7 viisi, kuidas hotellis viibimine endale hubaseks muuta
Maailma parimad hotellid pakuvad majutust, mis on tihtipeale palju luksuslikum kui sinu enda kodune magamistuba. Kuid mõõdukama eelarvega reisijad satuvad sageli nii-öelda steriilsetesse hotellidesse, teeäärsetesse motellidesse ja odavatesse külalistemajadesse, kus hubasus ei ole esmajärguline. Just neil hetkedel tekib igatsus koduse mõnusa õdususe järele.
Mida siis ette võtta? Järgmisel korral, kui sa lähed tagasihoidlikumasse majutusaustusse, proovi kasutada mõnd neist soovitustest, et muuta oma hotellituba mugavamaks.
1. Paki asjad lahti
Mis on reisimise peamine tunnus – ikka kotid ja kohvrid. Et muuta kogu olemine koduseks, paki oma kaasasolevad asjad lahti, aseta riided riidepuule, pesemisvahendid vannituppa jne. Sedasi saad juba kohe alguses luua mõnusama koduse oleku, kui ei pea kogu aeg kotipõhjas tuhlama.
2. Pista sussid kotti
Susside kaasavõtmisel on mitu eesmärki. Esiteks tekitavad nad lihtsalt mõnusa koduse tunde. Eriti kui viibid kuskil jahedamas kliimas. Teiseks on neil aga puht praktiline väärtus – kui sa ei ole veendunud vanni- ja elutoa täielikus puhtuses, on mõnus tunda, et sinu paljaste jalgade ja määrdunud hotellitoa vaiba vahele jäävad sussid.
3. Paki kaasa oma pesemise vahendid
Paljudes hotellides on küll sind ootamas šampoonid, kreemid ja seebid, kuid sa ei saa iial kindel olla, kas nad sobivad sinu juuste- ja nahatüübiga või kas sulle meeldib nende lõhn? Kaasavõetud pesemise vahendid aitavad luua mõnusat kodust tunnet ning ümbritsevad sind juba tuttavlike aroomidega.
4. Taga endale mõnus vaikus
Tuututavad autod tänaval, norskav naaber või teleri helid kõrvaltoast ei ole just meeldivad unele suigutajad ja hommikuse pika une tagajad. Mugava öise une garanteerivad sulle aga kõrvatropid.
Ekstra nõuanne! Kui unustasid aga kõrvaklapid/-tropid kaasa võtmast, tekita endale nii-öelda valget müra, mis summutab teised häirivad helid. Pane käima ventilaator või kasuta mõnd selleteemalist telefonirakendust.
5. Võta kaasa hea meelelahutus
Eriti just välisriiki minnes, kus rahvuskeel ei ole inglise või mõni muu sulle tuttav keel. Ei ole just tavaline, et sellistes riikides on ainsaks mõistetavaks telekanaliks mõni üksik välismaine uudistekanal.
Võta kaasa raamat, ristsõnad, sudoku või mõni muu mõnus meelelahutus. Kõiki neid saad kaasa võtta nii paberil kui ka nutiseadmetes. Leidub ju mitmeid e-raamatu pakkujaid ja rohkelt telefoniäppe erinevate mängudega. Kui plaanid aga teha mõnusaid filmimaratone, võttes kaasa nad oma sülearvutis, paki kaasa ka HDMI juhe, et vaadata neid arvuti asemel hoopis suuremalt teleriekraanilt.
6. Oma padi
Oma tekk, linad ja padi oleks muidugi toredad kõik kaasa võtta, kuid see ei oleks ehk mõistlik arvestades nende ruumi võtmist sinu kotis. Kõige enam mõjutab ööund just padi. Seega, kui sul on kohvris või kotis vähegi vaba ruumi, tasub enda padja kaasa võtmisele mõelda küll. Eriti kui oled üsna kehva magaja võõras kohas.
7. Mõnus näksimine
Kuigi kohaliku toidu maitsmine käib kindlasti iga reisi juurde, on mõned kodused rutiinid sellised, mida tahaks teha ka siis, kui viibid sellest eemal. Kui sulle meeldib õhtul teleka ees juua tassike kuuma teed oma lemmikkruusist, võta see võimalusel kaasa. Või on sul mingid snäkid, mis võiksid hotellis oleku hubasemaks teha – paki aga kotti. Need asjad ei võta palju ruumi, kuid teevad olemise hoopis õdusamaks.
Nüüd on aga järg sinu käes – kirjuta kommentaaridesse oma nipid, millega muudad kodust eemalolekud hubasemaks!
Tekst: Brit Mesipuu