Jõulupuhkus hotellis

Traditsiooniliselt peetakse jõule ikka kodus ja pereringis. Mõni peab vaiksemalt vaid oma kaaslase ja lastega, teisele tuleb aga pool suguvõsa külla. Mõlemad variandid on toredad, kuid tihti stressirohked. Tahame ju ikka, et kõik oleks täiuslik ning nii mõneski peres tähendab see tundide kaupa köögis vaaritamist ning lõbusat piparkoogitegu, mille järel terve köök suurpuhastust vajab.

Kui tunnete, et sel aastal ei viitsi muretseda selle pärast, kas liha õnnestub ja kust poolele suguvõsale kingid leida, siis pole üldse halb mõte pere kaasa võtta ja jõulud hoopis hotellis veeta. Vaatamegi nüüd milliseid variante Eesti ja Läti hotellid pakuvad.

Lõõgastav jõulupuhkus spaas

Meil kõigil läheb elu enne jõule kiireks. Paljudes eluvaldkondades tähendavad jõulud palju lisatööd. Ning siis tuleb aega leida veel kõiksugu jõuluürituste jaoks nii tööl kui koolis. Nii mõnigi tunneb end jõululaupäeva lähenedes tühjakspigistatud sidrunina, kes järjekordse peo organiseerimise asemel hoopis kogu trallist puhkuse võtaks. Aga miks mitte just seda tehagi?

Paljud spaad pakuvad võimalust koduuks sulgeda ning kõige kallimaga jõulude ajal hoopis spaas lõõgastuda. 

Tallinnas saab spaajõulud veeta näiteks Metropol Spa Hotellis, kus teid ootab kaunistatud tuba ja päkapikumütsid vahvate piltide klõpsimiseks. Mõnulege saunas ja mullivannis, nosige piparkooke koos punase veiniga ja korraldage endale täpselt sellised jõulud nagu teile endale meeldivad.

Kui igatsete aga tõelist jõuluromantikat tuleks suund võtta Tallinnast välja Ida-Virumaale. Just siin asub Mäetaguse von ROSEN spa (Adults only), kus saab veeta tõeliselt lõõgastava jõulupuhkuse, mis on üheaegselt nagu külaskäik maavanaema juurde ja teisest küljest tekitab tunde nagu oleksid kangelane talvemuinasjutus.

Kuidas nii? Esiteks muidugi seetõttu, et mõis asub keset kaunist loodust ning hommikusöök on mõnusalt kodune ja maitsev. Õhtusöök on see-eest aga mõisarestoranile omaselt lausa kuninglik. See on jõuluteemaline, kuid midagi huvitavamat, kui teada-tuntud hapukapsas ja verivorst. 

Loomulikult tähendab jõulupuhkus Mäetaguse spaas võimalust lõõgastuda mitmetes basseinides ja erinevates saunades.

Jõuluõhtusöök hotellis

Autor: Kairi Tähe

Kui teie jaoks on jõulud eelkõige pühadelaua taga istumine, kuid sel aastal pole lihtsalt jaksu ise õhtusööki teha ja külalisi võõrustada, siis olge mureta. Saab ka ilma.

Nii mõnedki hotellid pakuvad suurepärast jõuluõhtusööki, mida võite rahus nautida mõtlemata peojärgsele nõudehunnikule ja koristamisele. 

Näiteks esimesel jõulupühal võite põgeneda Lätti. Jurmala Spa Hotellis saate nautida rahu ja maitsvat buffet-õhtusööki, kus pakutakse kõike, millest jõulude ajal unistate. Valikus on nii soojad kui külmad road, salatid ja suupisted, kuumad talvejoogid ja loomulikult ka magustoidud. Järgmisel hommikul saate aga liigsed kalorid treeningseadmete saalis maha rassida.

Kui aga Läti jääb kaugeks on võimalik maitsvat jõulusööki nautida ka Saaremaal Asa Spa Hotellis. Jõululaual ootavad teid hõrgud maitsed, mis on jõululikud, kuid kohe kindlasti mitte tavapärased. Kuid olge mureta, piparkook magustoidu hulgast ei puudu. Peale maitsva 3-käigulise õhtusöögi ootavad teid loomulikult ka uhiuus veekeskus koos liutoruga ning saunakeskuse seitse erinevat sauna.

Ka pealinnas leiab piduliku jõuluõhtusöögiga pakette. Näiteks võite kaaluda jõuluõhtusöögiga majutust Hotell Tallinn by Mercures. Tulge ja vaadake üle jõuluehteis Tallinn, jalutage jõuluturul ning saabuge hotelli, kus teid ootab soe hõõgvein ja imemaitsev õhtusöök pardikoiva confiti ja punase kapsaga. Tallinna vanalinna südames asuv viie tärni hotell Rixwell Collection Savoy Boutique Hotel pakub koos majutusega pidulikku buffee-jõuluõhtusööki hubases Savoy restoranis.

Muusika abil jõulumeeleollu

Jõulumeeleolu tekitavad kaunistused ja jõulusöök, kuid ühelt õigelt jõuluõhtult ei tohiks puududa ka muusika. Kui sa oled see inimene, kes ei kujutaks jõule ilma jõululauludeta ettegi, siis on järgnevad pakkumised sinu jaoks ideaalsed.

Üks võimalus on veeta imeline jõuluõhtu Hestia Hotel Europas. 24.12 ootab Baarle Restos jõuluõhtu veetjaid traditsiooniline jõulubuffet. Tule ja naudi jõulusööke ja taustal mängivat elavat muusikat. Jõulumeeleolu toob sinuni kitarrist Kaido Kodumäe.

Kui sulle meeldib jõululauas särada, siis miks mitte tulla jõuluõhtuks Radisson Blu Hotel Olümpiasse. Olümpia on kahtlemata üks Tallinna säravamaid tähti ning pole midagi legendaarsemat ja meeldejäävamat, kui veeta oma jõuluõhtu just siin. Restoranis Senso toimub 24. detsembril jõulubuffet, kus lauale on sätitud nii klassikud kui ka moodsamad jõuluroad. Tule ja võta istet, kuula elavat muusikat ning naudi jõuluvana külaskäiku ilma, et sa ise midagi peaksid organiseerima. Sa oled seda väärt.

Jõulud Lottemaal

Foto: Puhka Eestis

Kui vahel ise ei soovigi jõuludele nii palju rõhku panna, siis need armsad ootust täis silmad, mis pikisilmi jõuluõhtul kella vaatavad, on kahtlemata pingutust väärt. Jõuluõhtu koos piparkookide ja jõuluvanaga toob kõige rohkem rõõmu ikka lastele. Miks mitte aga suurendada nende jõulurõõmu sel aastal veelgi ning viia nad jõulumaale?

Nimelt pakuvad Strand SPA & Conference Hotel, Villa Wesset ja Hotell Tammsaare Pärnus imelist võimalust pidada jõule Lottemaal. Lottemaa avab uksed sel aastal 17.-18.12 ning 26.-30.12.

Peale Lottemaa külastust on mõnus avastada Pärnu restorane ning nautida head und hotellitoas.

Kas sa ei leidnud endale sobivat jõulupaketti? Ära muretse! Meie jõulupakkumiste nimekiri täieneb jõudsalt. Sellel saad silma peal hoida siin!

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga