Seiklemine on silmaringi avardav ning kahtlemata üks vahva kogemus – olgu see siis lühike ringreis või pikem väljasõit välismaale. Selleks, et kõik sujuks, tuleb teha piisavalt uurimustööd, veel parem oleks vestelda juba kogenenud reisijatega ning valmistada ennast mentaalselt ette ka ootamatusteks.
Iga reis on oma võlude ja valudega, oled sa siis juba oma 10ndal reisil või ootad alles oma esimest seiklust. Selleks et läbida oma esimene reis võimalikult valutult, toob selle artikli jätkulugu välja veel 5 viga, mille otsa võid oma esimesel reisil komistada. Loe kindlasti ka sarja esimest osa!
6. Võtad korraga liiga palju ette
Seda harrastab nii mõnigi – 40 riiki vaid 2 kuuga, pole probleemi. Teostuse poolest on see täitsa võimalik, kuid see tähendab põhimõtteliselt vaid kiiret läbisõitu. Jah, linnukese saab kirja, kuid selles ei seisne ju reisimise põhimõte?
Tegemist ei ole võidujooksuga või passi templite kogumisega. Reisimise idee on ikkagi hinnata, nautida ja avastada teiste riikide kultuuri ja traditsioone. Kas 2 päevaga saab tõesti kõike seda näha? Vaevalt. Võta aega ja läbi pigem vähem kohti, kui torma ühest kohast teise selleks, et teistele öelda ja näidata, et voh seal olen ma käinud. Kes aeglaselt sõuab, see kaugele jõuab!
7. Alahindad vahemaad
Kaardid võivad olla teinekord üsna petlikud. Reisijad alahindavad tihtipeale sihtkohtade vahekaugust ja reisiaega.
Teada tuntud Google Maps võib sulle anda hinnatava sõiduaja, kuid võõras riigis olles on targem võtta nõu kuulda ka kohalikelt.
8. Hilined vaktsineerimisega või unustad selle sootuks
Reisiplaane pidades on tarvis meeles pidada ka neid kõige igavamaid asju – eriti reisikindlustust ja vaktsineerimist. See pole küll just kõige põnevam osa, kuid teeb elu omajagu lihtsamaks.
Niipea kui tead, kuhu poole oma suuna võtad, broneeri ka vastuvõtu aeg oma perearsti juurde!
Mõnedes kohtades ei pruugigi vaktsiine vaja minna, kuid mõned sihtkohad lausa karjuvad selle järgi. See kõik sõltub asukohast ja sinu tervisest.
Peamine, mida tuleb meeles pidada, on see, et mõned vaktsiinid tahavad kordusprotseduure. Mida varem sellega alustad, seda vähem on ka rabelemist ja stressi. Ära jäta vaktsiine unarusse või viimasele minutile!
9. Muretsed pisiasjade pärast
Eesseisva reisi pärast muretsemine on täiesti normaalne – see on see mõnus närvikõdi tekitav tunne.
Tundmatu on küll hirmuäratav, kuid selle üle pole mõtet liialt stressata, sest muidu oled pinges juba enne lennukile minekut. See kehtib eriti neile, kes võtavad reisiteekonna ette üksinda, sest kõigega tuleb iseseisvalt toime tulla. Inimene on võimeline erinevates situatsioonides toime tulema, seega siinkohal suuna mõtted positiivsele. Need pisiasjad ei oma tähtsust!
10. Lased teistel enda eest otsustada
Esimest korda teel olles kohtud ja vestled uute inimestega, saad teada, kus nad on käinud, kuhu lähevad ja mida on kogenud. Alati on nende inimeste hulgas ka üks selline, kes teab enda arust kõike. Ilmselt mõistavad nad hukka sinu reisikava, korraldades seda ümber oma „tarkuste“ ja soovide järgi. Esmakordselt reisides võtad sa suure tõenäosusega nende nõu ka kuulda. Tegelikult ei olegi selles midagi halba, kuid seepärast ei tasu unustada enda plaane. Halvim asi, mida saad teha, on võtta igaühe tarkusetera tõepähe.
Igaühel on oma stiil, plaanid ja soovid – nagu ka sul. Võta nõuanded arvesse, kuid ära lase teistel sellega oma reisiplaane segada.