5 jõulumaad, mis tekitavad jõulutunde

Jõulude ajal jagunevad inimesed tavaliselt kaheks. On need, kes juba oktoobris pikisilmi lund ootavad ja salamisi jõuludest unistavad, ning need, kellele pühad seostuvad vaid kingiralli ja järjekordse ebaõnnestunud ahjupraega. 

Mis oleks aga, kui võtaks sel aastal rahulikult ning muretsemise asemel hoopis naudiks aega koos perega? Lõppkokkuvõttes on ju kingid esmatähtsad vaid lastele ning jõululaual pakutavast hoopis olulisem on koosveedetud kvaliteetaeg. Üks võimalus, kuidas terve perega end jõululainele häälestada, on külastada jõulumaad. Vaatamegi nüüd, kuhu võiks sel aastal minna.

Paasiku koertemõis

Talvevõlumaa koertega. Autor: Relika Lelumees, Puhka Eestis

Paasikul asub üks eriline mõis, nimelt koertemõis. Siin kasvatatakse Siberi huskysid ning pakutakse võimalust koerte seltsis aega veeta. 

16. ja 17. detsembril kell 12-14.30 muutub koertemõis aga imeliseks jõulumaaks. Kahetunnise külaskäigu jooksul saavad pered teha giidiga jalutuskäigu jõulumaal ning tutvuda koertega.

Külalised saavad nautida kuuma jooki ning kutsudele maiust anda. Loomulikult tuleb külla ka jõuluvana ning lapsi ootab huskyteemaline jõulupakk. 

Kui kõht tühjaks läheb, siis pakutakse külalistele suppi ja pirukat. Magustoiduks saavad aga külalised jäätisebaaris oma maitse järgi jäätist disainida.  

Talveküla Tormas

Talveküla tekitab jõulumeeleolu. Autor: Talveküla

Jõgevamaal Tormas on end sisse seadnud maagiline Talveküla. Siia oodatakse peresid külla detsembrikuu laupäevadel kella 12.00-20.00. Talveküla on imeline võimalus võtta keset tormilist detsembrit hoog maha ning veeta üks imeline päev koos perega. 

Talvekülas ootab teid terve hunnik põnevaid tegevusi. Jõuluvana mõisahoones saab näiteks piparkooke glasuurida. Päkapikuakadeemias saab aga koos jõulumemmega tundma õppida metsa ja loodust.

Kiika sisse ka jõulupostkontorisse ning kinnita kõhtu Glämmi restoranis. Lisaks saab vaadata jõuluteemaliste kujukeste ja mänguasjade näitust ning külastada armsaid loomi miniloomaaias.

Vanamõisa ööjõulumaa

Ööjõulumaa ootab kõiki jõulufänne

Tallinna külje all Saue linna lähedal Vanamõisa Vabaõhukeskuses asub Vanamõisa Jõulumaa. 16. detsembril peetakse Vanamõisas ööjõulumaad ning just siis oodatakse kõiki peresid jõulumaagiast osa saama. 

Programm kestab 12.00-16.30 ning kõik tegevused on suunatud just peredele. Jõululaadalt ja temaatiliselt toidulaadalt võite osta kingitusi. Ööjõulumaale kerkib kaunistatud kuusk ning lumise ilma korral ootab kelgumägi kõiki kelgutajaid.

Kohal on nii jõuluvana Julius kui ka sepp Raul, kes tutvustab oma tööd ning laseb julgematel ka sepahaamrit käes hoida.

Samuti saab jõulumaal sõita jõulurongiga ning meisterdada koos päkapikkudega meeneid. Näljased saavad einestada Päkapikkude Söögimajas ning lisaks kõigele muule toimuvad päeva jooksul ka erinevad kontserdid ja etendused. 

Liipa talu jõulumaa

Autentne jõuluteemapark Liipa talus

Liipa talu jõulumaa peasündmus leiab aset juba 10. detsembril. Vaid mõnekümneminutilise autosõidu kaugusel Tallinnast ootab teid autentne jõuluteemapark, mis tekitab mõnusa meeleolu ja suurendab jõuluootust.

Jõulumaa ootab nii väikeseid kui ka suuri pühadeentusiaste. Otsige aga päkapikumütsid välja ja saage osa tõelisest talvevõlumaast. Kohal on nii jõuluvana koos päkapikkudega kui ka elav muusika eesotsas Stefaniga. Loomulikult saab maitsta jõulusööki ja nosida piparkooke. Kõik suured ja väiksed autofännid saavad imetleda Eesti suurimat mudelautode näitust.

Jõulumaal käib ikka töö ja vile koos ning kõigil on võimalus piiluda näiteks seda, kuidas käib töö kingituste töökojas ning vaadata, mismoodi valmivad piparkoogid. Loomulikult on kõik oodatud käised üles rullima ja päkapikkudele ja jõulumemmele appi tõttama.

Tule ja veeda lõbus ja meeldejääv päev Liipa talus!

Lottemaa jõulumaa

Lottemaa jõulumaa ootab külla. Allikas: Puhka Eestis

Kõik Lotte fännid juba kindlasti teavad, et niisama kindlalt nagu tulevad jõulud, tuleb igal aastal kõigi laste rõõmuks ka Lottemaa jõulumaa.

Tule ja saa kolmel nädalavahetusel osa tõelisest jõulumöllust ning kohtu taas oma lemmiktegelastega. Lottemaa jõulumaa ootab kõiki külla 16.-17.12, 26.-30.12 ja 5.-7.01. 

Leiutajateküla muutub jõulude ajal tõeliseks talviseks muinasjutumaaks. Kodud, metsarajad ja aiad on kaunistatud, vaadata saab jõuluetendust ja kuulata jõulukontsertit. Loomulikult saavad lapsed kohtuda jõuluvanaga, lustida ja laulda Lotte ja sõpradega ning Bruno ja isa Matiga talisporti teha. Näljaseid ootavad kohvikud ja loomulikult pannkoogid.

Pange aga soojalt riidesse ja viige end jõulumeeleollu koos koeratüdruk Lottega. Pärast Lottemaa jõulumaa külastust võite ööbima jääda Pärnusse. Vaadake ööbimisvõimaluste kohta Pärnus SIIT.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga