Kindlasti on juhtunud, et istud reisil olles kellegi kõrval, kelle tugevad kehalõhnad panevad sind nina krimpsutama. Mis siis, kui see haisupomm oled hoopis sina?
See artikkel toob välja mõningad põhjused, miks võib selline asi reisil olles juhtuda ja kuidas neid piinlike olukordi vältida.
1. Vedelikupuudus
Reisimine, eriti lendamine, tekitab väga kiiresti organismis vedelikupuuduse. Reisil olles liigutad ennast rohkem ning väga tihti juhtub, et inimesed unustavadki lihtsalt juua. See on organismile kahjulik ja on samuti üks peamisi halva hingeõhu põhjustajaid. Ainus soovitus siinkohal ongi teadlikult vedelikku tarbida. Kandke endaga kaasas veepudelit, mille saate vajadusel alati vedelikuga täita.
Pea meeles, et kohvi ja tee ei ole õiged joogid veepuuduse leevendamiseks, sest soodustavad organismist vee välja viimist.
2. Jalanõud
Jalad higistavad ning seetõttu võivad jalanõud paratamatult haisema minna. See juhtub eriti siis, kui kannad iga päev sama jalanõupaari. Paki reisile minnes kaasa ka teine paar, et saaksid neid vahetada ja anda teistele jalanõudele pisut aega tuuldumiseks. Samuti tulevad kasuks niiskust imavad sokid, jalapuuder või jalasprei.
3. Stress
Reisimine tekitab ärevust ja stressi: mõnel juhul rohkem, mõnel vähem. Sellistes olukordades reageerib ka keha ning seda suure tõenäosusega kahjuks higistades. Paraku on stressist tingitud higi lõhn palju ebameeldivam. Muretsedes toodab keha näärmetes higi, mis tõmbab ligi rohkem ebameeldivat lõhna tekitavaid baktereid. Reisile tuleks kaasa pakkida tavalisest tugevam deodorant, eriti kui tead, et on oodata stressirohkeid olukordi.
4. Haigestumine
Reisimise ajal on lihtne haigestuda, sest puutud kokku paljude bakteritega. Külmetuse tulemusena võib sul lisaks kinnisele ninale tekkida nohu tõttu ka halb hingeõhk. Kõige parem oleks olla ettevaatlik ja haigestumisest hoiduda, kuid kui oled juba haige, siis veendu, et pesed korralikult hambad ja kasutad suuloputusvahendit.
5. Toitumiserinevused
Mitte harjumuspäraste toitude söömine võib sind teist moodi lõhnama panna. Ole oma keha suhtes tähelepanelik ning püüa hoiduda punasest lihast, kalast ja rämpstoidust, mis on tihtipeale halva higilõhna põhjustajateks.
6. Kohalike alkohoolsete jookide ületarbimine
On täiesti mõistetav, et tahad reisil olles proovida kohalikke alkohoolseid jooke. Liialt vägijooki tarbides haised suure tõenäosusega järgmisel päeval nagu kohalik kokteilibaar.
Men´s Health poolt tehtud uuringu kohaselt põhjustab tume alkohol rohkem ebameeldivat lõhna, kui seda teeb kange viin.
7. Toidukordade vahele jätmine
Reisides võib juhtuda, et oled liiga hõivatud, et süüa või üritad ehk lihtsalt raha säästa, jättes lõunasöögi vahele. Mitte söömine võib põhjustada organismis keha kemikaalide lagunemise, mille tulemuseks on halb hingõhk. Suure tõenäosusega hakkab sind piinama ka näljast tingitud kõhuvalu. Sellise ebameeldiva olukorra vältimiseks tuleks teele kaasa pakkida tervislikud suupisted, mida on lihtne nälja korral kotist haarata.