Lähme piknikule! 5 looduskaunis kohas asuvat spaahotelli

Kevad murrab sisse juba nii uksest kui aknast. Rändlinnud on võtnud suuna Eesti poole, hommikuti ärkame linnulaulu saatel ja iga päevaga on looduses märgata üha uusi muutuseid. Sõbrad ja tuttavad sõidavad juba mitmendat nädalavahetust järjest oma suvekodude vahet. Võib-olla soovid ka sina panna selga midagi kevadist ja retrohõngulist ning teha väljasõit loodusesse? Eestimaal on palju spaahotelle, mis asuvad otse looduse rüpes ning kust on mõnus minna hommikusele turgutavale matkale või lõunasöögile otse loodusesse.

Kubija hotell-loodusspaa

Lõuna-Eestisse, kaunisse Võru linna on end ära peitnud Kubija hotell-loodusspaa, mis väärib oma nime küll 100%. Nimelt asub see spaahotell otse matkaraja kõrval.

Tee aga hommikul silmad lahti ning suundu otsejoones Kubija terviserajale. Rulluisutajaid ootab siin korralik 3,5-kilomeetri pikkune asfalttee. 

Selle kõrval on ka pehme rada, mis on ideaalne jooksjatele ja kepikõndijatele. Astu aga hotellist välja, nuusuta kosutavat männilõhna ning leia rahu enda sees. 

Ka piknikupidajatele on siin rohkelt ruumi oma tekk metsa alla laiali laotada. Värsked saiakesed, küpsised, pitsa ja kodused toidud leiate lähedalasuvast Metsakohvikust. Toitu saab kaasa osta ka Hämasaare kõrtsist ning pooleteise kilomeetri kaugusele terviserajast jääb Kose Coop.

Ööbikuoru Villa

Loodus on ärkamas, mis tähendab seda, et just praegu on õige aeg minna linnulaulu kuulama. Ning mis olekski mõnusam kui kuulata, kuidas ööbikud laksutavad? Selleks peab minema kas hilisõhtusele või varahommikusele jalutuskäigule, kuid uskuge mind, asi on seda väärt! Parim koht, kus ööbikulaulu kuulata on aga just Ööbikuoru Villas Rõuges.

Ööbikuoru Villa asub kolme järve vahel, ühes kauneimas Eestimaa nurgas. Juba ainuüksi Rõuge Suurjärve nägemine tekitab tunde, et sisenete mõnda maagilisse maailma, väiksesse nukukülla, kus justkui miski pole päris. Kuid ei, te pole sugugi mõne kauni filmi võttepaigas. Suunduge aga oma lemmikjärve äärde, siluge piknikutekk sirgu, sirutage varbad välja ja nautige erilist piknikupaika. Söögipoolise leiab lähedalasuvast Rõuge Coopist.

Vihula Mõis

Kas soovite pidada pikniku mõisapargis? Kui nii, siis tasuks külastada Lahemaa rahvuspargis asuvat imeilusat Vihula Mõisa. Vihula mõis pole lihtsalt kaunis 16. sajandist päris mõisahoone. Siin on säilinud terve mõisakompleks, kust leiate nii aidad, hobusetallid, viina- ja veinikeldrid kui ka romantilise teemaja.

Ajaloohuvilistele on see võrratu koht, kus panna selga ajastuhõngulised rõivad ja kehastuda üheks päevaks väljasõitu tegevaks aristokraadiks. Leidke endale mõnus koht kauni tiigi ääres. Tundke õhtupäikese paitust põskedel ja nautige imelisi peegeldusi veel. Hea seltskond, maitsev söök ning kõik tingimused ideaalseks piknikuks on täidetud.  

LaSpa Laulasmaa

Kui olete inimene, kes ilma meretuuleta elada ei saa, siis tasub teil sõita Laulasmaale. LaSpa Laulasmaa asub looduskaunis kohas otse mere ääres ning kohe spaa ukselt algab mõnus 7-kilomeetrine matkarada, mis kulgeb mööda Lohusalu poolsaare kaldaid. 

Laulasmaal saab nautida metsaradu ja kauneid liivarandu. Kõigile rannasõpradele on see aga ideaalne koht pikniku pidamiseks. Võta kaasa pudel veini ja karbitäis head paremat või paki piknikukorvi termos kohvi või teed külmema ilma korral.

Söögipoolisega aitab hädast välja Laulasmaa Selver. Kõik maiasmokad võivad aga Oti ja Matilda kohvikust kaasa osta saiakesi ja kooke. 

Ruunawere Postimõis Hotell

Kui olete ajalooliste romaanide austaja, siis ehk olete teiegi lugenud mõnd lugu, kus kangelane sõidab ühest linnast teise ning jääb ööseks postimõisa kõhtu kinnitama ja puhkama.

Kui sooviksite ise ka sarnast kogemust saada, siis tuleks sammud seada Ruunawere Postimõis Hotelli, kus teid ootabki tõeline endisaegne postimõis, kuhu praegu on end sisse seadnud kõigi mugavustega hotell. 

Kui olete reisiväsimuse välja maganud, siis on aeg ümbrust uurima minna. Kuna postimõis asub Kasari jõe kallastel ei tule siingi idüllilistest piknikukohtadest puudust. Hotellist ei peagi kuhugi kaugele jalutama, kui juba oletegi metsa all. 

Kõiki seiklushimulisi ootab 2 kilomeetri pikkune metsarada. Hotelli kodulehelt leiate ka metsaraja kaardi, mis meenutab natuke Karupoeg Puhhi Saja Aakri metsa kaarti. Kui tulete puhkama suurema seltskonnaga võite tellida ka põneva seiklusmängu metsarajal.

Leave a comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga