12 viisi, kuidas puhkuseks raha säästa

Kuidas reisimiseks raha säästa?
Kuidas reisimiseks raha säästa?

Sooviksid puhata, kuid säästudest napib? Ilma pikema sissejuhatuseta annamegi nüüd sulle 12 säästmise ideed, et juba õige pea soovitud puhkus ette võtta!

Pane paika eesmärgid ja jälgi oma kulutusi
Pane paika eesmärgid ja jälgi oma kulutusi

1.    Pane paika soovitud eesmärk ja aeg

Nii nagu iga teise eesmärgiga, peavad ka rahalised plaanid olema selged, mõõdetavad, ajalised ja reaalsed. Vaid nii on võimalus edu saavutada. Kui sa sead endale ebareaalseid ootusi näed juba õige pea, et see ei ole saavutatav ning sinu motivatsioon langeb. Seepärast on hea eesmärk näiteks sõnastatud järgmiselt: „Soovin koguda X ajaks Y summa pannes selleks iga kuu kõrvale Z eurot.

2.    Tee reisikonto

Tee eraldi reisirahade kogumiseks mõeldud konto, kuhu eraldad iga kuu kohe peale palga saamist X eurot. Kõige kindlam viis sellest lubadusest kinni pidamiseks on püsikorralduse tegemine.

3.    Jäta üks asi ostmata

Mõtle oma igapäevaste ostude peale. Kas on midagi, mida sa saaksid ära jätta? Näiteks kohvi kaasaostmise asemel teed selle kodus valmis, samamoodi lõunasöögiga. Kui liidad kokku kuu lõpus sedasi säästmist võimaldava raha, võib see summa osutuda üpris märkimisväärseks.

4.    Sea kulutamisele ülempiir

Kui eelmine mõte tundub liiga radikaalne, pane igaks päevaks paika eelarve, mida võid kulutada emotsiooniostudele.

5.    Kallid brändid

Kas sul on tõepoolest vaja just neid kõige kallima brändi tooteid või võiksid piirduda ka soodsamatega? Või äkki võiksid mõnikord kaubanduskeskuse asemel minna shoppama mõnele kirbukale? Leiab ju ka sealt aeg-ajalt tõelisi pärleid.

6.    Õdusad filmiõhtud kodus

Kutsu sõbrad külla
Kutsu sõbrad külla

Alati ei pea sõpradega kokkusaamiseks tegema seda kusagil kohvikus või pubis. Räägi oma säästuplaanidest ka neile ning võtke üheskoos ette vahvaid filmiõhtuid üksteise juures, mängige lauamänge või vestelge lihtsalt niisama. Pealegi on kodune õhkkond hoopis rahulikum ning ei pea kellestki üle rääkima.

7.    Kingituseks kinkekaart

Ära häbene jõulude ja sünnipäeva eel selgelt märku anda, et parim kingitus oleks reisimisega seotud kinkekaart. Muide, ka Hotelliveebil on oma kinkekaart, mille väärtuse saab iga üks ise määrata. Vaata siia!

8.    Lisatöö

Äkki sul on mõni tore hobi, mida saaks ka lisasissetulekuks pöörata? Või paku end naabrile lapsehoidjaks ja tuttavale koerajalutajaks. Selliseid väikseid tööotsi plaanides võid õige pea juba kokku koguda arvestatava summa, mis on su reisifondile vägagi kasulik.

9.    Jaluta või kasuta jalgratast ja ühistransporti

Kui võimalus, jäta oma truu neljarattaline sõber mõneks ajaks puhkama ning selle asemel jaluta tööle, kasuta ühistransporti ja otsi välja oma pikalt tolmu kogunud jalgratas. Või tee seda vähemalt siis, kui ilmad on ilusad ja lausa kutsuvad rohkem liikuma.
Samuti võid uurida oma töökaaslaste marsruute. Äkki saate oma töösõidud ühendada ja sedasi säästate mõlemad. See on eriti kasulik nüüd, kui küttehinnad järjest tõusevad.

10.      Tee kodus inventuur

Meil kõigil on koju kogunenud asju ja riideid, mis ei ole juba väga pikka aega kasutust leidnud. Nüüd on aeg need kokku koguda ja müüki panna – Facebooki turg, Osta.ee, kohalikud kirbukad… kohti on mitmeid, vali vaid endale sobivaim välja ja asu kauplema!

11.      Vaata arved üle

Kas sul on ikka vaja seda kõige kiiremat internetti ja maksimaalselt vinget TV-paketti? Äkki saaks hakkama hoopis soodsamate lahendustega? Võid avastada, et oled endale soetanud küll väga vinge telepaketi, kuid reaalselt vaatad vaid mõnda kanalit, mida saaks ka hoopis soodsama lahenduse puhul näha.

Spordi vabas õhus
Spordi vabas õhus

12.      Pea treeningutes pausi

Ära saa nüüd valesti aru, me ei soovita sul laisalt diivanile vedelema jääda. Kaalu aga võimalust kauni kevade ja suve saabumisel vahetada klubitreeningud välitreeningute vastu – jookse, jaluta sõida rattaga, võimalusi on mitmeid!
 
Nüüd on järg sinu käes – milliseid tulusaid säästunippe sina oled kasutanud? Kirjuta julgelt kommentaaridesse!
 
Tekst: Brit Mesipuu

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga