Veeda sügisõhtu teatrisaalis

Teatrihooaeg on täie hooga käima läinud ning pole midagi mõnusamat, kui sisustada pime sügisõhtu ühe kosutava teatrielamusega. Kas oled oma kodulinnateatri ustav külastaja? Kui nii, siis on sul arvatavasti juba mõttes, mida sel sügisel vaatama minna.

Kuid me ei pea sugugi kodulinnaga piirduma. Miks mitte vaadata üle mõne teise linna näitlejad ja teatritükid? Teistsugune teatrisaal, uued näod laval ning võõras teatrimaja raputavad keha ja vaimu rutiinist vabaks. Kuidas aga kõike seda korraldada? 

Kõige mõnusam on peale etendust veidi jalutada või teetassi taga muljeid jagada ning siis pehmesse voodisse kerra tõmmata. Kui hakkate peale etendust koju sõitma, lahtuvad teatrimuljed kiirelt ning viimane asi, mida te teatriskäigust mäletate on sõit pimedal maanteel.

Seega on hea mõte valida välja õdus ööbimispaik ning jätta kodutee järgmiseks päevaks. Kuna kõige organiseerimiseks pole meil endil alati aega, siis miks mitte valida midagi meie pakutavate teatripakettide hulgast?

Luksuslik teatriõhtu Pärnus

Uhke arhitektuuriga Victoria hotell

Pärnu kesklinnas, otse Koidula pargi kõrval, asub erilise arhitektuuriga kreemikarva maja. Majast õhkub möödunud aegade hõngu ning sellises hotellis ööbimine tekitab paratamatult tunde, nagu rändaksid ajas tagasi ja oleksid sattunud mõnda ajaloolisse filmi. 

Hotell Victoria pakub luksuslikku Teatrisõbra paketti, milles sisaldub kaks piletit vabalt valitud etendusele ning soovi korral ka priipääsmed ööklubisse Sugar. 

Järgmisel hommikul keegi teid voodist välja ei aja. Kui soovite, siis võite kasvõi kella kaheni põõnata, kuid parem oleks end siiski veidi varem üles ajada, sest paketis sisaldub ka rikkalik buffet-hommikusöök vahuveiniga.

Kuid hotell Victoria pole ainus majutusasutus Pärnus, mis hotellipaketti pakub. Ka Villa Wesset pakub võimalust romantiliselt kultuuri nautida ning seda veel väga hea ja soodsa hinnaga. Villa Wesset asub rannarajoonis, nii et saate kas enne etendust või järgmisel hommikul hingata karastavat mereõhku. Paketti kuulub ka värske ja kodumaise toorainega buffet-hommikusöök.

Lisaks pakub kultuurset puhkust Pärnus veel Strand SPA & Conference Hotel, Pärnu Hotell, Pärnu Jahtkulbi ning Endlast vaid 30-meetri kaugusele jääv hotell Hansalinn.

Mida Endla teatris näha saab?

Allikas: Endla teater

Kõigile romantikaarmastajatele sobib kindlasti hästi südamlik lugu aspergeri sündroomiga mehe ja karjääri lõpetava tantsijanna armastusloost lavastuses “Tantsutund”.

Kui teid huvitab inimpsühholoogia, võiksite kaaluda Laura Ruohoneni draama-komöödiat “Üksik”, mis räägib loo kahest naisest, kes katkise paadimootori tõttu üksikule saarele lõksu jäävad. Kõige tipuks liitub seltskonnaga ka elust väsinud noor mees.

Kui teid aga kimbutab suveigatsus, tasub piletid võtta hoopis lavastusele “Suvitajad”, kus tegelased saavad viimaks ometi puhata, elu üle järele mõelda ning midagi oma elus muuta. Lavastuses vaieldakse oma hääled kähedaks ning õnn ja elu mõte on juba käega katsuda, kuid siiski ei tule sellest midagi välja, kuna tegelased on kõigest suvitajad ja puhkus ajutine. Kogu lugu on ühekorraga traagiline ja koomiline.

Eriline minipuhkus koos teatrikülastusega Tartus

Otse Pirogovi pargi kaisus, Raekoja platsi külje all, asub luksuslik modernne 4-tärni hotell Lydia, kus kõik on seatud nii, et saaksite oma puhkust parimal viisil nautida. Pisidetailideni läbimõeldud sisekujundus, restoran “Hõlm”, spaa-lounge ja fitness-klubi tagavad mõnusa ajaveetmise ka kõige nõudlikumale külalisele. 

Hotell Lydia pakub ka  teatrielamusega paketti. Tule ja veeda paar päeva tegusas tudengilinnas ning naudi kvaliteetset meelelahutust.

Mida leiab Vanemuise teatri repertuaarist?

Allikas: Teater Vanemuine (Heikki Leis)

Vanemuises saab nautida nii muusikale, ballette kui ka sõnalavastusi. Kui otsite hea tuju tükki tasub kindlasti kavast leida lavastus “Nunnad hoos”. Lavastus on just sama lustakas nagu samanimeline filmgi. Laval kõlab gospelmuusika ning lugu räägib sellest, kuidas nunnad leiavad muusika abil taas kire ja armastuse oma elutöö vastu.

Kui eelistate sõnalavastusi ning ei pelga lavalt vaadata ka traagilisi sündmuseid ning valusaid hetki, siis tasub silm peale panna lavastusele “Kõik minu emast”, kus ema kaotab oma keskkooliealise poja. Poja märkmikust leitud read selle kohta, et teadmatus isast tekitab temas tühjuse ja ebatäiuslikkuse tunde, viib naise rännakule Barcelonasse, et leida oma noorpõlvearmastus ja sõlmida rahu oma oleviku ja minevikuga.

Klassikalise muusika ja balleti austajatele sobib aga “Luikede järv”. Otsi välja oma kõige paremad riided ning naudi balleti tipptaset. Tšaikovski muusika ei jäta kedagi külmaks ning ajatu lugu katkisest perekonnast ja uuesti armastama õppimisest puudutab meid ka 21. sajandil. 

Uhke teatripuhkus Viljandis

Allikas: Visit Estonia, Jaak Nilson

Viljandi on oma rohelusse uppuvate lossivaremetega just õige koht, kuhu sügisel minna. Nimelt saab just siin looduse värvidemängu täiel rinnal nautida. Aga siin on ka pärimuskultuuri kodu ja Viljandi Kultuuriakadeemia, kus koolitatakse järelkasvu muuhulgas ka Ugala teatrile. Miks mitte võtta ette minipuhkus Viljandis?

Üheks teatripaketi pakkujaks on esinduslik Park Hotell Viljandi. Ajalooline kauni arhitektuuriga Park Hotell jääb kolme pargi ristumispunkti. Armsast tornikesega hotellist leiate viimaste trendide järgi sisustatud toad ning restorani Ormisson. 

Mida vaadata Ugala teatris?

Allikas: Meeli Küttim

Ugalast leiab sel hooajal kirjandusklassikat, elulisi probleeme lahkavaid tükke ning ka täitsa jabura komöödia. Kui tahate piiluda 1920. aastate rikaste ja ilusate argipäeva, siis minge vaatama F. Scott Fitzgeraldi romaani põhjal valminud lavastust “Sume on öö”. Muuhulgas piilutakse aga ka selle glamuurse maailma fassaadi taha, kus nagu ikka peitub sageli tühjus ja hõljuvad täitumata soovid.

Hoopis teistsuguse meeleoluga on lavastus “Surmkindlad asjad siin elus”, milles rullub lahti ühe kaasaegse perekonna lugu meile kõigile väga tuttavate murde ja rõõmudega.

Kui igatsete aga lihtsalt südamest naerda, siis vaadake, kuidas 100-aastane mees vanadekodust põgeneb lavastuses “Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus”.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga