Jõululaadad, mida lihtsalt peab külastama!

Imekaunis Tallinna jõuluturg Autor: Sergei Zjuganov

Päkapikud juba valmistuvad, postkontorid ja pakikeskused on kibekiire jõuluaja ootuses ning üha rohkem ilmub meediasse ja uudisvoogudesse reklaame, mis tuletavad meile meelde seda, et varsti-varsti ongi käes aeg teha jõuluoste. Nii mõnigi meist jätab kingid ikka viimasele minutile, aga usu mind, mida varem pakid valmis teha, seda vähem pead tunglema pühadeeelsetes kaubanduskeskustes. Selle asemel saad juba rahulikult piparkoogikausi ja glögikruusiga diivanil pikutada.

Tegelikult aga on olemas veel üks äge koht, kus jõulusisseoste teha. Selleks on kõiksugu jõululaadad. Nii võib muuta jõulukingituste jahtimise toredaks meelelahutuseks. Millised on aga need kõige ägedamad jõululaadad Eestis?

Tallinna jõuluturg detsembris

Raekoja plats jõulumeeleolus. Autor: Riho Kirss

Jõuluturge peetakse küll üle maailma, kuid Eesti võib selles suhtes uhke olla, et meie oma Tallinna jõuluturg on maailma kõige parem. Miks siis nii?

Esiteks, meie jõuluturg on privaatne, armas ja väike. Ei mingit päev otsa mööda mitmeid tänavaid kõmpimist. Ilus kuusk ja väiksed müügiputkad on kõik koondunud Raekoja platsile. Haara aga villane müts vanaisale ja tore mänguasi vennalapsele ning siis ongi aeg kosutavaks jõulupraeks või soojendavaks glögiks.

Teiseks on Tallinna jõululaat armas, sest meil pole laadal kunagi üleliia palju rahvast. Kui Saksamaa linnades pead jõulutunde tekkimiseks voolama inimjõgedes, siis Tallinnas on just parajalt palju inimesi. 

Kolmandaks on meil tihti mõnusalt külm ja karge jõuluilm ning juhtub ka seda, et Raekoja platsi kohal taevas keerlevad lumehelbed. Hoopis parem kui seista mõne Kesk-Euroopa linna sünges vihmasajus.

Nõmme jõuluturg 2. detsembril

Jõulumeeleolu Nõmmel.

Tallinn pole aga vaid vanalinn. Siin on ka imearmas aedlinn Nõmme, mis on omamoodi küla linnas. Nimelt magavad siin armsad eramajad, lumetutid peas, mõnusat talveund ning advendiaja alguses kutsuvad nõmmekad kõiki huvilisi heategevuslikule jõuluturule.

Hankige siit ehedat käsitööd kingituseks ning jõululauale suurepäraselt sobivaid vorste, sinke ja hoidiseid. Lapsi, kes ostlemisest niiväga ei hooli, ootab kannatamatult armas poni, kellega saab lõbusõitu teha ning ka kõik teised loomad miniloomaaias. 

Kohale on lubanud tulla ka jõuluvana ning muusikalise poole eest hoolitsevad Annely Ott ja Rein Kontson.

Roheline jõululaat Hundipeal 3. detsember

Kas jõule saab pidada keskkonnasõbralikult?

Põhjatallinlastel on samuti põhjust rõõmustada. Siinne kogukond meelitab külalisi täiesti erilise rohelise jõululaadaga Paljassaare teele jäävas Hundipea linnaosas. Nimelt leiab laadalt üksnes käsitööd ja taaskasutust. 

Miks mitte korraldada sel aastal keskkonnasõbralikud jõulud ja uute asjade asemel kinkida üksteisele unustatud aardeid, vintage-leide ja ägedat retrot?

Lisaks on laadal avatud ka mänguasjavahetus, mis pakub palju elevust pisipõnnidele ning aitab lastelegi taaskasutuse ideed tutvustada. Rohelisel laadal on võimalus osaleda ka põnevates tegevustes nagu jõulujookide ja jõulukaunistuste valmistamise töötubades. Tule kohale ja vaata ise!

Saksapärane Ilus jõululaat Tartus 3. detsembril

Hubane jõululaat Saksa Kultuuri Instituudis

Talvine Tartu on imearmas. Kõik need puumajade rajoonid, värvilised loojangutaevad ja suurest kütmisest suitsune õhk. Miks mitte tulla jõuluks Tartusse? 3. detsembril on põhjust minna Tähtverre, kust leiate just selle kõige õigema pisut pimeda ja õdusalt vaikse jõuluootusest pakatava Tartu. 

Just Tähtverre on end ära peitnud üks eriline torniga maja— Saksa Kultuuri Instituut. Seal peetakse laata, kus saab nautida tõelist jõuluatmosfääri ehitud kuuse ja jõulumuusikaga. Kohvikus saab süüa salatit, maiustada kookidega ning peale juua glögi või mahla.

Kuni vanemad Ilusal jõululaadal ringi uudistavad, saavad lapsed osaleda jõulukaardi töötoas või vaadata Saksa multikaid. Külalisi ootab ka päkapiku torn ja päkapiku oksjon. 

Lumise ilma korral leiavad lapsed maja hoovist ka päkapiku lumelinna.

Võnnu jõululaat 10. detsembril

Jõululaadal saab kohtuda ka jõuluvanaga

Kui tahate linnast eemale, siis ootab teid Võnnu jõululaat. Just siit leiate eest tõelise laadamelu. Lisaks jõulukinkide ostmisele saab Võnnu laadal tegeleda ka erinevate põnevate tegevustega.

Näiteks võib koos Eleniga õppida märkide valmistamist ning koos Ingaga jõulumunasid teha. Lisaks tuleb külla ka lasteteater Rõõmurull ja annab kõigile lastele etenduse “Uskumatud juhtumised päkapikukülas.” Pärast etendust ootab lapsi jõuluvana.

Tule ja veeda üks tore päev linnast väljas Võnnus!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga