8 kohta Eestis, kus teha kadestamisväärselt ilusaid Instagrammi pilte

Autor: Siiri Kumari, Visit Estonia

Kas oled vahel mõelnud, kuidas küll su tuttavatel alati nii ägedad reisipildid Instagrammis ripuvad? Reisid ju sinagi palju ringi, aga sinu klõpsud ei pälvi lihtsalt kunagi nii palju tähelepanu. Asi on tegelikult lihtne. Pilkupüüdvate ja ägedate piltide saamiseks tuleb lihtsalt külastada erilisi ja ägedaid paiku, mis teisigi kõnetavad. Siis tuleb leida hea nurk, sättida värvid õigeks ning nautida ilusat tulemust. Kuhu siis võiks Eestis sõita ägeidaid Instagrammi pilte jahtima?

Haldjalikud Saula Siniallikad

Autor: Martin Suuroja, Wikimedia Commons

Kas tahaksid panna kõik oma sõbrad uskuma, et käisid korraks “Sõrmuste isanda” haldjametsas Legolasega vibu laskmas? Kui nii, siis võiksid kaardilt üles leida Tartu maantee lähedale jäävad Saula Siniallikad. Nimelt paneb sealsete allikate smaragdroheline vesi su tõepoolest maagiasse uskuma. Vee sinakasroheline värvus tuleb kõige paremini esile lumega, kuid erilise elamuse saab igal aastaajal. Kohale saab nii autoga, kui ka bussiga Tallinnast.

Ulmeline Rummu karjäär

Foto: Visit Estonia

Rummu karjäär on tõeliselt utoopiline vaatepilt keset Eestimaa loodust ja külaelu. Nimelt hakkab ühtäkki muidu tasasel maastikul silma veider mägi ning selle ees laiub kummaliselt sinikasroheline veekogu, mille keskel seisavad aga mahajäetud tööstushooned. Ümbrus tekitab külmavärinaid ja tunde justkui oleksid sattunud ulmefilmi. Tegelikult oled sa ikka siinsamas Harjumaal.

Rummu karjäär on fotograafidele tõeline maiuspala, sest ägedaid pildiideid on rohkem kui üks. Näiteks võite ronida mäe otsa ja suunata kaameraobjektiivi otse hoonetele. Või teha ägedaid pilte üles ronides – usu mind, see näeb välja täpselt nagu oleksite mõnes USA looduspargis. Või pildistage mäge ennast üle vee. Koos peegeldusega meenutab mägi veidi Austraalia kuulsat Uluru mäge. Parim päev karjääri juures pildistamiseks on selge sinise taevaga kevadpäev, kuid loomulikult on karjäär avastamist väärt ka igal muul ajal. Hooajaväliselt tuleb karjääri pääsemiseks osta pilet veebist. Kohale saab nii autoga kui ka bussiga Tallinnast.

Kui otsite lähedal asuvat öömaja, võite kaaluda peatumist Laulasmaal.

Nunnumeeter põhja alpakafarmis

Üks hea võimalus, kuidas pöörata kõigi sinu jälgijate pilgud sulle on pildistada midagi nii nunnut, et südamekese panemata jätmine ei tule kõne allagi. Kõik, mis sa selleks tegema pead on sõitma Pärnumaale Are lähedale ning armsate nunnupallidega lähemalt tutvust tegema. Alpakaid on lubatud toita kohapeal müügil olevate snäkkidega, kuid nad tulevad sind rõõmuga uudistama ka siis kui sul neile midagi pakkuda pole. Väike selfie alpakaga paneb ka kõige nukrama feedi elama. Kui pildid tehtud võid minna luurele nende poodi, osta kõiksuguseid pehmeid alpakavillast kudumeid või hoopis lõnga ja hakata ise varrastega pusima.

Alpakafarmi saab mugavalt autoga või bussiga Pärnust.

The times we had

Autor: Kadi-Liis Kopper, Visit Tallinn

Tead ju küll, kuidas tsitaadid töötavad. Kui näed midagi, mis kirjeldab su praegust olukorda ülitäpselt, siis jääb tsitaat hea lauluna sind kauaks kummitama. Kui enamasti kohtame selliseid meeldejäävaid tsitaade raamatus, muusikas või lemmikfilmis, siis tegelikult on veel üks koht, kus tsitaate korjata. Nimelt on selleks Tallinna vanalinn. Just, kuulsid õigesti! Koperda mööda vanalinna munakivitänavaid üles Kohtuotsa vaateplatvormile ja just sealt ta sulle otsa vaatabki — ikooniline graffiti “The times we had”. Võta aga sõprade või kallimaga istet ja jäädvustage see hetk, mis ütleb kõik. Möödunud ajad ja mälestused ei lähe kunagi moest välja nii et võid olla üsna kindel et see pilt mitte ainult ei kaunista su Instagrammi seina vaid teeb südame soojaks iga kord kui seda vaatad. 

Aidu karjäär – Eesti oma Kariibimeri

Autor: Jürgen Voolaid, Visit Estonia

Mäletan, kui vaatasin esimest korda sõbranna pilte Ida-Virumaalt ning kuidas mul suu imestusest lahti vajus. Sõbranna poseeris lai naeratus näol türkiissinise vee taustal. Mis mõttes Ida-Virumaal? Ei või olla! Ning taustal laiuvad vägevad tuhamäed tegid vaatepildi veelgi eksootilisemaks. See lihtsalt ei paista välja nagu Eestimaa. Aga usu või ära usu, see fantastiline tööstusmaastik asub tõepoolest Eestis ning ootab sind pikkisilmi oma ilu jäädvustama. Tee, mis tahad, sõida kasvõi SUPi, aga ühele kiusatusele ürita siiski vastu hakata. Nimelt ei tasu kohe kindlasti siin ujumist proovida, kuna vesi on saastunud. Kohale saab autoga. Rongiga tulles jõuad välja Kiviõlli, peale mida tuleb järgmise 10 km jaoks ise midagi välja nuputada. Üks võimalus on külastada Aidut näiteks imekaunist Saka Mõisast

Kummituslik Toolse linnus 

Autor: Kätriin Huttunen

Kõik keskajafännid värisege, sest järgnev on midagi teile. Nimelt pakub Toolse linnus imelist võimalust kehastuda keskaegseks rüütliks või printsessiks. Pane selga kaunis voogav või linane särk ja astu Toolse linnuse varemete vahele. Merelt puhuv tuul paneb juuksed lehvima ning fantastiline pilt ongi valmis. Ekstra dramaatilise efekti saavutamiseks sihtige oma külastus päikseloojangu ajale. Kohale saab nii auto kui ka bussiga läbi Haljala minnes. Kui sa ei soovi peale päikesetõusu tervet teed koju sõita võid jääda ööseks näiteks Vihulasse.

Uttu mattunud Viru raba

Autor: Siiri Kumari, Visit Estonia

Kas imestad vahel kuidas ikka sünnivad kõik need müstilised ja udused rabapildid? Käime me ju kõik vahel rabas. Miks siis tavainimesel nii ei õnnestu? Nagu oled vist juba ära tabanud, siis fotograafidel on oma nipid. Üheks neist on varajane ärkamine. Selleks, et püüda erilisi valguseid ja udu Viru rabas tuleks Tallinnast sõitma hakata juba kell viis hommikul. Mudugi on alternatiive nagu leida ööbimine Lahemaal või lausa telkida. 

Varajane ärkamine pole kõigi jaoks ning tõenäoliselt on hommikul soojast voodist välja saamine viimane asi, mida soovid puhkepäeval teha, kuid fakt on see, et lõppude lõpuks on asi seda väärt. Esimesed päikesekiired, udusse mattunud rabasaared ja need valguseid, mida tekitab päikesetõus on võimatu tabada mistahes muul ajal.

Sürreaalsed kõlakojad

Autor: Tõnu Tunnel

Eesti metsad on imelised. Pole midagi paremat kui minna kevade alguses vaatama, kuidas esimesed lilled pea mullast välja pistavad, imetleda pungi puuokstel ning naeratada esimesele linnukesele, kes oksal laulu on lahti lasknud. 

Suurepäraste Instagrammi piltide jahtimiseks võiks aga seal metsas veel midagi olla. Aga mis täpsemalt? Mis sa arvad näiteks suurtest puust kõlakodadest, mis muuhulgas võimendavad loodushääli? Kõlakojad keset lopsakat metsa näevad välja tõeliselt sürreaalsed ning on seetõttu ka fotogeenilised ning ei jäta ühtki su sõpra külmaks. Kui need 2015 aastal Pähni looduskeskuse lähedasele metsalagendikule loodi jäid need silma isegi välismeediale. Läti piiri ääres Paganamaal paiknevad Metsa Kõlakojad asuvad pooletunnise autosõidu kaugusel Võrust. 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga