6 ekstreemset tegevust, mida sel kevadel ja suvel proovida

Kas tunned, et oled nagu karu, kes on veel poolenisti talveunes? Kui energiat ei ole ja kaunis kevad tundub alles mägede taga, siis ei jää muud üle, kui ise oma elule veidi särtsu lisada. Kevadväsimuse ja tüdimuse vastu aitab kõige paremini see, kui teed midagi sellist, mida sa kunagi varem proovinud pole. Kes siis ikka elu põnevaks teeb kui mitte meie ise? Kui sina, su kaaslane või äkki hoopis pereliige olete ekstreemsete elamuste otsijad, siis pole kaugemale enam tarvis vaadata. Oleme teie jaoks välja otsinud need kõige-kõige närve kõditavamad ja adrenaliinirohkemad tegevused Eestis.

Jaluta teletorni serval

Teletorni serval kõnd pakub paraja annuse adrenaliini. Foto autor: Tõnu Tunnel

Kas tahad tunda, kuidas tuul kõrvus vihiseb ning teada, mis tunne on jalgu kõlgutada 175 meetri kõrgusel äärel? Kui nii, siis tuleks ette võtta sõit Tallinna. Teletorni serval pole mingeid piirdeid ega ääri, lihtsalt sina, su kaaslane ja tühjus. Kas julged nii kõrgele jalutama minna? Ega muidu teada ei saa, kui ise ära ei proovi. Seesugune jalutuskäik võtab ehk põlvist nõrgaks ja peopesad higiseks, kuid pärast Teletorni maapinnalt vaadates võid kõigile sõpradele uhkusega teatada, et käisid seal seal ääre peal jalutamas. 

Servalkõnd sisaldab 30-minutilist jalutuskäiku, mille käigus teed sa Teletornile ringi peale ning hiljem saadetakse sulle elamusest ka ägedad pildid. Ära enam kauem kõhkle — marss, serva peale jalutama!

Lenda paraplaaniga Raplas

Paraplaaniga tõused taevasse nagu lind.

Kas sinu unistus on alati olnud lennata nagu lind? Kui nii, siis tea, et ägeda lennuelamuse saamiseks tuleb teha vaid üht — võtta ette reis Raplasse. Paraplaaniga lendamine on võrratu — hõljud pilvepiiril nagu droon ja ahmid sisse kauneid vaateid. Ainuke erinevus on see, et kui droon teeb häält, siis paraplaan on ilma mootorita ja täiesti hääletu, mis tekitabki tunde nagu oleksid lind maailma kohal liuglemas. 

See on ilus kuid ka vägagi adrenaliinirohke tegevus. Nimelt lähed õhku koos instruktoriga, ning taevasse saamiseks tehakse vaid paar sammu kiiret hoojooksu. Kui soovite aga veelgi eredamaid elamusi, siis paluge piloodil teha paar surmasõlme või hoopis spiraalide seeria. See paneb kahtlemata vere keema.

Sukeldu veealuse vangla varemetes

Avasta veealust vanglat. Allikas: Aire Eder Photodive

Endise vangla territooriumil on alati pisut kõhe jalutada. Rummus, saad aga sellele elamusele veel kraadi võrra põnevust juurde keerata. Nimelt on siin võimalik endise vangla varemetega tutvuda sukeldudes. Jah, sa kuulsid õigesti, sa ujud läbi vangikongide, läbi erinevate hoonete, jõuad traataedadeni ja saad uudistada kaevandamismasinaid. Tõeliselt sürreaalne arvutimängulaadne elamus on garanteeritud. Ning mis kõige ägedm, sellel seiklusel kaasa löömiseks ei pea sa üldsegi olema kogenud sukelduja— oodatud on nii need, kes esimest korda elus sukeldumisvarustust näevad kui ka inimesed, kes ujuda ei oska. Tule ja saa osa täiesti erilisest elamusest.

Kihuta Ferrariga

Saa teada, mis tunne on sõita Ferrariga.

Kas tahad teada, kui kiiresti Ferrari maanteel kiirendab? Kui nii, siis tuleb istuda Ferrari F430 rooli ning asi ära proovida. Broneeri endale või sõbrale aeg Superdrive’i lehel ning saa teada mismoodi tundub mööda Tallinna tänavaid ning ka maanteel sellise superautoga ringi vurada. Tunneta, kuidas mootor gaasipedaali vajutades möirgab ning naudi tekkivat adrenaliini.

Ferrariga sõit on kindlasti iga autosõbra unistus. Pane ainult tähele, et liikluseeskirjadel silma peal hoiad, sest spidomeetri osuti kerkib selle auto puhul palju suurema hooga.

 

Lenda purilennukiga Raplas

Purilennuk lendab ilma mootorita.

Kas su vanaisa õde või parim sõbranna on lennukite fänn? Kui nii, siis miks mitte teha neile äge üllatus ja broneerida neile meeldejääv sõit purilennukiga. Purilennukil ei ole mootorit ning lennumasin kasutab lendamiseks vaid tõusvaid õhuvoolusid, mis on imeline, sest pilvepiiril liueldes ei sega su vaadete nautimist mingi mootorimüra. 

 

Adrenaliinirikas laskumine Türisalu pangalt

Saa hirmudest võitu pankrannikult alla laskudes.

Eestis pole kõrgeid kaljumägesid, kuid see ei tähenda, et alpinismi peaks vaid sisetingimustes harrastama. Nimelt on meil põnevateks laskumisteks lausa loodud kõrged ja südant kiiremini põksuma panevad pankrannikud. Üks selline pankrannik, kust laskumist korraldatakse, jääb Harjumaale Türisallu. 

See hetk, kui astud üle kaljuserva tühjusesse ei unune kunagi. Nii mõnigi meist kardab kõrgust ja kõrgusekartuse ületamine on seega tõeline eneseületus. Kuid karta pole tegelikult midagi. Nii pea, kui esimene samm üle kuristiku serva tehtud, läheb asi juba lihtsamaks, sest pea meeles, laskumine toimub kogenud alpinistide valvsa pilgu all, kes sind igal sammul juhendavad.

Igav siiski ka ei hakka. Nimelt õpetatakse sulle laskumise ajal kuute erinevat trikki. Muuhulgas saad rippuda ja laskuda pea alaspidi nagu nahkhiir või joosta mööda pangaseina. Kui see on midagi sulle, siis ära enam kauem oota vaid alusta laskumisega.

Pärast meeleolukat päeva on mõnus lõõgastuda lähedalasuvas LaSpas Laulasmaal.

Lend flyboardiga

Flyboardiga tuned end nagu superkangelane.

Kas tahaksid hõljuda vee kohal nagu tegelane ulmefilmist? Kui nii, siis tasuks proovida Flyboardi. Flyboardi puhul kinnitatakse jagade alla flyboardi veepihustid, mis suunavad veejuga ja võimaldavad inimesel vee kohal hõljuda. 

Flyboardiga lennates olete vooliku abil kinnitatud jeti külge ning juhendaja kontrollib Flyboardi kiirust ja kõrgust. Kui oled tasakaalu kätte saanud võid hakata trikke tegema või hüpata  nagu delfiin. Trikitamist küll esimese korraga ära ei õpi, kuid pingevabalt lendamiseks pole eelnev ekstreemspordikogemus vajalik. Flyboardingut saab harrastada juunist kuni septembri alguseni Rummu karjääris, Pärnu jõel raudteesilla all, Viljandi järve ääres või Katariina Kail Tallinnas. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga