9 asja, mida reisil olles kindlasti teha

9 asja, mida reisil olles kindlasti teha
9 asja, mida reisil olles kindlasti teha

Oled sa seikluslik maadeavastaja või tagasihoidlikum pakettreisija, meeldejääva reisikogemuse saab luua nii ühel kui teisel juhul. Kuidas aga võtta reisist maksimumi? Intuitiivne igapäevane käitumine on just see võtmesõna, mis aitab sul täielikult kogeda erinevaid kultuure ja rahvuseid.
Reisimine on midagi palju enamat, kui lihtsalt turismimagnetite külastamine. Kuigi nii-öelda kohustuslikud vaatamisväärsused on ka põnevad, leia kindlasti üles ka vähem tuntud ja avastamist väärt paigad. Järgnevalt annamegi sulle mõtteid selle kohta, mida teha reisi ajal, et muuta see veelgi väärtuslikumaks.

1.    Küsi nõuandeid kohalikelt

Võib tunduda turvaline ja mugav jääda vaid oma hotelli territooriumile või külastada tuntud turistimagneteid. Sedasi on aga üpris võimatu saada ettekujutust selle piirkonna tegelikust ilmest. Seega võta julgus kokku ja küsi kohalikelt, milliseid paiku nemad soovitaksid külastada. Või kui sulle tundub mugavam teha tubli eeltöö juba kodus ära, uuri reisiportaalidest ja foorumitest, mida seal käinud inimesed kindlasti teha soovitaksid.

2.    Liikle ühistranspordiga

Kasuta ühistransporti
Kasuta ühistransporti

Üks parimaid viise uue koha avastamiseks on kindlasti ühistransport. Linnaekskursioonide bussid viivad ju ikka ühe turismiobjekti juurest teise juurde ja seega on autentse pildi ette saamine pisut keerulisem. Ühistransport järgib aga just neid radu, mida mööda kohalikud käivad.

3.    Külasta kohalikku turgu ja poode

Tuntud brändipoed müüvad sarnast kaupa piirkonnast sõltumata. Seetõttu soovitame sul külastada hoopis väiksemaid ja (veel) mitte nii nimekaid poode. Ja mine vaata ka kindlasti turule, et tutvuda näiteks põnevate kohalikku toitu pakkuvate talunikega.

4.    Salvesta oma mälestusi

Pea päevikut, tee pilte või salvesta mälestused videolindile. Vaid sedasi on sul hiljem võimalik seda mõnusat puhkust ikka ja jälle läbi elada. Peas kipuvad mälestused ikka tuhmuma ja ununevad pisidetailid. Mälestusi salvestades seda ohtu aga ei teki.

Külasta kohalikku turgu
Külasta kohalikku turgu

5.    Naudi kohalikku toitu

Toit on teema, mis kütab palju kirgi. Seetõttu on sul üsna lihtne leida internetist erinevaid arvustusi ja kommentaare tuntumate söögikohtade osas. Heida aga sina sel korral need lehed peast ja küsi hoopis kohalikelt, milliseid kohti nemad soovitaksid. Võid üllatuda, kui suurepärast maitseelamust suudab pakkuda üks väike ja välimuselt ehk tagasihoidlik nurgapealne kohvik.

6.    Õpi selgeks mõned väljendid

Kui lähed riiki, kus räägitakse võõrkeelt, võta mõned hetked aega ja õpi selgeks paar levinumat väljendit. See on väga armas viis selle riigi elanikele näidata, et soovid oma reisist maksimumi võtta ning soovid austada kohalikku keelt ja kultuuri.

7.    Ole spontaanne

Ära planeeri reisi üle vaid jäta vähemalt üks päev, millal sul ei ole mitte ühtegi plaani. Rendi ratas, kasuta ühistransporti või võta ette pikem jalutuskäik – kasuta seda päeva ümbruskonna põhjalikumaks uurimiseks täpselt sellises tempos nagu parasjagu sobilik tundub. Ja unusta seejuures Google Maps ning teised asukohta positsioneerivad nutirakendused. Luba endal „eksida“ täiesti uutesse vahvatesse paikadesse.

8.    Tutvu ööeluga

Tutvu ööeluga
Tutvu ööeluga

Hoolimata sellest, kas kodus meeldib sulle aktiivne seltsielu või naudid pimedaid õhtutunde oma voodis, võiksid reisi ajal plaani võtta ka sihtkoha ööeluga tutvumise. Iga paik saab õhtupimeduse saabumisega hoopis teise hingamise ja seetõttu ära maga sellest ettekujutuse saamist maha.

9.    Unusta oma mugavustsoon

Proovi midagi, mis sind esmapilgul hirmutab või söö midagi täiesti uut. Katsu vastu panna kiusatusele olla pidevalt organiseeritud ja vaoshoitud. Astu välja oma mugavustsoonist. Tõeliselt tore reis jääb meelde just läbi nende hetkede, mil suutsid end ületada kasvõi ainult minimaalsel määral.
 
Seikluslikku puhkust!
 

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga