Mõtle tagasi oma viimase puhkuse peale. Kas see oli tõeliselt lõõgastav ja mõnus vaheldus või täis palju tegutsemist, kurnav ning pärast puhkust tundsid end veel rohkem väsinuna? Kui enesetunne peale pausi oli hea, oled õigel teel.
Sinu eesmärk oli puhata, kuid pärast eemalolekut seda head enesetunnet ei tekkinud, siis pead lahti mõtestama, mida puhkus sinu jaoks tähendab ning kuidas maksimaalselt vabaks lasta. Siit võib leida mitu soovitust, kuidas leida ideaalne puhkus kodumaalt lahkumata.
Tänapäeval on meie hotellides aina rohkem valikuid tundmaks täielikku lõõgastust. Paljud majutusasutused ehitavad juurde spaa- ja saunaalasid või renoveerivad neid. Samuti on kasvanud nõudlus jõusaali järele, kuna inimesed tahavad ka puhkuse ajal olla aktiivsed. Mitmed lõõgastuspaketid sisaldavad juba rühmatreeninguid, populaarsemad neist on jooga ja pilates, sest need aitavad eemale hoida mõtted argipäeva muredest.
Kindlasti võiksid eemaloleku ajal veeta vähem aega oma nutiseadmetes. Pane telefon hääletule ning võta paus sotsiaalmeediast. Ilmselt on kolleegid ja tuttavad teadlikud sinu puhkusest ning ei hakka iga pisiasja pärast tülitama. Sinule tähendab see paremat unekvaliteeti ja üldist heaolu, mis selle ettevõtmise mõte ka on.
Küsi endalt, miks sa vajad puhkust?
Mis on sinu puhkuse põhjuseks? Kas sa tunned, et pead eemale saama oma igapäevarutiinist? Võib-olla veedad suure osa nädalast tööl ning ei leia aega oma lähedaste jaoks? Võimalik, et soovid lihtsalt saada uut energiat ja motivatsiooni.
Pane paika eesmärgid
Kui põhjus on teada, tuleb määrata puhkuse eesmärk. Mida puhkus sinu jaoks tähendab? Millist puhkust sul on vaja, et tunneksid end õnnelikuna? Inimestel on puhkusest erinev arusaam. Osa naudib looduses olemist ja matkamist. Meil on Eestis nii palju ilusaid matkaradasid ja Eesti saared on looduse poolest puhas varandus. Teised tahavad jällegi hellitada end luksuslike spaaprotseduuride ja restoranidega. Meie kodumaal on õnneks väga suur valik spaasid mitmes linnas ning igaüks leiab endale meeldiva. See võimaldab meil külastada mõnda kohta, kus varem pole käinud ja saada iga kord imelist kogemust. Meie seast ei puudu ka need, kes armastavad ekstreemsporti ning alati otsivad midagi erilist ja uut.
Tihtipeale kui läheme uude ja huvitavasse kohta, siis tunneme, et peame iga päev kuskil käima, kõike nägema ning võimalikult palju kogema. See kõik on muidugi tähtis, kuid ei tasu unustada, miks üldse paus võeti. Kas eesmärk oli oma päev täis broneerida erinevate tegevustega või leida aega endale ja puhata. Mõtle, mitu tegevust päevas ei ole sulle koormav ning leia õige tasakaal.
Puhkust planeerides tuleb arvestada ka teiste inimeste soove, kellega puhkama minnakse. Kui need ei kattu, võiks mõelda üksi reisimise peale, nii saad keskenduda enda soovidele ja vajadustele. Samuti tekib suurem julgus inimestega suhtlemisel ning leiab paremini uusi tutvusi. Viimaks tõuseb üksinda reisimisel ka enesekindlus ning õpitakse enda mõtteid ja emotsioone paremini mõistma.
Ära lase hirmudel end takistada
Paljud meist on tundnud stressi seoses puhkuse planeerimisega. Väljasõiduks peab leidma sobiva aja, koha ning argielu selja taha jätma. Reisimine ning puhkamine on kasulik meie tervisele, teame seda, kuid ikka ja jälle leiame endale vabandusi, miks ei saa pausi võtta. Tuleb teadvustada hirmud, mis sind takistavad. Enamlevinud on näiteks palju tööd ja kartmine, mida sinu ülemus arvab, kui sa tahad natuke eemal olla. Samuti võib-olla hirm uute kohtade ees ning oma rutiinist välja astumine.
Tee seda, mida alati oled tahtnud, kuid pole siiani jõudnud või julgenud. Proovi uusi asju, nii saad juurde enesekindlust ning unustamatuid mälestusi. Mõtle ka sellele, milline sinu töö ja eraelu võiks välja näha pärast puhkust. Millised on sinu suhted lähedastega ja kuidas neid vajadusel parandada.
Tutvu kõigi Hotelliveebi lõõgastuspakettidega siin!