9 nõuannet imelise puhkuse planeerimiseks

Planeerimine on ilmselt puhkuse kõige raskem osa. Seal on niivõrd palju erinevad asju, millega arvestada, palju teadmatust ka sihtkoha osas ja takistused, mida ette näha on võimatu. Seega, kuidas siis ikkagi korraldada endale üks mõnus puhkus Eestis?
Kindlasti tuleb sul silmitsi seista ootamatustega, millega sa arvestada ei ole osanud, kuid jälgides neid nõuandeid, hoiad ära puhkuse läbikukkumise.
 

Planeeri
Planeeri

1.     Vali õige kuupäev

Enamus inimesi teeb oma puhkuseplaanid arvestades oma ajakava kooli või töö osas. See aga ei pruugi olla alati kõige parem idee. Näiteks soovid ehk minna ja lõõgastuda jaanipäeva ajal Pühajärve rannal, kuid siis vaikusest ja rahust küll rääkida ei saa. On ju seal tavaliselt toimumas sel ajal mõni suurem muusikaüritus.
Targem on valida kuupäev, mis tõotab sobivat ilma (mida meil muidugi Eestis on raske ette ennustada) ning väldib massiivset rahvahulka sihtkohas. Tark valik oleks planeerida oma puhkus madalhooajale.

2.     Määra endale eelarve

Eestis varieeruvad hinnad igasugustes äärmustes, seega ole oma eelarve suhtes aus. Mõtle välja, millised oleks need tegevused, mida reisil teha soovid ja uuri, milliseid võimalusi meelepärane sihtkoht pakub. Kindlasti pööra tähelepanu ööbimisvõimalustele ja erinevatele transpordi kuludele.

3.     Võrdle hinnapakkumisi

Ööbimiskoha leidmiseks pakuvad erinevad broneerimisportaalid laialdaselt majutustüüpe erinevatest hinnaklassidest. Eesti suvi võimaldab muidugi ka telkida, mis on väga praktiline ja taskukohane variant.
Hotelliveebi lehel on mugav võrrelda erinevaid majutusasutusi, sest otsinguid saab teha kuupäevapõhiselt ja puhkusepaketid on võimalik reastada hinna järgi.

4.     Loe arvustusi

Enne reisiplaanide elluviimist sirvi läbi erinevaid arvustusi. Nii saad enne restorani või hotelli broneerimist veenduda, et see vastab sinu ootustele. Mida rohkem sihtkoha tausta uurid, seda rohkem ammutad ka teadmisi selle koha eripärade ja tegevusvõimaluste kohta ning kaevad välja ka populaarseimad söögi- ja peatuskohad.
Hotelliveebi lehel majutusasutustele antud tagasiside on autentne, kuna tagasisidet saavad anda vaid kliendid, kes on teinud broneeringu Hotelliveebist ja valitud majutusasutuses ööbinud.

5.     Loo tegevuskava

Tegevuskava olemasolu annab kindlustunde, sest siis ei satu sa olukorda, kus ei oska midagi teha. Samuti omad sedasi üldist ülevaadet, milliseks sinu puhkus kujuneb. Kava planeerides jäta kindlasti ka ruumi spontaansusteks, et soovi korral mõni tore kõrvalepõige teha.
Vältimaks üllatusi, tee endale kindlaks, kas kõik kohad, mida soovid külastada on puhkuse ajal avatud.

6.     Hea tehingu korral ole kiirelt valmis broneerima

Enne ööbimiskoha broneerimist kaalu hoolikalt kogu oma puhkuseplaan läbi. Juhul, kui leiad väga hea pakkumise, ole valmis sellest ka kinni haarama. Head pakkumised ei jää sind ootama.

7.     Pane oma plaanid kirja

Iga ringreis võiks enne teele asumist sisaldada ka kirjalikku plaani näiteks Google Docs-is. Nimekiri võib olla üldine või hoopis sisaldada väikseid detaile, nagu huviväärsuste aadressid ja erinevad ekskursioonivõimalused.
Sinna saate ilma vaevata juurde lisada ka pakkimisnimekirja, et olulised asjad ikka kindlasti kaasa saaksid. Eestis on väga muutlikud ilmad, mistõttu ärge unustage vihmavarju ka kõige kuivematel kuudel.

8.     Tee olulistest dokumentidest koopiad

Naudi!
Naudi!

Olles ära broneerinud hotelli või huvitegevuse, siis salvesta endale kindlasti ka koopia, mida on sul võimalik vajadusel ostutõendina esitada. Mõni kord võib juhtuda, et sinu broneeringute kohta andmed puuduvad, kuid omapoolsete tõendite olemasolul on sul lihtne olukord ilma stressita lahendada.

9.     Naudi puhkust!

Olles neid punkte järginud, on sul tugi olemas ja enam ei saa ka sinu puhkusereis allamäge veereda. Kui midagi peakski nihu minema, siis ega sa paljut enam teha ei saagi. Lihtsalt lõõgastu ja mine vooluga kaasa.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga