Erilised elamused, mida sel sügisel proovida

Allikas: Jaak Nilson

Reisimine ja puhkamine ei pruugi olla vaid vaatamisväärsustega tutvumine ja basseini ääres mõnulemine. Üha rohkem pakutakse erilisi elamusi, mis teevad puhkuse meeldejäävaks ning pakuvad võimalust saada uusi kogemusi ja tutvuda huvitavate inimestega. Kui sooviksid oma puhkust vürtsitada millegi teistsugusega, siis miks mitte pakkuda endale mõni põnev elamus?

Tee tutvust Tallinnaga

Üks äge võimalus oma puhkusele veidi särtsu lisada on minna ekskursioonile. Jah, ise telefon näpus kohti avastada on ka tore, aga kujutage nüüd ette, kui teid võtab pealinnas vastu naerusuine giid, kes jalutab teiega neli tundi ringi, räägib põnevaid lugusid ning kõigele lisaks teeb teist ka kauni video.

Koos giidiga saate jalutada vanalinnas, kuulata ajaloo kohta ning märgata väikeseid detaile, mida võib-olla ise ei oskakski leida. Peale jalutuskäiku võtab giid teid auto peale ning sõidutab läbi Tallinna eriilmeliste linnaosade. Külastate Kalamaja, piilute hipsterite lemmikkohtadesse ning teete tutvust nii Kopli kui Paljassaarega. Sealt edasi ootab avastamist aga Kadriorg, Lasnamägi, Pirita ja Viimsi.

Selline tuur on imeline võimalus tutvuda iga nurgatagusega Tallinnas ning saada hea ülevaade meie pealinnast. Kokku kestab ekskursioon neli tundi. Rohkem infot leiad privatetoursestonia.com 

Tallinnas leidub kindlasti avastamisväärset pikemaks kui üheks päevaks. Ööbimisvõimaluste kohta uuri siit. 

Keskaegsed maitsed

Avasta keskaegseid maitseid. Autor: Oliver Moosus, Visit Estonia

Kui sul on soov ajas tagasi rännata, kuid mitte lihtsalt vanu fotosid vaadates ning arhitektuuri nautides, vaid hoopis kõhu ja ninasõõrmete kaudu, siis on keskaegse Tallinna toidutuur täpselt sinu tassike teed. Sellel ekskursioonil ole valmis kõndima munakiviteedel, kuulama legende ja naljakaid lugusid vanalinnast ning keskaegsest elust. 

Loomulikult tasub ekskursioonile saabuda näljasena, sest külastajaid ootab martsipani maitsmine Euroopa vanimas, pidevalt töötavas apteegis, eelroog keskaegses restoranis ning veinipeatus salajases veinikeldris. Ning loomulikult tuleb teil end valmis panna keskaegseks pearoaks ja magustoiduks. 

Õpi tundma loodust sügiseses rabas

Sügisene räästamatk on sobilik ka kooliealistele lastele. Allikas: Sven Zacek

Ilmad lähevad küll iga päevaga jahedamaks, kuid sellegipoolest võiks vahel nina linnast välja pista. Puhkalooduses.ee korraldab näiteks 2. oktoobril matka Põlvamaa kõige kaunimas rabas— Meenikunno rabas. Ning seda mitte laudteedel tasakaalu hoides, vaid räätsadel üle laugaste sumades.

Avasta rabasaart ning naudi imeilusat rabajärve. Tõmba ninna sügise õhku, naudi looduse värve, vaheta mõtteid teiste matkajatega või naudi rabateed rüübates vaikust ja rahu. Matk kestab 2,5-3 tundi ning sobib ka lastele alates 8-9 eluaastast.

Kui soovite Lõuna-Eestisse ööseks jääda, uurige ka Hotell Pesa head pakkumist.

Maitse käsitööõlut 

Avasta uusi maitseid käsitööõlle ekskursioonil.

Kui olete sõpradega Tallinnas ning teie hulgas on käsitööõlle huvilisi, siis miks mitte veeta koos lõbusalt aega uusi maitseid proovides. Tutvu käsitööõlle skeenega, jalutades Tallinnas vanalinnas, Kalamajas ning Rotermanni rajoonis.

Sinu giidiks on käsitööõlle asjatundja, kes teab sulle rääkida ajaloost ning sellest, kuidas maitsed ning joogid on aegade jooksul muutunud. Ekskursioon sisaldab 3-4 õlle- ja snäkipeatust ja kestab kokku kolm tundi. 

Avasta sügist varahommikusel kanuumatkal

Naudi sügist Soomaal.

Jah, vesi on küll juba külm ning sügisene kargus on mantlihõlmade vahel, kuid kui soojalt riidesse panna võib kanuusõitu nautida ka veel oktoobrikuus. Kanuumatku pakutakse näiteks Soomaal. Tule kallima, sõbra, sõbranna või perega ning paku endale üks meeldejääv seiklus. Mööda vett libisemine on rahustav ning üks ägedamaid viise, kuidas end töömõtetest välja lülitada ja sügisvärvides loodust nautida. Pärast seiklust looduses on mõnus lõõgastuda mõnes Pärnu hotellis.

Tallinna toit ja disain

Põnevad ekskursioonid ühendavad toidu ja moe. Autor: Siiri Kumari, Visit Estonia

Toit ja disain? Kuidas need kaks asja küll omavahel kokku käivad? Aga mine ja uuri järele. Just sellist põnevat ekskursiooni pakub Food Sightseing Estonia. Toidu- ja disainiekskursioonil viiakse sind tuntud Eesti rõivadisainerite moebutiikidesse ning vahepeal tehakse söögi- ja veinipeatuseid ning imetletakse vaatamisväärsusi. See terve päeva kestev gastronoomia- ja disainituur on imeline võimalus tutvuda Eesti moekunsti ja köögi parimate paladega ühekorraga. 

Tee saapad mudaseks lehmalaudas

Kust tuleb piim? Allikas: Nopri Talumeierei Facebook.com

Kiires linnaelus kipume unustama, mismoodi jõuab toit meie lauale ja kuidas aeg maal aeglasemalt veereb. Tahaksid tunda seda üksolemist loodusega ja saada osa maaelu romantikast? Võib-olla tahaksid aga oma lastele lehma näidata, aga maavanaema pole kusagilt võtta? Kui nii, siis võiksid minna ekskursioonile Nopri tallu Võrumaal.

Omal käel saab talueluga tutvuda tasuta. Alusta aga meierei eest ning jälgi viitasid. Loomulikult võib siin ka lehmale pai teha. Kui soovid aga ekskursiooni pererahvaga, siis saad valida 30-minutilise ja 1,5-tunnise tasulise ekskursiooni vahel. Loomulikult saab kohapeal asuvast talupoest kõike head-paremat ka kodusesse külmkappi kaasa osta.

Kaugemalt tulijad ei pea aga sugugi kohe tagasi sõitma, vaid võivad näiteks ööseks Võrru jääda.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga