Kuidas veeta 12 tundi suvises Pärnus?

Suvepealinna satuvad suvel korraks vist küll kõik. Kes vaatab üle mõne laada või festivali, kes käib tingimata ära Supelsakstes või läheb pitsat sööma. Pärnul on tegelikult aga veel nii palju pakkuda. Vaatamegi nüüd, mida kõike saab teha ühel tegusal suvepäeval Pärnus.

8:00 karastav suplus Pärnu jões

Alusta päeva karastava suplusega jões. Jah Pärnu on rannalinn, kuid kas teadsid, et siin on ka kaks supluskohta jõe ääres. Laenuta ratas ja vura Papiniidu silla juurde Veteranide parki või hoopis ülejõele Rääma väliujulasse.

9:00 hommikukohv Leivakas

Imelised saiakesed pagaritöökojas leivakas. Allikas: Pagaritöökoda Leivakas, Merit Hirvoja, Facebook.com, Puhka Eestis

Nüüd oled tõenäoliselt näljane ning aeg on seada sammud mõne söögikoha suunas. Õnneks ei pea me kõhukinnitamiseks jõe äärest väga kaugele minema.

Jõe äärde jääv Segutorni kvartal on kuulus oma söögikohtade poolest. Miks mitte astuda sisse Leivakasse, kus saab nautida hommikukohvi ja saiakest?

10:00 jaluta Pärnu vanalinnas

Nüüd on aeg natuke ringi liikuda ning vaadata üle kui armas ikka on meie suvepealinn. Tee väike tiir Rüütli tänaval ning põika sisse ka mõnesse kõrvaltänavasse. Vaata kuidas suvine Pärnu turistidest kihab. Imetle Pärnu raekoda, uudista punast torni ning puhka jalga iseseisvuse väljakul.

10:30 tee tiir Pärnu muuseumis

Õpi tundma Pärnumaa ajalugu. Allikas: Pärnu Muuseum

Põneva pildi sellest, kuidas Pärnu elu jõe kaldal omal ajal alguse sai ning kuidas see siin veel ka 11 000 aastat hiljem õitseb, annab meile ringkäik Pärnu muuseumis. Lisaks sellele saab siin kaeda ka ägedat näitust relvadest ja turvistest ning metallikunstist. Kunstihuviline võib sisse põigata ka raekojas asuvasse Linnagaleriisse, kus saab näha nõukogude perioodi naiskunstnikke loomingut.

11:30 Vallikäär ja jahisadam

Vallikäär. Allikas: Eesti Paigad

On aeg taas värsket õhku hingata. Üks kaunis koht jalutamiseks on Vallikäär. Tule aga läbi Tallinna väravate ning veeda aega selles Pärnu rohelises oaasis.

Istu maha paadisillal ning naudi vee aeglast loksumist ja kõnni siis üle armsa silla jahisadamasse. Imetle kauneid veesõidukeid ning meenuta oma viimast jahisõitu.

12:00 kinnita keha Jahtklubi restoranis

Jahisadam. Allikas: Eesti Paigad

Nüüd on sul arvatavasti juba kõht korisema hakanud. Aga sellele murele on lahendus olemas otse Jahtklubis. Nimelt serveeritakse Pärnu Jahtklubi restoranis parimaid kalaroogasid. Tule ja istu maha nende helges interjööris ning kinnita keha.

13:00 kõnni muuli lõppu

Pärnu muul. Allikas: Elen Juurma, Puhka Eestis

Nüüd peaks sul olema just parasjagu energiat, et teha väike jalutuskäik muulil. Tugevamad võiksid kindla peale ikka lõppu välja jalutada. Hingake sisse karget mereõhku ning istuge muuli lõpus nagu maailma serval. 

15:00 otsi varju Rannapargis

Kui te muuli peal ehk veidi liiga palju päikest saite, siis ootab teid varjuline Rannapark oma skulptuuride, välijõusaali ning suurte varjuliste puudega. Võta istet mõnel pingil, loe raamatut või naudi niisama tuule kohinat puulehtedes. 

15:30 lõõgastu rannas

Pärnu rand. Allikas: Elen Juurma

On viimane aeg suunduda randa. Kella poole neljaks on päike tõenäoliselt ka nii õhu- kui veetemperatuuri troopiliseks kütnud ning aeg on laotada lina rannaliivale ja päikesega sõbraks saada. Kui päevitamine pole sinu teema, siis pista kotti võrkpall või jookse otsejoones laintesse.

17:30 kinnita keha rannarestoranis POKO

POKO Allikas: Tatiana Metsala

Kui nälg näpistama hakkab, aga rannast veel ära minna ei soovi, siis kõndige promenaadi lõpus asuvasse POKOsse. Tegemist on söögikohaga, mis pakub restorani kvaliteediga tänavatoitu. Tulge siia kogu perega või sõpradega ning nautige mõnusat atmosfääri.

18:30 jaluta rannaniidul

Rannaniidu matkarada. Allikas: Eiliki Pukk

Otse POKO tagant algab Pärnu rannaniidu matkarada, mis on imeline koht nautimaks loodust otse linnas. Ei, ära lase end ehmatada nimetusest matkarada. Tegelikult on jalutusring vaid 600m pikk. Sellegipoolest kasutage võimalust, et ronida vaatetorni ja näha kõiksugu põnevaid veelinde. 

19:00 naudi kaunist vaadet Romantic baaris

Kas nüüd on õige aeg heita Pärnule pilk ülevalt? Kui nii, siis astu sisse Tervise Paradiisi ning lase liftil end sõidutada otse taevastesse kõrgustesse. Siin, Tervise Paradiisi kõige kõrgemal korrusel asub Romantic baar, millest avaneb imeline vaade tervele Pärnu rannale. Kõigile hilistele nautijatele teadmiseks— see on ka suurepärane koht, kus vaadata päikeseloojangut.

20:00 lõpeta õhtu armsas kokteilibaaris Põks

Põks baar. Allikas: Maarja Märgi, Puhka Eestis

Liivale pargitud punane Volkswageni minibuss pole võõras küll ühelegi peo- ja kokteililembesele pärnakale. Nimelt toimuvad just Põksus erinevad vestlusõhtud, kontserdid ja peod ning mis võikski olla veel mõnusam kui tantsida hea muusika saatel jalad liivas varaste hommikutundideni välja.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga