9 romantilist ideed, mida veebruaris ette võtta

Talvel kipuvad eestlased romantikalainel pisut laisaks jääma. Külm ilm ei meelita kohe kuidagi õue minema ning ega seda peagi tegema. Saab ju toidu mugavalt ka koju tellida, end teki sees kerra tõmmata ja vaikselt lemmikseriaali seltsis kodusoojust nautida. Kui aga Netflix ja chill on plaanis juba kolmandat nädalavahetust järjest, siis on ehk just nüüd aeg oma elule veidi vunki juurde keerata ja üllatada kallimat mõne eriti armsa romantilise seiklusega. Siinkohal annamegi mõne hea mõtte, mida toredat võiks romantikakuul ette võtta.

Tee kelgukoertega lõbusõitu

Talviste romantiliste seikluste korraldamisel on meil tavaliselt üks hirm: mis siis kui lund ei ole? Õnneks kelgukoertega lustides seda siiski kartma ei pea. Esiteks isegi kui kelgusõitu teha ei saa, saab koeri ju ikka kallistada, nendega mängida ja neid jalutada. 

Kuhu aga minna, et kaaslasele unustamatu elamus pakkuda? Pealinnast vaid tunniajase autosõidu kaugusel ootab sind 8 Alaska malamuuti, 28 Siberi huskyt ning lisaks veel hobune, kass ja küülik. Kõik need armsad loomad leiad sa Hellekantri Huskypargist Raplamaal. 

Kohe kohale jõudes ole valmis selleks, et nunnud koerad su südame üles soojendavad. Külastuse ajal õpid uusi asju koerte kohta ja saad teada, kuidas koerarakendit juhtida. 

Edasi saate juba koos kaaslasega koerad kelgu ette rakendada ja kelgukoerasõit võib alata. Kui tahate veel eriti ilusat mälestust oma romantilisest päevast, siis saate tellida ka fotosessiooni koertega.

Saanisõidud kaunis looduses

Mis oleks romantilisem koos kaaslasega läbi lumiste maastike tuhisemisest? Saanisõit paneb sind end tundma nagu mõnes Vene romaanis või muinasjutus. Kui su kallim on hobuste armastaja ning ei pelga ka krõbedama külmaga õues olla, palu tal end soojalt riide panna ning üllata teda saanisõiduga Voore tallides.  Võtke istet pehmel saanil ja nautige imelisi lumiseid metsavaateid. Voore tallides pakutakse kahte erineva pikkusega sõitu 35 min ja 60 min. Peale sõitu ootab teid kuum glögi, pirukas ja muffin.

Õhtuks ei pea aga sugugi tingimata koju tagasi sõitma. Miks mitte jääda ööseks Ruunawere Postimõis Hotelli.

Lase tõukekelgul liugu

Kui saanil istumisest tagumik lapik või olete lihtsalt aktiivsed inimesed, siis sobib teile hästi ette võtta tõukekelgumatk. Tõukekelguga saab hästi liuelda nii järvejääl kui ka tihendatud lumeradadel. See on tõeliselt lustlik liikumisviis ning annab hoopis teistsuguse võimaluse nautida talvist Eestimaa loodust. Ning pole hullu, isegi kui sa pole väga sportlik, saad tõukekelguga kenasti hakkama. Kui lähed esimest korda näidatakse sulle, kuidas kelku juhtida ja pidurdada. 

Parima elamuse saamiseks tasub õigesti riietuda. Riietuge kindlasti kihiliselt ja ära unustage sooja pesu.

Tõukekelgu laenutamise kohta saate infot Loodusturismi lehelt. Tõukekelke on võimalik laenutada nii Tartus kui Otepääl.

Uisutamine rabas

Allikas: Seikle Vabaks Matkad

Kindlasti olete näinud imelisi pilte inimestest, kes uisutavad looduses või kaunil rabamaastikul. Kaadrid näevad välja võrratud ning mis oleks veel kaunim, kui viia kaaslane loodusesse peegelsiledale jääle ringe tegema. Sellegipoolest tasub siinkohal pidurit vajutada ning enne tegutsemist läbi mõelda, kui hästi sa looduslikku jääd tunned ja kas sul on olemas vajalik varustus. Näiteks on jäänaasklid väga oluline asi sellisteks retkedeks. Kui oled aga algaja looduses uisutaja tasuks hoopis ühendust võtta mõne matkakorraldajaga. 

Imeline võimalus rabajääle kauneid kaari joonistada avaneb näiteks Soomaal Tässas, Tipu külas. Kui kohale jõuate ootavad teid matkauisud ja ettevalmistatud marsruut. Peale liuglemist saate aga nautida  maitsvat einet ja sooja jooki.

Romantiline õhtusöök mõisas

Kui olete külmakartlik paar, siis on parem talvevõlumaad aknast nautida. Miks mitte korraldada kallimale romantiline õhtusöök? Sellist võimalust pakub näiteks Saka mõis. Võta kallim käevangu ja sõiduta ta kaunisse Ida-Virumaa loodusesse. Jalutage mõisapargis, avaldage armastust pankrannikul, vedelege basseinis ning siis nautige head sööki ja maalilist lumesadu akna taga.

Jalutuskäik pargis

Tihtipeale on just nooremad meist murelikud ja sooviksid pakkuda kaaslasele midagi romantilist, kuid raha ei ole. Ehk oled sa üliõpilane või hoopis noor lapsevanem, kelle palk läheb laste ja majalaenu peale? Sellisel juhul ei tasu kohe tormata puhkuse- või tarbimislaenu võtma. 

Selle asemel, et nukrutseda ja keskenduda sellele, mida kõike sa ei saa oma partnerile lubada, mõtle hoopis sellele, mida romantilist sa talle korraldada saad. Miks mitte teha termosega kakaod ja kutsuda kallim parki jalutama. See on suurepärane kohtinguidee, sest värskes õhus kõndides läheb tuju heaks ja tulevad head mõtted.

Vii kaaslane näiteks Kadrioru parki. Imetlege luigetiiki ja kauneid lumiseid puid. Peatuge pingil ja jooge kakaod, otsige üles iga salarada, tehke jälgi äsjasadanud lumme ja imetlege lihtsalt ilusat päeva või valgustatud õhtut.

Jäätunud kosk

Teine imeline mõte, mida kaaslasega talvenädalavahetusel ette võtta on viia ta jäätunud koske vaatama. Kui olete näinud koske kevadel või suvel, siis võin teile kinnitada, et talvine kosk on hoopis midagi muud. Tohutud jääpurikad ripuvad kaldalt alla jättis mulje nagu oleks kosk jäätunud üleöö. Seda looduse imet tullakse kaema nii lähedalt kui kaugelt. Nii et võta aga kaaslane käevangu ja avastage Eesti looduskauneid kohti.

Kõige tuntumad on kindlasti Jägala ja Keila juga. Kes tahab aga Baltimaade kõrgeimat juga näha sõitku Ida-Virumaale Toila valda kus asub 30 meetri kõrgune Valaste juga, mis on talvel samuti omamoodi vaatemäng.

Rabamatk

Tihtipeale seostub meile rabadega ikka südasuvekuumus ja parmud või siis sügisese raba kaunis värvidemäng. Kuid ka talvel on rabad väga kaunid — kõik on imeliselt valge, iga puuoks lumega kaetud. Ole lihtsalt laudteel ettevaatlik ja ära libise. See annab aga hea ettekäände haarata kallimal käest. Tehke üksteisest kauneid pilt, pühkige lumehelbeid põskedelt ning jagage rabajärve ääres sooja jooki.

Õdus pärastlõuna kohvikus

Allikas: Kohvik Supelsaksad

Pole midagi armsamat, kui viia kallim ilusa talveilmaga kohvikusse kooki sööma. Miks mitte teha sellest tõeliselt romantiline kohting? Pärnus asub ühes vanas puumajas kohvik Supelsaksad. Mustrilised tapeedid, romantiline mööbel ja lambivarjud, lillelised laua- ja tugitoolikatted— kogu interjöör siin lausa karjub kreemikoogi ja romantika järgi. Külastage kohvikut õhtul ning ajage teekannu jagades õdusas atmosfääris kasvõi tundide viisi juttu.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga