7 jõulumaad, mida sel talvel külastada

Allikas: Puhka Eestis

Jõulukuu on juba täies hoos. Kuidas see kuu küll nii ruttu läheb? Kui tunnete, et tahaks koos perega midagi erilist ette võtta, siis üks tore viis, kuidas kogu pere jõulumeeleollu viia, on külastada jõulumaad. Miks mitte korraldada perele väike väljasõit ning vaadata üle, kuidas tähistatakse jõule erinevates Eesti paikades.

Jõululaat ja ööjõulumaa Vanamõisas 17.12

Sel laupäeval tasub pere viia Tallinna, sest kohe Tallinna külje all, Saue vahetus läheduses, asub Vanamõisa Vabaõhukeskus, kus toimub ööjõulumaa ja jõuluturg. Jõuluturult leiab nii toidukraami kui käsitööd kõigile neile, kel veel mõni jõulukink puudu. 

Ööjõulumaal võib külastada erinevaid tegevuskodasid. Jõulukojas saab kohtuda jõuluvanaga. Sepikojas aga proovida sepatööd, meisterdamiskojas võite valmistada oma jõulumeene. Üks väga eriline töötuba on tulemandala töötuba, kus saab tuleskulptuuri ehitada.

Kui meisterdamisest isu täis, tee väike tiir jõulurongiga ning naudi lavaprogrammi. Kui kõht vahepeal tühjaks läheb, siis pakutakse Päkapikkude Söögimajas head-paremat kõhukinnitust.

Pärast tegusat päeva jõulumaal ei tasu aga kohe koju sõita. Miks mitte ööbida Tallinnas ning järgmisel hommikul ka Tallinna vanalinna jõuluturg üle vaadata?

Lottemaa jõulumaa 17.12-18.12 ja 26.-30.12

Allikas: Puhka Eestis

Pärnu lähedal Reius asuv Lottemaa avab samuti  jõuluajal oma uksed. Talvevõlumaad saab külastada nii sel nädalavahetusel kui ka vahemikus 26.12-30.12. Lottemaa jõulumaa on eriline elamus kõigile Lotte fännidele. 

Isegi kui olete perega juba Lottemaal käinud, tasub seda talvist imet vaatama tulla, sest just nüüd, jõuluajal, on Leiutajateküla asukad oma kodud, aiad ja metsarajad ära kaunistanud. Külalised saavad vaadata jõulunäidendit ja kuulata jõulukontserti. Loomulikult saab kohtuda jõuluvanaga, laulda ja teha talisporti. 

Lottemaale tulles on mugav jääda ööseks Pärnusse. Nii mõnedki hotellid ja spaad pakuvad pakette koos Lottemaa külastusega. Uuri lähemalt Jõulumaagia lehelt.

Vudila jõulumaa 17.12-18.12

Kõikidele teemapargifännidele on meil rõõmu-uudis. Nimelt avab sel nädalavahetusel uksed Vudila jõulumaa ning kõigil põnnidel on imeline võimalus keset talve oma lemmikteemaparki külastada.

Vudilas saab ka pere kõige töisem töömesilane korraks kõik muud mõtted peast visata ja jõululainele lülituda. 

Vudila jõulumaal ootab teid loomapere. Kui loomad vaadatud, võite kogu perega saanil lõbusõitu teha. Hiljem mängige ringmänge, kirjutage jõuluvanale kiri ja valage õnnetina. Suurim hitt peale Jõuluvana külastamise on aga kindlasti piparkookide valmistamine ning kaunistamine. 

Piparkoogid muide saab pärast koju kaasa viia. Kui teil kojuminekuga kiiret pole, võite pärast jõulumaa külastust Tartusse ööbima jääda. 

Jõulumeeleolu koos 35 kelgukoeraga 18. ja 25. detsembril

Allikas: Puhka Eestis

Kahel järjestikusel detsembripühapäeval on kõik pered oodatud Raplamaale Kehtna vallas asuvasse Hellekantri huskyparki, mis just nüüd muutub imeliseks jõulumaaks.

Kelgusõitu jõulumaal ei pakuta, küll aga saab tutvuda kõigi 35 kelgukoeraga ja anda neile koeramaiustusi. Lõbusõitu saab teha aga traktoriga. Pärast traktorisafarit saab end küdeva kamina ees soojendada, vaadata videoid huskydest ning uudistada nende auhindu. 

Jõuluküünis tekib aga tõeline jõulumeeleolu. Seal saab nosida piparkooke, juua teed, kuulata jõulumuusikat ning uudistada regesid, saane, vanu mänguasju ja lapsevankreid. Tule ja veeda meeldejääv jõulupäev koerte seltsis ning ära unusta külastus eelnevalt broneerida.

Armas jõuluküla Narvas 22.12-27.12

Allikas:Puhka Eestis

Jõulud on aeg, kui kõik on armas, tore, kodune ja soe. Narva linnuse Põhjaõues avatakse 22.12 just sellist tunnet tekitav jõuluküla. Tule ja jaluta ringi tuledega ehitud külakeses, uudista loomi ja külasta jõuluvana.

Siin saad aimu, kuidas peeti jõule vanal ajal ja kuidas seda tehakse erinevates riikides. Loomulikult leiab siit ka veel viimased kingitused, saab külastada jõulukohvikut ning nautida meelelahutust. Tule ja veeda meeleolukas päev või kaks Narvas. Jõuluküla uksed on avatud kuni 27. detsembrini.

Jõuluvana Korstna küla perepäev 26.12 ja 6.01

Allikas: Maria talu

Kui “päris” jõuluvana elab Rovaniemis, siis kõige ehedam kodumaine jõuluvana elab Pärnumaal Korstna külas. Koos Korstna küla jõuluvanaga saab putitada traktorit.

Veel saab Korstna külas sõita ree ja poniga, toita loomi kaasa võetud leivakuivikute ja porganditega, jõuluvanale salmi lugeda ja maitsta pannkooke moosiga.

Peale jõuluvanaga kohtumist võite Maria Tallu kauemakski jääda.

Talveküla igal detsembrikuu reedel, laupäeval ja pühapäeval

Allikas: Talveküla

Jõgevamaal Torma külas asuvas Talvekülas elab jõuluvana Glämmi koos päkapikkudega. Talveküla on just selline koht, kus tekib mõnus ja soe jõulutunne. Siin saavad lapsed ekselda jõulumetsas, kohtuda jõuluvanaga, uudistada jõulutallis loomi ning külastada jäneste linna. 

Kas tahate teada, kus päkapikud elavad? Tormal saate piiluda sisse päkapikkude koju, uudistada päkapikkude akadeemiat ning vaadata, kuidas töötab kingivabrik. Kõiki näljaseid ootab aga jõuluvana Glämmi restoran. Tule ja veeda üks unustamatu päev terve perega.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga