4 linna ideed sügiseseks perepuhkuseks

Lapsed on loovad ja nutikad. Mõtle, kuidas nad veedavad tunde mänguväljakul ilma igavust tundmata. Nad ei vaja eksootilist soojamaareisi, et puhata. Suureks elamuseks pere pisipõnnidele on juba teise linna sõitmine ning sealsete tegevuste avastamine. Aga mida siis üheskoos ette võtta sügisesel koolivaheajal? Siin on teile mõned ideed.

Tallinn

Veekeskus ei jäta kedagi külmaks

Kindlasti ei saa ükski laps veerõõmudest küllalt. Seega võiks Tallinnat külastades peatuda Tallinn Viimsi SPA-s.

Hotelli perepakett sisaldab muuhulgas piiramatut Atlantis H2O Aquapark veekeskuse kasutamist, mis tõenäoliselt tähendab seda, et oma lapsi te sel pärastlõunal enam ei näe. Arvatavasti hullavad nad lainetes, teevad tiire ringvooluga basseinis või liuglevad läbi kaheksa erineva liutoru.

Päris pisikesed saavad nautida väikelaste mängu- ja lustiala, kus asuvad kaks väiksemat liutoru ning vaid 20cm sügavune bassein. Spaa- ja saunakeskuseski on olemas laste ja beebide bassein ning lastesaun. Kui te lõpuks lapsed veest välja saate, vajuvad nad otsekohe rampväsinuna pehmesse voodisse.

Järgmise päeva soovitame veeta Tallinnas toredaid asju tehes. Miks mitte sahistada Kadrioru pargi värvilistes lehtedes ning otsida kõige ilusamat kastanimuna? Seejärel suunduge Luigetiigi juurde ning vaadake, millised linnud seal ujuvad.

Pärast jalutuskäiku pargis on tore sõita trammiga kesklinna, jalutada läbi Viru väravate vanalinna, imetleda tuulelippu Vana Toomas raekoja tornis ning suunduda siis Kompressorisse pannkooke sööma. Suured portsud ja soodsad hinnad tähendavad seda, et kõhu saavad täis nii väikesed kui suured maiasmokad. Peale sööki on hea taas pisut jalutada. Miks mitte teha seda linnamüüril? Hellemanni tornis on avatud 200-meetrine kaitsekäik, mis annab võimaluse heita pilk vanalinnale hoopis teise nurga alt.

Haapsalu

Perega Haapsalut avastamas. Allikas: Merilin Kaustel Lehemets, Puhka Eestis

Suvituslinna Haapsalut on mõnus külastada ka sügisel. Tänu vaiksele elurütmile on see täiesti ideaalne puhkusekoht lastega peredele. Haapsalu suurimateks hittideks laste hulgas on kahtlemata Iloni Imedemaa ja Haapsalu piiskopilinnus. 

Iloni Imedemaa ongi laste võlumaa. Oma nime on see teemakeskus saanud Astrid Lindgreni illustraatori Ilon Wiklandi järgi. Ning Astrid Lindgreni jälgi ei pea siit kaua otsima. Muuhulgas leiab siit näiteks Karlssoni toa.

Tore on mängida ka Iloni köögis ning loomulikult mängutoas, kus toimuvad meisterdamised ja teemapäevad. Justkui jätkuks armsale mängumaale võite pärast hullamist astuda sisse armsasse puust majja, kuhu on end sisse seadnud Teele kohvik. Sinakasroheliseks võõbatud kohvikust leiab värskeid ja maitsvaid saiakesi ning pirukaid igale maitsele. Tööpäevadel on saadaval ka päevapakkumised. 

Pealelõunal tehke väike tiir piiskopilinnuses, mis oma käikude, tornide ja gooti stiilis akendega mõjub nagu tõeline muinasjutuloss. 

Rääkige lastele muinasjutte ning mängige printsesse ja rüütleid. Lisaks erinevatele eksponaatidele leiab muuseumist ka palju käed-külge tegevusi. Näiteks saab riietada end rüütliks või hoida käes mõõka.

Kindlasti pakub palju elevust ka keskaja-temaatiline mänguväljak.

Tutvuge ka Hestia Hotel Haapsalu Spa perepaketiga.

Pärnu

Pärnu Liikuslinnakus peab järgima liiklusreegleid. Allikas: Pärnu Liikluslinnak, Puhka Eestis

Pärnugi meelitab sügisesi puhkajaid oma mitmete spaade, peresõbralike söögikohtade ja kaunite  parkidega. Kui soovite ööbida kesklinnas, kuid kindlasti ära käia ka Tervise Paradiisi veekeskuses, siis on Pärnu Hotelli perepakett just teile.

Selle paketiga saate terve perega möllata kolm tundi mägijõel ja liutorudes ning soovi korral teha kasvõi vettehüppeid. Hiljem võite jalutada tagasi linna mööda rannapromenaadi ning uudistada rannapargis asuvat mänguväljakut. 

Edasi suunduge mööda kollaseks värvunud puudega alleesid Pärnu Keskusesse, kus on tore Pizzakiosk. Toitu oodates saavad lapsed joonistada kriidiga tahvlile ning vaadata multikaid. Kui kõht on täis, võite minna vapralt vastu uutele seiklustele.

Kui teie pere on discgolfi-huviline, siis leiate Pärnust mitmeid discgolfi radu. Üks tore rada on näiteks Männi pargis Räämal. Sealsamas lähedal asub veel üks lastemagnet, nimelt Pärnu Liikluslinnak, kus põnnid saavad autodega ringi vurada ning juba varakult endale liikluseeskirjad selgeks teha.

Tartu

Sügisene Tartu

Ka Tartu on üliäge koht, kus pere pisimatega sügispuhkust veeta. Toomemäe lehehunnikud kohe kutsuvad nendesse hüppama ning ka kastanikollektsioonid saavad Ingli- ja Kuradisillal kõndides head täiendust.

Lisaks leiad Toomemäelt ka mänguväljaku ning toredad kiikuvad pingid, kus lastega jalgu puhata. Jalutage mööda lõputuid treppe ja uudistage võimsaid Toomkiriku varemeid. Tagasi raekoja platsi jõudes astuge aga läbi Cafe Truffest ning jooge ära üks kuum šokolaad.

Kuna Lõuna-Eesti suurimal spaakeskusel V Spaa ja konverentsihotellil on äge perepakett, mis sisaldab AHHAA keskuse ja ERMi külastamist, siis tasub kindlasti ka need kohad läbi käia.

AHHAA on lahe koht, kus õppida. Vahet pole siis, kas oled laps või täiskasvanu. Lahedaks teeb teaduskeskuse see, et absoluutselt igale eksponaadile saab ka käed külge panna. Näiteks saab siin paitada tibusid, seigelda peegellabürindis, sõita kõrgel lae all jalgrattaga või tiirelda astronautidele mõeldud treeningseadmes. 

ERM on aga justkui hiigelsuur lohemadu, mis võib su tundideks alla neelata. Muuseum on hea koht, kus läbi interaktiivsete eksponaatide rääkida lastele lugusid ajast, kui nad veel sündinud ei olnud.

ERMi lähedal asuvas Tagurpidi Majas saate aga hoopistükkis peadpööritava kogemuse osaliseks, mida naljalt mujalt ei leia. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga