8 nõuannet koeraga reisijale

pxfuel.com

Kas vaatad ka vahel Instagrami pilte imearmsatest koertest erinevates looduskaunites kohtades või mõnel kaunil linnatänaval kõndimas? Meisse on justkui sisse kodeeritud, et koeral on mugavam kodus ning kui läheb reisimiseks, anname koduvõtmed sõbrannale või viime neljajalgse sõbra naabritädi kätte hoiule. Tegelikult pole aga ühtki põhjust, miks peaks koera tingimata koju jätma. Koer tunneb end teie seltsis hästi ning teie ei pea lemmikut igatsema. Peale selle saab enamik koeri reisimisega väga hästi hakkama.

1. Tunne oma koera
Siiski peab alguses ära mainima, et mitte iga koer pole loodud reisimiseks. Koeraga reisi planeerides on tähtis lähtuda oma koerast. Kui su loom on haige, vana või tihti ärevil, siis on parem jätta ta hea tuttava hoolde või viia lemmikloomahotelli. Kui oled märganud, et su lemmikule reisimine kohe üldse ei istu, ei tasu teda sellega ka piinata. Kui tahad teada, mida koer reisimisest arvab, testi teda kõigepealt lühikese reisiga. Nii tead, kas on mõtet koeraga ka pikemaid reise ette võtta.
2. Hakka auto- ja lennusõitu harjutama maast madalast
Nagu teame, siis vanale koerale uusi trikke ei õpeta. Tegelikult muidugi võib õpetada küll, kuid nagu inimeste puhulgi on noort looma lihtsam õpetada kui vana. Seega on hea hakata koera autosõiduks treenima juba kutsikaeas. Võta ta autosõidule kaasa nii tihti kui võimalik. Et koera salongis lõbustada, hoia maiustused ja mänguasjad alati käepärast. Just nagu inimenegi vajab ka koer palju julgustust, seega pööra kutsule tähelepanu ning kiida teda.
Kuidas treenida noort koera pikemateks autosõitudeks? Oluline on, et lemmiklooma esimene autosõit oleks positiivne kogemus. Alustada võib näiteks sellest, et panete autosse ka koera lemmikmänguasjad. Nii harjub ta uue keskkonnaga ära. Kui loom tunneb end pargitud autos hästi, võite proovida teha kiire 10minutilise autosõidu. Pärast sõitu paku koerale maiust või külastage mõnda toredat paika nagu koerteparki. Jällegi seostub nii koerale autosõit millegi positiivsega.
3. Väsita koer enne autosõitu ära
Kui su koeral on palju energiat võib autos paigal püsimine tema jaoks keeruline ülesanne olla ja muuta ta närviliseks. Seega on hea koer enne reisile minekut ära väsitada. Minge pikale jalutuskäigule või veeda enne autosõitu aega koeraga mängides.
Mõtle ka sellele, millal su koer tavaliselt väsinud on? On ta hommikune unimüts või on tal just siis palju energiat ning jõuvarud jõuavad lõpule hoopis pärastlõunal? Kui tead, millal su koer väsinud on, saad planeerida ka autosõidu või lennu just sellele momendile.
Ühistranspordiga reisides vajate tõenäoliselt ka transpordipuuri. Sellegi võiks hankida juba varakult ning hakata koera sellega harjutama.
4. Jäta hommikusöök vahele
Koertel nagu inimestelgi võib autos paha hakata ning selleks, et vältida oksendamist on parem koera enne minekut mitte toita.
5. Väldi veepuudust
Koer kaotab lõõtsutades palju vett. Ära unusta kaasa pakkida kauss ja mitu pudelit veega, et loomal ei tekiks veepuudust.
6. Hotellid ja restoranid
Hotelli broneerides on sul valida paljude lemmikloomasõbralike hotellide hulgast. Õnneks on tänapäeval üha rohkem kohti, kuhu saab julgelt oma neljajalgse sõbra lisatasu eest kaasa võtta. Nimekirja loomasõbralikest ööbimispaikadest leiad siit. Kui te hotelli broneerides vastavat märget ei näe, võite selle ka üle küsida. Mõnikord ei ole hotellid või ööbimispaigad selle peale mõelnud, kuid tulevad rõõmuga soovidele vastu või saavad teha erandi.
Restoranide puhul on hea uurida ustele kleebitud silte. Kui uksel silt puudub, on hea koer kaaslasega välja jätta ning ise sisse minna ja küsida. Jällegi sõltub palju teenindajast. Kui uurite viisakalt võib teenindaja teile vastu tulla.
7. Tee koerale hotellis viibimine koduseks
pug-801826Mäletad, kuidas üliõpilasena võis kodust kaasa võetud kaisuloom, tekk või padi tekitada võõras ruumis kodutunde? Samamoodi on ka koertel. Hea on reisile kaasa pakkida tekk, millel loom kodus tavaliselt lamab või ta lemmikmänguasi. See aitab leevendada ärevust, mida tekitab võõras koht. Võid anda koerale ka oma paar päeva kantud T-särgi külje alla. Tuttavad lõhnad vähendavad reisistressi.
8. Premeeri looma pika jalutuskäiguga
Kui peale väsitavat lendu või autosõitu tahaksid sa üle kõige voodisse pikali heita ja uinaku teha, siis kõik, millest sinu koer unistab on üks mõnus jalutuskäik. Tee talle seda rõõmu ning minge kohe sihtkohaga tutvuma. Küllap avastad üsna pea, et liikumine mõjus ka sulle ergutavalt.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga