Midagi erilist: 8 teistmoodi saunaelamust

Kas hing ihkab juba südasuvist kuumust, temperatuur õues püsib aga kangekaelselt 10 kraadi juures? Kui nii, siis võite broneerida soojamaareisi või mõnuleda hoopis soojas saunas. Kuna saun on kuulunud eestlaste traditsioonide hulka juba aastasadu, siis ei tohiks sauna leidmine kellelegi üle jõu käia. Tavaliselt piisab lihtsalt külastusest spaasse. Nii mõneski on päris suur hulk põnevaid saunasid. Et valikut pisut lihtsustada olemegi siinkohal välja toonud mõned huvitavad ja pisut teistmoodi saunad, mida tasub proovida.

Viikingite saun

Viiking Spaas Pärnus saad lõõgastuda muistsete viikingite kombel. Saunad oleksid siin justkui kiviseintesse raiutud ning valgustid meenutavad stalagmiite. Viikingite saun asub spaakeskuse katusel. Põnevasse puust iglusauna jõudmiseks tuleb minna õue, mis jahedama ilmaga tekitab mõnusa temperatuuride kontrasti. Viikingite sauna näol on tegu soome saunaga, mis tähendab seda, et temperatuurid võivad tõusta kuni 120 kraadini. Keha kuumaks kütmine on aga vägagi tervislik. Nimelt parandab Soome saun naha verevarustust.

Wagenkülli suitsusaun

Vanarahvas räägib, et suitsusaunas saab puhtaks nii keha kui hing. Traditsiooniliselt ei olnud suitsusaunal korstent ning sauna kütmisest tekkinud suits lasti välja akna kaudu. Sellest ka suitsusauna must väljanägemine. Ometi pole õigesti köetud suitsusaunas suitsu ning õhk on kerge. Sauna hakati vanasti kütma juba lõuna paiku ning õhtuks, kui viimane ahjutäis puid oli põlenud ning suits välja lastud, lasti saunal veel tunnike seista enne kui saunalised sisse lasti. 

Tänapäeval pole õnneks tarvis enam nii kaua oodata. Piisab sellest, kui sõidate Lõuna-Eestis asuvasse Lossispaasse Wagenküll. Nimelt asub siinses saunakeskuses ülimõnus suitsusaun, mille temperatuur kerkib lausa 95 kraadini.

Higista iglupargi iglusaunas

Allikas: Iglupark

Tallinnas Noblessneri linnaosas asuv iglupark on iga saunafänni imedemaa. Nimelt on iglupargis iidsed saunatraditsioonid ühendatud kaasaegsete ajaveetmisviisidega. Anna kehale kuuma naljakat hütti meenutavas saunas ning lõõgastu seejärel sõpradega merevaatega terrassil või jahuta end sealsamas vees. Ning mis kõige mõnusam, kogu selle lõbu nautimiseks pole sugugi tarvis linnast välja sõita. Ei, iglusauna saab nautida otse pealinna kõige trendikamas linnaosas.

Sagadi mõisa jääkeldri saun

Kas tahad saada tõeliselt erilist saunaelamust? Kui nii, siis võiksid vaadata Sagadi Mõisa poole, sest Sagadi Mõisa jääkeldri saun on nii omanäoline, et tõenäoliselt pole sa varem sellises saunas käinud. Nimelt on Soome saun ehitatud endisesse jääkeldrisse uhkete võlvkaarte alla. Siinne lossilik atmosfäär tekitab tunde, nagu oleksid kuninglik saunaline. 

Imelise vaatega saun Swissôtel Tallinnas

Mõnikord on lihtsalt tarvis tavaelu pausile panna ning kogu seda igapäevaelu sagimist distantsilt vaadata. Selleks pakub suurepärast võimalust Swissôtel Tallinn. Ühes Tallinna kõrgeimas hoones  asub mõnus Pürovel Spa & Sport. 11. korrusellt leiad leilisauna, kus on mõnus lõõgastuda ja higistada ning samal ajal nautida imelisi vaateid linnale. 

Kui sul kenast vaatest veel küll ei saanud, siis soovitame külastada ka hoone kõige kõrgemal 30. korrusel asuvat auhinnatud restorani. Naudi imelist toitu, rüüpa käsitöökokteili ning imetle panoraamvaadet vanalinnast lauluväljakuni.

Mõnule saunapaadis

Allikas: Ahto Sooaru

Kas sa ei suuda otsustada, kas sooviksid nädalavahetusel minna paadiga lõbusõidule või mõnuleda saunas? Ära muretse, Varnja vanausuliste külas tabad kaks kärbest ühe hoobiga. Nimelt asub just siin, Peipsi järvel, saunapaat, kus saab ööbida, saunas käia ja endale midagi maitsvat söögiks valmistada. Kaldal on olemas ka välitualett lõkkekohaga. Saunapaadis saab saunamõnusid nautida maist septembrini.

Kadakasaun Meresuu SPA-s

Kas hing ihkab juba saare peale kadakate vahele? Pole midagi võluvamat, kui suve valgetel öödel kadakate vahel jalutada ning jumalikku kadakalõhna sisse hingata. Suvi on küll juba käega katsuda — vaid mõned kuud veel minna, kuid kui soov kadakalõhna järgi kasvab üle mõistuse suureks, soovitame leida tee kadakasauna. Üks koht Eestis, kus sellist luksust nautida saab on Meresuu SPA kaunis Narva-Jõesuus. 

Kadakasaun on ideaalne kõigile neile, kellele väga kuumad temperatuurid ei meeldi või ei sobi. Temperatuurid jäävad siin 55-65 kraadi vahele. Võta istet naturaalsetel kadakapuidust valmistatud istmetel ning hinga sisse eeterlikku kadakaõli aroomi, mis mõjub põletiku ning viirusevastaselt. Kadakasaun sobib suurepäraselt just praegu, kevadel külastamiseks, sest tugevdab organismi vastupanu ning aitab ka hingamisteede haiguste korral.

Jääsaun V Spaahotellis

Saun ei pea tegelikult sugugi kuum olema. Ka madalad temperatuurid on tervisele kasulikud. Seega kui soovite proovida midagi ekstreemset tasuks sisse astuda V Spaahotelli saunamaailmas asuvasse jääsauna. Ärge kartke, alla nulli siin temperatuurid siiski ei lange. Jääsaunas saate end karastada temperatuuril 4-8°C. Toetage selg vastu jääseina ning soovi korral pistke käed purujäässe. Kui külm kontideni jõuab on teil valida viie traditsioonilise sauna vahel, kus end taas üles soojendada. 

Kümble avalikus saunas

Allikas: Heldeke Facebook

Võib-olla on sul lapsepõlvest meeles käigud avalikku sauna, plastmasskausid ja kivipingid? Ehkki ühissauna traditsioon on tänapäeval suuresti kadunud, siis ühe taolise võib Tallinnast siiski leida. Nimelt saab kolmapäeviti ja pühapäeviti vodevilliklubis Heldeke saunas käia. Tegu on rohelises hipsterirajoonis asuva toreda teater-baariga. Võta aga baarist jook, mõnule saunalaval ning hüppa pärast basseini. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga