Kuidas veeta tore päev Viljandis?

Pea igal eestlasel on Viljandiga seoses omad mälestused. Kellele meenub sõpradega folgi ajal tuttavate aias telkimine, kellele sume suveöökontsert. Võib-olla korraldati sulle kooliajal ekskurssioon Ugalasse või oled käinud kultuuriakadeemia tudengitega peol? Viljandis on omamoodi aura ning päris paljud, kes siia satuvad, armuvad sellesse väikelinna ära ning valivad selle oma tulevaseks koduks. Mis siis on Viljandi saladus? Et teada saada, tuleks võtta ette reis Viljandisse. Mida võiks aga teha Viljandis?

Naudi hommikusööki Rohelise Maja poes ja kohvikus

See vana roheline puumaja oli varem apteek. Nüüd aga asub siin imearmas kohvik ja pagariäri. Ükskõik, kas oled just ärganud või pikast sõidust väsinud Rohelises Majas saad istuda ja nautida hommikusööki või lasta kohvil ja saiakesel hea maitsta. Kohvik on hubane ja värviline ning siinne koogivalik paneb suu vett jooksma igal magusasõbral. Kui ilm on hea kiika ka sisehoovi, kus iga tool ja laud on ise värvi. Kui tahad oma päeva alustada positiivselt ja hea tujuga, siis siit leiab küll kuhjaga rõõmu.

Lauludest tuntud Viljandi järv

Kes meist poleks kuulnud lugu paadimehest ja siniste silmadega neiust, kes soovib saada üle vee. Laulu sisse pannakse ikka ilusad ja meeldejäävad kohad ning Viljandi järv on kindlasti üks neist kaunitest paikadest Eestimaal. Nii ongi täiesti tavaline, et külastajaid ikka ja jälle just järve äärde tõmbab. Viljandi on veidike künklik ning alla järve äärde viib munakivitee. Mööda seda alla minnes võid ette kujutada, kuidas sama teed pidi on inimesed järve äärde läinud juba mitmeid sajandeid. Viljandi järv pakub hulganisti kauneid vaateid. Võid pidada rannas piknikku või teha pika matka ümber Viljandi järve. Matka kogupikkus on 12 kilomeetrit.

Lõuna kohvikus Fellin

Kui jalutuskäik või matk tehtud ja kõht taas tühjaks läinud on õige aeg suunduda kohvikusse Fellin keha kinnitama. Tegemist on tõeliselt hubase ja stiilse kohvikuga. Kohviku interjööris on kasutatud palju sinist, kuid samal ajal on kogupilt mõnusalt kodune. Maas on kaltsuvaibad ning väsinud jalgadega rändurit ootab ülimalt pehme mitmete patjadega diivan.

Hauka võileiba või maitse pastat ning lõõgastu kohvi ja koogiga.

Lossimäed

Väike paus oli vajalik järgmiseks põnevaks avastusretkeks — jalutuskäiguks Viljandi lossimägedes. Midagi sellist nagu Viljandis pole kuskil Eestis. Pikk ja veidike ähvardavalt kõikuv rippsild viib külastaja üle vallikraavi. Kohe kui sa seda rohelusse uppunud rippsilda näed, tekib tunne, et oled sattunud seiklusfilmi ning pead džunglis ellu jääma. Edasi võid ekselda lõputute varemete vahel, mis sügiseste süngete ilmadega on vägagi romantiline. Varemetest avanevad maalilised vaated Viljandi järvele, mistõttu ära unusta ka telefoni laetuna hoida.

Kondase keskus

Kui lossimägedes jalutades pisut jahe hakkas on õige aeg külastada muuseumi. Kondase keskuses eksponeeritakse Eesti ühe tuntuima naivisti Paul Kondase teoseid. Kui sulle on silma jäänud suured betoonist maasikad Viljandi linnapildis, siis tea, et need pärinevad Kondase maalilt “Maasikasööjad”. Lisaks Kondasele saab muuseumis vaadata ka paljude teiste iseõppinud kunstnike teoseid. 

Õhtusöök Tegelaste Toas

Pärast kunstielamust on õige aeg kosutada end ühe korraliku kõhutäiega. Kondase keskusest tagasi kesklinna sammudes jääb tee peale õdus söögikoht Tegelaste Tuba, kus kaminas põleb elav tuli ning kuhu minekuks pole tarvis end spetsiaalselt üles lüüa. Siruta jalad välja ning naudi mõnusaid koduseid toite otse Viljandi südames. 

Luba endale teatrielamus

Kui sul õhtul veel jaksu on, siis miks mitte heita pilk Ugala teatri mängukavale. Muuhulgas leiad sügisesest programmist Shakespeare’i “Suveöö unenäo”, “Valged põdrad”, mis jutustab loo noortest linnainimestest, kes on otsustanud maale kolida ning Florian Zelleri “Ema” mis räägib ema rolli armastanud naisest, kelle lapsed on pesast välja lennanud ning kes nüüd oma elule uut eesmärki üritab leida. 

Kui sul on aga tuju hoopis muusikali vaatama minna, siis kõiki muusikalisõpru ootab “Once”. See on lugu armastusest, lootusest ja muidugi muusikast. Uuri kindlasti infot ka muusikalipaketi kohta, mis teeb su teatriõhtu eriti eriliseks ja on praktiline. Peale elamusterikast etendust on mõnus, kui saad Viljandisse jääda ja ei pea ette võtma pikka kojusõitu.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga