7 õõvastavat elamust oktoobrikuuks

Oktoober on Halloweeni kuu ning aeg, mil nii mõnigi meist otsib hirmutavaid või lausa verdtarretavaid elamusi. Sel nädalal panimegi kokku väikese valiku erinevatest õudsatest tegevustest, mida oktoobris teha saad. Valikus on nii kummitustuurid, põgenemistoad, vangikongid kui ka lastele sobivad üritused.

Kummitustuur vanalinna tänavatel

Hämarduv Tallinna vanalinn kubiseb kummituslugudest.

Tallinna vanalinn kubiseb kummituslugudest, kus üks on verisem kui teine ning loob oma keskaegsete kitsaste käikude ja tänavatega nende juttude kuulamiseks imelise atmosfääri.

Kummitustuur sobib nii õudusjuttude fännidele kui ka kõigile neile, kes soovivad vanalinna uue pilguga näha. Pane vaim valmis, sest niipea, kui pimedus katab vanalinna, alustab giid 700-aasta vanuste hirmsate kummituslugude, haldjalegendide ja müütide pajatamist.

Kummitustuur lastele

Kummitustuur lastele. Allikas: Age Ploom, Puhka Eestis

Kõik õudsed elamused ei pruugi olla lastele sobilikud. Kui teie laps on õudukate fänn ning valmis kaasa minema iga õudse pakkumisega, teie aga soovite, et üritus oleks kindlasti lastesõbralik, siis soovitame kummitustuuri lastele, mis on kokku pandud just laste huvidest lähtuvalt.

Giidituur algab Vabaduse väljakult ja lõppeb Raekoja platsil. Pooleteise tunni jooksul näitab giid lastele põnevaid kummitustega seotud kohti ja räägib erinevatest viisidest, kuidas vaimolendid end inimestele ilmutavad.

KGB vangikongid

Kohutavad tingimused KGB kongides. Autor: Marko Poolamets, Puhka Eestis

Kas tahad tunda omal nahal, mis tunne võis olla inimestel, kes Nõukogude okupatsiooni ajal vanglasse sattusid? Tahaksid teada saada, mismoodi nägi välja ülekuulamisruum, omaaegsed kongid ja kartser?

Kuhu siis ikka sattusid poliitikud, haritlased, Vabdussõja veteranid, aga ka lihtinimesed, kes ühel või teisel moel võimule jalgu jäid? KGB vangikongide seinad on näinud võigast piinamist ja surmamõistmist. Tule ja saa osa sellest süngest ajajärgust Eesti ajaloos.

Kummituslik õhtusöök Alatskivi lossis

Kummituslik õhtusöök Alatskivi lossis. Autor: Allar Kikkas, Puhka Eestis

Kuidas sulle meeldiks õhtusöök kummitustega? Vanad lossid teadupärast kubisevad kummitustest ning Alatskivi pole mingi erand. Alatskivi kummitused on aga viisakad ja rahulikud ning seega tore seltskond, kellega õhtustada. 

Kummituslik õhtusöök on justkui rännak ajas tagasi. Sulle pakutakse õhtusööki, mida sõid mõisapered 100 aastat tagasi. Peale õhtusööki ootab külastajaid küünlavalgel jalutuskäik mööda pimedaid lossikoridore.

Kui otsite ööbimispaika, siis soovitame sõita Tartusse, kuhu saab oma transpordiga 30 minutiga.

Põgenemine Pärnu vanglast

Kas saaksid vanglast põgenemisega hakkama? Allikas: Pärnu Põgenemistoad, Facebook.com, Puhka Eestis

Kas julged astuda üle vangla ukseläve, teades kui palju õudust ja piina on vangla seinad näinud?

Aastal 1994 põgenesid Pärnu vanglast kaheksa kambri kinnipeetavad, tehes sellest ühe suurima põgenemise terves riigis. Lisaks veetsid vanglamüüride vahel aega kõige koletuslikumad kurjategijad: psühhopaadid ja usuhullud, külmaverelised mõrtsukad ja sotsiaalsed kiskjad.

Vaatamata sellele, et kurjategijad olid süüdimatud, oli neil vägagi terav mõistus ja ainulaadne loovus.

Nüüd saad sinagi vanglast põgenemist proovida. Kas sinus on piisavalt nutikust ja loovust, et lahendada ülesandeid ning kas teie tiim töötab koos veatult või jääte te vanglasse igaveseks?

Peale vangla avastamist on mõnus peatuda Pärnus.

Külmajudinaid tekitav Kolga mõis

Tontlik Kolga mõis. Allikas: Meelis Rondo, Puhka Eestis

Kolga mõis näeb välja nagu tondiloss, millele parema meelega liiga lähedale ei läheks. Selle poollagunenud mõisahoone seintelt valgub salapära. Ajahamba poolt puretud mõis pärineb 13. sajandist, kuid oma praeguse, klassitsistliku palee ilme, sai hoone aastal 1820.

Kuni 2014 aasta suveni kuulus mõis Stenbockide aadlisuguvõsale ning nüüd on see eraomandis. 

Laguneva kaunitariga tutvumiseks on võimalik võtta giidiga ajaloo- ja legendituur või hilisõhtune mõisa legendituur. Giidituuride kohta leiate rohkem infot SIIT.

Tuuril kuulete lugusid muuhulgas kummitavast mõisaprouast, kes oma surivoodil olles lasi orje akna all peksta. Samuti kuuled lugusid mehi hammustanud punapäisest nõiast, maa-alustest käikudest ja tiiki maetud mõisahärrast.

Kaunis Vihula Mõisaski on oma kummitus

Vihula Mõisastki leiab toa, kus kummitab.

Ka Lahemaa rahvuspargis, looduse rüpes asuv Vihula Mõis ei ole kummitustevaba. Ja mis seal imestada, kui hooned peidavad endas 800 aastat ajalugu, lugusid ja legende.

Ühe legendi järgi on hotellis tuba, kus kummitab ning nii mõnigi külastaja soovib ööbida just selles toas. Kui kummitusega toa jagamine pole aga sinu tassike teed, siis saab mõisa ajaloost ja selle legendidest aimu ka ajaloolisel mõisatuuril.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga