Kuidas leida endale sobiv spaapuhkus?

Lavendel Spa Hotel

Spaapuhkus võib tähendada paljusid erinevaid asju. Osad inimesed soovivad hellitada end põnevate protseduuridega. Peredele on oluliseks kindlasti veekeskuse olemasolu. Paarikesed aga igatsevad vaikust ning võimalust omaette olla. On inimesi, kes tulevad saunadesse higistama, ning neid, kes soovivad kasutada ravispaa teenuseid. Järgnevas loos aitamegi valida just sulle sobiva spaapuhkuse.

Kui otsid protseduure

Massaaž on parim võimalus tööstressi leevendamiseks.

Protseduurid sobivad eriti hästi inimestele, kel on raske end puhkuse meeleolule ümber lülitada. Kui töömõtted ei anna rahu ning peas koostate juba uut e-kirja olulisele kliendile, siis üks võimalus kõik mõtted välja lülitada on minna näiteks massaaži. Massööri oskuslikud käed lõdvestavad pinges lihaseid ja kontoritoolis kangeks jäänud selga. Õigete punktide leidmine kustutab ka kõige olulisema e-kirja mustandi peast ning sunnib teid tagasi praegusesse hetke.

Ühe taolise paketi leiate näiteks Fra Mare Thalasso SPAst Haapsalust. Lisaks 25-minutilisele massaažile sisaldab see pakett ka buffet-hommiku- ja buffet-õhtusööki.

Massaažifännid võivad kaaluda ka Laulasmaa spaa külastust. Sealne pakett Mereäärne romantika Laulasmaal sisaldab 60-minutilist klassikalist massaaži männiõliga sulle ja su kaaslasele. 

Võid uurida ka neid pakette, mille hinnas sisaldub mõni hoolitsus omal valikul. Sellist paketti pakub näiteks spaahotell Viiking. Lisaks erinevatele massaažidele leiab valikust ka hoolduseid kätele, jalgadele ja näole. Kui oled vanni inimene võiksid kindlasti kaaluda piima- või pärlivanni võtmist. 

Üks mõnus asi hoolitsuste puhul on see, et spaast väljudes paistad sa inimestele kuidagi teistsugune: värskem, ilusam ja rõõmsam. Aga keegi ei oska täpselt öelda, mis on muutunud.

Erilised elamused

Kui sa oled inimene, kes vihkab sõna tavaline ja kelle Instagram näeb välja nagu oleks su elu üks lõputu Hollywoodi film, siis sobivad sulle spaad, kus miski pole tavaline. Sulle sobivad ideaalselt lossi- ja mõisaspaad, kus oled ümbritsetud kauni ajaloolise arhitektuuriga ning saad teha jalutuskäike mõisapargis. Kaalu näiteks lossiromantika paketti Taagepera juugendstiilis lossikompleksis. Kui tihti me ikka saame lossis šampanjavanni võtta?

Kaunid vaated ja küünlavalgus on suurepärane kombinatsioon eriliste elamuste jaoks. Just sellist romantikat pakub Pühajärve Spa romantikapakett. Pole midagi erilisemat, kui einestada klaasseintega tornis, imetleda vaateid kaunile loodusele ning nautida õhtusööki küünlavalgel.

Magusasõpradel tasub aga broneerida tuba Saka mõisa neorenessanslikus härrastemajas. Saka mõis asub pankrannikul ning pakub muuhulgas ka võimalust saada šokolaadimassaaži.

Peredele parim: veekeskus

Atlantis H2O Aquapark

Lapsed ei taha istuda lõputult saunas ja olla vaikselt lõõgastavas soolakambris. Nad tahavad oma energiat välja elada, olla aktiivsed, sooritada vettehüppeid, sõita liutorudes oma tagumik lapikuks ning ning mängida merehädalisi mägijõgedes.

Seega on parimaks valikuks peredele spaad, milles on olemas ka vägevad veekeskused. Ühe sellise leiab Pärnust Tervise Paradiisist. Tervise Paradiisis veekeskuses ei hakka igav ei suurel ega väikesel. 

Samal ajal kui pere noorimad sulistavad väikelastebasseinis, saavad suuremad oma julguse proovile panna ronimisseinal basseinis. Kiirust mõõtev must liutoru tekitab aga ühesugust hasarti nii kümne- kui neljakümneaastases.

Lastega võiks ära käia ka eesti suurimas veepargis Atlantis H2O Aquaparkis, kus asub nii laste lemmik lainebassein kui lausa kaheksa liutoru. Kollasest ja mustast torust saab alla lasta tuubiga. Proovi kindlasti ära ka pikim, üle 120-meetrine toru.

Ainult täiskasvanutele

Kui plaanite tähistada pulma-aastapäeva, soovid võluda värsket kallimat või turgutada kustuvat armuleeki, on parim seda teha vaikses õdusas atmosfääris. Kõige parem on plaanida romantiline puhkus spaahotelli, mis on mõeldud spetsiaalselt täiskasvanutele. Keegi ei soovi ju, et samal ajal kui sa kallimale armastust avaldad või abieluettepanekut teed, kõrvallauas laps kisama hakkab. Või kallimaga mullivanni nautides äkki mõni rüblik teie jalgevahelt läbi sukeldub. 

Näiteks võiksid ära proovida Viimsi SPA uusima osa SPA18+. Sulista kalabasseinis, mõnule Türgi hamamis või naudi Saaremaa mudahoolitsusi.

Ka Mäetaguse Mõisa Hotell & SPA sobib privaatseks puhkuseks. Kuigi spaasse on oodatud ka lapsed, asub seal täiskasvanutele mõeldud saunaala, kus saate lastevabalt mõnuleda lausa neljas erinevas saunas. Üks põnevaimaid neist on troopilise vihmaga saun. Saunaala sobib ideaalsest lastevanematele, kes on põngerjad vanavanemate juurde saatnud ning soovivad pisut rahu ja vaikust nautida või paaridele, kel veel lapsi pole, ning kes üksteise seltskonnast küllalt ei saa. 

Saunarituaalid saunasõpradele

Kui sind jätavad külmaks igasugu hoolitsused ja veeprotseduurid ning sinu üks ja ainus kirg on saun, siis tasub vaadata selliste spaahotellide suunas, kus on lai valik saunsasid või kus pakutakse erilisi saunarituaale. Üks spaa, mis pakub eri saunarituaale igal nädalapäeval on Narva-Jõesuus asuv Meresuu SPA. Võid valida endale kõige põnevama tunduva rituaali või kui jaksad, siis veeda kasvõi terve pärastlõuna saunarituaale tehes. 

Ka V Spaahotellis Tartus leiab igapäevaselt aset mitmeid saunarituaale. Näiteks võid osa võtta mudamaskirituaalist.

Ravispaad

Ravispaad pole mõeldud vaid vanadele inimestele. Nagu me kõik teame, siis hea tervise alustalad on uni, toitumine ja liikumine ning võimalust kosutavalt puhata, tervislikult toituda ja sportida pakub enamus spaasid. Siiski kimbutavad meid vahetevahel erinevad haigused ning ravispaad on mõnusat just seetõttu, et pakuvad lisaks wellness teenustele ka raviprotseduure. 

Estonia Medical Spas on võimalik valida lausa 100 raviprotseduuri vahel. See spaa, mis jääb vaid jalutuskäigu kaugusele Pärnu rannast, on spetsialiseerunud  luu- ja liigesehaiguste taastus- ja ennetavale ravile. Kuna liigesehädad löövad meie kliimas välja just sügisel ja kevadel ongi paras aeg just nüüd oma tervist turgutada.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga