijale. Eriti siis, kui sul tuleb lahkuda juba koidikul, pakkida enne seda oma kohver ja jõuda varajasele bussile.
Toome välja mõningad tavapärased vead, mida inimesed hotellist lahkudes teevad. Neid vältides säästad teinekord aega, raha ja ennast ebavajalikust stressit.

1.     Unustad kontrollida oma hotelliarvet

Kontrolli arvet põhjalikult
Kontrolli arvet põhjalikult

Hotellid on tuntud ootamatute kulude tekitajad. Mõningad väljaminekud on küll vältimatud, kuid sellegipoolest soovitame sul põhjalikult oma arve enne lahkumist üle vaadata. Varjatud kulude tekitajateks võivad olla minibaari snäkid ja joogid või hoopis kellegi teise õhtusöök hotelli restoranis, mis on sinu toa arvele pandud. Seega kontrolli põhjalikult üle oma hotelliarve, vaidlusta valed kulud, et saada enne väljaregistreerimist korrektne arve.

2.     Jätad midagi maha

See ei ole mitte midagi haruldast. Lisaks väärisesemete hotelliseifi jätmisele, unustavad reisijad sageli hotellituppa ka enda tualetitarbed ja seadmete laadijad.
Paki oma kohver kokku juba eelmine õhtu. Enne toast lahkumist tee sellele viimane kontrollvaatlus piiludes voodi alla, dušikardina taha, riiulite vahele ja seifi.
Kogenud reisijad soovitavad panna eelneval õhtul ühe jalanõu seifi. Nii ei saa sa hotellist ilma seifi avamata lahkuda. Teine võimalus on vaadata üle oma pakkimisnimekiri, et veenduda, kas kõik on ka tagasi minnes kohvris olemas.

Jäta jootraha
Jäta jootraha

3.     Unustad jätta jootraha

Ära unusta jätta oma töökale majapidajale pisikest jootraha. Juhul, kui sul ei ole väikest sularaha, on vastuvõtus võimalik raha väiksemaks vahetada. Olenevalt sihtkohast ja omalt poolt tekitatud korralagedusest, võiksid jätta tippi umbes 2-5 eurot iga ööbitud öö eest.

4.     Jätad asjad viimasele minutile

Ideaalis astuksid liftist välja, annaksid toakaardi vastuvõtulaua administraatorile ja oleksidki valmis minekuks. Sellisele stsenaariumile pole mõtet lootma jääda, seda eriti siis, kui viibid suures hotellis, kus toimuvad pidevalt konverentsid ja majutatakse suuremaid reisigruppe. Sellistes hotellides on tavaliselt populaarsetel check-out kellaaegadel vastuvõtulaua juures pikk järjekord.
Juhul, kui sul tuleb jõuda õigeks ajaks lennukile, rongile või bussile, võta vajalike toimetuste jaoks igaks juhuks lisaaega.

5.     Lased endale tellida hotelli poolt takso

Telli ise takso
Telli ise takso

Jah, see on küll väga mugav, kuid kui soovid püsida eelarves, oleks targem tellida endale Uber või uurida ise erinevate taksode kohta. Lisaks sellele, et hind tuleb odavam, ei pea sa ka selle väikese vaeva eest hotelli personalile jootraha jätma.

6.     Ületad check-out aega

Enamik hotelle eeldavad, et külastajad lahkuvad lõuna ajal kella 11:00-12:00 vahel. See tagab toakoristajatele aega tubade ettevalmistamiseks järgmistele külalistele. Veendu, et oled kursis oma hotelli poolt sätestatud kellaaegadega, et saaksid vastavalt sellele oma graafikut planeerida.
Juhul, kui sul ongi tarvis pisut lisaaega, helista vastuvõtulauda ja uuri, kas see oleks võimalik. Pole viisakas kellaaega ületada ja lihtsalt hotellituppa jääda. Häirid niiviisi toateenijate ajakava ja võid hiljem silmitsi seista lisatasudega.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga