Koos kaaslasega reisimine võib olla üsna intensiivne kogemus – ühtäkki olete teineteisega koos, seda võõras keskkonnas ja nii 24/7. Paarilisega reisimine võib olla hämmastav ja suhteid tugevdav kogemus, kuid see võib kiiresti muutuda ka õudusunenäoks.
Selleks, et asjad ei võtaks negatiivset pööret, anname sulle nõuandeid edukaks reisimiseks koos oma hingekaaslasega.
1. Tutvuge teiste reisijatega
Üks kõige halvemaid asju, mis võib juhtuda, on see, et te lihtsalt jääte oma paarimullikesse kinni. Muidugi on see reis teie kahe jaoks, kuid kui soovite, et see kogemus jääks teile eluks ajaks meelde ja toimiks sujuvalt, siis tuleb teekonnal luua uusi sõprussuhteid teiste reisijatega. Reisi ajal uute inimestega kohtumine ei ole mitte ainult üks kõige vahvamaid kogemusi, vaid annab ka uusi ideid erinevateks tegevusteks ning seiklemiseks.
2. Võta aega iseendale
Koos reisides, olgu see siis oma kaaslase või sõbraga, olete teineteisega terve ööpäeva ja nii mitu päeva järjest. Seetõttu on oluline leida ka aega vaid iseendale, sest vastasel korral võivad väiksed nääksumised kergelt ette tulla. Nii võib juhtuda ka igapäevaelus, mistõttu on ka reisil olles oluline see aeg iseendale leida ning seda nautida!
3. Korraldage kohtinguõhtuid
Niisama oluline, kui on aeg iseendale, on ka aeg vaid teile kahele. Korra kuus või korra nädalas on tore luua romantiline atmosfäär, mida kahekesi nautida. See säilitab teie vahel tasakaaluka ja harmoonilise suhte.
4. Andestage kiiresti
Niivõrd tihedalt aega koos veetes on suur tõenäosus, et tekib lahkarvamusi. Isegi siis, kui teineteisest väga hoolite. Olles väsinud, võõras keskkonnas ning pidevalt üksteise silme all, muutuvad asjad, mis tavaliselt muret ei tekita, ärritavaks. Muutute tujukaks ning tõenäosus, et te selle tuju oma partneri peale välja valate, on üsna suur. Seetõttu on oluline lasta oma ärritustundel lihtsalt jahtuda ning õppida vabandust paluma.
5. Looge kompromisse
Mõnikord on targem lihtsalt leppida. Lõppude lõpuks on sellel reisil ikkagi 2 inimest, nii et teil tuleb veenduda, et mõlemal on reisil olles tore. Kompromiss ei tähenda ainult reisi sihtkoha valikut, vaid ka otsustamist, kuhu minna sööma või millises hotellis ööbida. Lihtsalt veenduge, et te mõlemad rahul oleksite!
6. Vältige rahamuresid ette planeerides
Enne reisi planeerimist pange paika eelarve. Reisil olles on üheks suurimaks lahkarvamuste põhjustajaks raha. Planeerides arvestage mõlema soovide ja tegevustega, mida reisil olles kogeda soovite. Selle põhjal saate panna kokku eelarve ja oskate arvetsada, kas saate seda kõike endale lubada või mitte. Reisieelarve planeerimise võti on olla avatud ja aus oma võimaluste suhtes – nii ei tekita rahaküsimused reisi ajal stressi.
7. Ärge unustage süüa
Me kõik oleme seda tundnud – väsinud ja näljane. Sellise kombinatsiooni tulemuseks on tusatuju ja kergelt ärritumine. Tujukus viib tülini ja see ei vii mitte kuhugi. Nii et hoidke ja toitke teineteist hästi! Isegi kui tunned, et ei ole näljane, siis kanna kaasas pisikest suupistet, mis hoiab sinu energia ja tuju üleval.
8. Hoolitsege teineteise eest
Olete paar ehk meeskond ning just seetõttu tuleb teil üksteise eest hoolitseda. Kui partner on jäänud haigeks, siis olge valmis tõttama lähimasse apteeki ravimite järgi. Juhul, kui sinu kaaslane on reisimisest väsinud, siis võtke aeg maha ja lükake järgnevad reisiplaanid päevake edasi ning laadige senikaua akusid.
Jälgides neid väikesed nõuandeid, väldite mitmeid ebavajalikke tülisid ja stressi, mis võivad koos kaaslasega reisides esile kerkida.
Soovime sulle ja su kaaslasele muretut ja pingevaba puhkust!