7 viisi, kuidas taastuda tormilistest pühadest

Tormilised pühad on peetud, kingiralli on seljataga, kõht on jõulutoitu täis, toad koristatud, külalised vastu võetud ja sugulased läbi sõidetud.

Isegi kui sa pole suurim jõulufänn, on tõenäoline, et jõuluhullusest sul päris pääseda ei õnnestunud. Seda tuletab meile meelde meedia, pidev jõulumuusika kohvikutes ning jõulupeod töökaaslastega. Pärast sellist möllu on hea vahepeal end laadida ja veeta aega iseenda või lähedastega.

Mine loodusesse

Emajõe Suursoo matkarada on mõnusalt metsik. Allikas: Maris Pulla, Puhka Eestis

Loodus on üks parimaid viise, kuidas stressi maandada. Uudista loomajälgi lumes, vaata väikse linnu tegutsemist oksal ning tunneta, kuidas loodus liigub alati omas rütmis vaatamata sellele, mis mujal maailmas toimub. 

Üks tore koht, kuhu minna metsikut loodust ja tõelist vaikust ja rahu otsima on Emajõe suursoo matkarada. See pole suur matk, vaid 3km, seega ideaalne just talvise ilmaga jalutajatele.

Rada on üsna vaheldusrikas, laudtee kulgeb nii metsas kui luhal ning vahepeal on võimalik ronida linnuvaatlustorni. Ära unusta ka termost kuuma joogiga — rajal on kolm puhkekohta, kus väike paus teha ning lõkkekoht, kus saab näiteks vahukomme grillida. 

Soovi korral võid peale talvist matka Tartusse ka kauemaks jääda.

Spaahoolitsused

Spaahoolitused aitavad ka jõulustressi vastu

Üks maagiline viis rahu kogeda on sulgeda silmad ning lasta spaateenindajal oma keha eest hoolt kanda. Spaahoolitsus haarab su nii endasse, et seal on raske mõelda oma mõtteid või muretseda. 

Asa Spa Kuressaares pakub stressis kehale midagi rahustavat. Nimelt stressivastast massaaži kogu kehale. 

Tunni aja jooksul saad osa unustamatust spaanaudingust. Samal ajal kui su ninna tungivad sidruni-, lavendli- ja tüümianinoodid saab su keha ülekülvatud vitaalse energiaga.

Teine taevalik nauding, mida samas spaas pakutakse, on laavakivi massaaž. Kujuta nüüd ette sooja laavakivi puudutust oma kehal. Tõeliselt taevalik. 

Mõnikord aga pole vajagi massaaži tervele kehale. Kui tunned, et põhiliselt on pinges kael ja õlad, siis sobib sulle hästi just neile piirkondadele keskenduv rahustav massaaž peale ja õlavöötmele. 30-minutiline hoolitsus haarab nii õlad, käsivarred kui ka kaela ja pea. Peamassaažil on energiat stabiliseeriv efekt, see parandab vere- ja lümfiringet ning on depressioonivastane. 

Taliujumine

Karastav talisuplus on elamus nii kehale kui vaimule.

Alusta algavat aastat karge suplusega. Külm vesi lööb pea klaariks, annab energiat ning loomulikult ka karastab.

Kui tahate proovida, siis ootab Tallinnas teid Lennusulps talisuplusklubi. Just siin ootavad teid valgustatud kai ning ka hubased riietusruumid ja mõnus saun. Tule ja pane oma keha proovile! 

Tee sporti

Elamusgolfikeskus pakub aktiivset puhkust

Ükskõik, kas rühmad jõusaalis, ujud basseinis või jumaldad meeskonnamänge. Sport lülitab su hetkeks kõigest muust välja.

Pingutus tõstab dopamiinitaset ja kasvatab vastupanuvõimet. Samuti tugevdab see ka immuunsust, nii et sa ei pea muretsema viiruste pärast.

Kui tahaksid teha midagi toredat ja saada pere ekraanide või jõululaua tagant minema, siis vii nad Tallinna elamusgolfikeskusesse.

Just siin saavad kokku sport, mäng ja meelelahutus, sest tegu pole mitte lihtsalt minigolfiga vaid 17 eriefektidega rada viivad sind tõepoolest seiklema kõige erinevamatesse maailmanurkadesse nagu džunglisse, aga ka Eesti vaatamisväärsuste juurde ja legendidesse.

Lisaks minigolfile saab siin harrastada ka redelgolfi, disc-golfi ning katsetada golfisimulaatoreid, mis tekitavad tunde nagu mängiksid tõelisel golfiväljakul. Ole valmis üllatavateks efektideks ja väljakutseteks.

Uisuta

Muinasjutuline uisuplats Tartus. Allikas: Silver Gutmann, Puhka Eestis

Pole midagi rahustavamat, kui peegelsiledal jääl uisukaari joonistada ning lihtsalt libiseda. Sul tekib peaaegu selline tunne, nagu lendaksid. Vaata peakohal säravaid tähti või lumehelveste meditatiivset langemist. 

Heade jääolude korral võid uisutada nii rabalaugastel kui kaldaäärsel merejääl. Soojema ilma puhul mine aga näiteks Tartu raekoja platsile. Siinne liuväli on muinasjutuline ning tekitab tunde nagu oleksid üks tegelane Pieter Bruegheli uisutajaid kujutaval maalil.

Pärast uisutamist võid lubada endale kuuma joogi ja koogi kohvikus Werner.

Avasta kauneid kirikuid

Uhke Maarja-Magdaleena kirik Raplas. Allikas: Ivar Leidus, Puhka Eestis

Tahad võtta aja maha ja astuda teistsugusesse aegruumi, kus on vaikne ja aeg justkui seisaks? Üks tee vaikuse ja rahuni jõudmiseks on astuda sisse kirikuuksest.

Siin ei käiata jõululaule ega toimu kingipakihullust. Võid puust pinkidele maha istuda, telefoni välja lülitada ning lihtsalt istuda ja olla oma mõtetega, ilma et peaksid midagi tellima.

Kirikus tekib tihti eriline pühalik tunne, mida veelgi rõhutavad orelimuusika või viirukilõhn.

Eestis on palju kauneid ja avastamist väärt kirikuid. Kas teadsid, et Raplas asub uhke uusromaani stiilis kahe torniga kirik? Rapla Maarja-Magdaleena kirik on tõeliselt suur ja mahutab lausa 3000 inimest. Hea õnne korral saab siin kuulata tuntud Eesti orelimeistrite vendade Kriisade orelit.

Põika kindlasti sisse ka kirikuaeda ning vaata üle 17. sajandist pärinevad rõngasristid ja Eesti skulptori Jaan Koorti kavandatud Vabadussõja monument.

Kui soovid Kesk-Eestisse kauemaks jääda, siis võid ööseks jääda näiteks pooletunnise autosõidu kaugusele jäävasse Ruunawere Postimõis Hotelli.

Mine tõukekelgumatkale

Tõukekelgutamine on mõnus viis mõtted mujale saada. Allikas: Matkajuht OÜ http://matkajuht.ee, Puhka Eestis

Pole midagi mõnusamat ja hingele rahustavamat, kui vuhiseda läbi lumeväljade põsed punased ja naeratus näol.

Kui sulle nüüd tõukekelku mainides kohe puust Soome kelk silme ette tuleb, siis tea, et päris sellega siiski tegu pole. Tänapäeva tõukekelk on rohkem spordivahend ning seega ka kompaktsem kui Soome kelk. 

Uued tõukekelgud on kerged ja kiired ja lihtsasti juhitavad ning sellega saab sõita nii jääl kui lumel. Tõukekelgumatkasid Põlvamaal pakub ettevõte Matkajuht. Võimalus on tellida matk oma seltskonnale (alates 10 inimest) või siis liituda plaanilise matkaga Taevaskojas SIIN.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga